| Wyświetleń:416

Inteligentny dom – jak zapewnić świeże powietrze i odpowiednią temperaturę na poddaszu?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

VELUX ACTIVE – system do sterowania klimatem na poddaszu

fot. VELUX

VELUX ACTIVE – system do sterowania klimatem na poddaszu


VELUX ACTIVE – system do sterowania klimatem na poddaszu

fot. VELUX

VELUX ACTIVE – system do sterowania klimatem na poddaszu

VELUX ACTIVE – system do sterowania klimatem na poddaszu

fot. VELUX

VELUX ACTIVE – system do sterowania klimatem na poddaszu

Do niedawna każde z domowych urządzeń pracowało oddzielnie. Aby jednak zwiększyć komfort mieszkańców, powstał pomysł połączenia ich w jeden zintegrowany system. Tak narodziła się idea domów inteligentnych, w których wygoda, bezpieczeństwo, oszczędność i ekologia idą ze sobą w parze. 


VELUX wprowadził na rynek inteligentny system sterowania elektrycznymi i solarnymi oknami dachowymi, roletami oraz markizami. W ten sposób – przy użyciu specjalnych czujników – okna dachowe pozwalają kontrolować jakość powietrza na poddaszu oraz regulację temperatury we wnętrzu, a tym samym podnoszą komfort życia mieszkańców.


Dlaczego warto zdecydować się na dom inteligentny?


Kiedy myślimy o inteligentnym domu, przed oczami często staje nam futurystyczna budowla ze szkła, która samodzielnie zarządza każdym aspektem naszego życia. Rzeczywistość jest jednak o wiele prostsza, a co najważniejsze – znajduje się w zasięgu niemal każdego z nas. Bo dom inteligentny to taki, który posiada zautomatyzowany system zarządzania urządzeniami elektrycznymi i innymi układami w obrębie domu. Dzięki temu sterowanie urządzeniami nie wymaga naszej ingerencji. Jakie inne korzyści niesie za sobą wybór domu inteligentnego? 

» Wyższy komfort życia. Instalacja nowoczesnych urządzeń pozwala na dostosowanie warunków panujących we wnętrzu do naszych potrzeb. 

» Bezpieczeństwo. Podczas nieobecności w domu mamy pełną kontrolę nad pracą wszystkich urządzeń, zaś instalacja systemów alarmowych i kamer pomaga zapobiec włamaniom.

» Oszczędność czasu i energii, która przekłada się na niższe koszty eksploatowania domu. 

» Dbałość o środowisko. Niższe zużycie energii przez dom inteligentny oznacza niższą emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Komfort na poddaszu – pierwszy krok do stworzenia inteligentnego domu


Według badań WHO przeprowadzonych w 2013 roku, ludzie spędzają 90% swojego czasu wewnątrz budynków. Jednocześnie 72% Europejczyków nie wietrzy sypialni przed snem. Kolejne 76% rekompensuje sobie brak światła dziennego sztucznym oświetleniem – tak wynika z badania firmy VELUX „Barometr Zdrowych Domów 2017”. Tymczasem świeże powietrze i dostęp do naturalnego światła mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. 

Przygodę z inteligentną technologią warto zacząć od poddasza. W przeprowadzeniu rewolucji na poddaszu pomoże nowoczesny system VELUX ACTIVE, kompatybilny z roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi, markizami oraz oknami elektrycznymi i solarnymi marki VELUX INTEGRA®. System został wyposażony w specjalne czujniki, które mierzą w pomieszczeniu:

» wilgotność,
» temperaturę,
» stężenie dwutlenku węgla.

System pozyskuje również informacje z lokalnych stacji pogodowych Netatmo, dzięki którym jest w stanie przewidzieć m.in. nadchodzącą burzę lub falę gorąca. Na podstawie tych danych oraz informacji z czujników system sam decyduje o wietrzeniu wnętrza (uchyleniu lub zamknięciu okien) czy o opuszczeniu rolet. Tym samym kontroluje klimat na poddaszu i dba, by był optymalny. Można również samodzielnie sterować oknami przy użyciu smartfona.

Jak korzystać z systemu VELUX ACTIVE?


System VELUX ACTIVE jest łatwy w montażu i obsłudze – działa intuicyjnie, dlatego przy jego instalacji nie musimy korzystać z pomocy specjalisty. Do obsługi systemu wystarczy domowa sieć Wi-Fi oraz jedna z dwóch aplikacji: VELUX ACTIVE lub Apple HomeKit. Ta druga umożliwia kontrolę okien za pomocą osobistego asystenta Siri, który reaguje na polecenia głosowe.
 
Z systemu VELUX ACTIVE można korzystać, jeśli posiadamy okna wyposażone w silnik elektryczny lub solarny. 

» Sterowanie solarne – jest przeznaczone do wszystkich okien VELUX otwieranych od góry. 
» Sterowanie elektryczne – można zainstalować je na wszystkich oknach VELUX INTEGRA® z górnym otwieraniem.

Zasilanie elektryczne wymaga jednak poprowadzenia przewodów do okna, dlatego ewentualny montaż takich rozwiązań warto uwzględnić już na etapie projektu poddasza. Jeśli jednak tego nie zrobiono, można doprowadzić elektrykę do już zamontowanych okien lub zdecydować się na zasilanie solarne.

Więcej informacji na temat inteligentnych rozwiązań na poddaszu znajduje się w artykule na blogu VELUX (przejdź do artykułu).

#okna_dachowe, #kontrola_sloneczna, #oslony_szloneczne, #smart_home, #dom_inteligentny, #velux_active

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Grupa OKNOPLAST głównym mecenasem wirtualnego Turnieju Debat Oksfordzkich 2020

Grupa OKNOPLAST głównym mecenasem wirtualnego Turnieju Debat Oksfordzkich 2020

Po raz kolejny Grupa OKNOPLAST była głównym mecenasem...

Firma Vikking ma nowego Członka Zarządu

Firma Vikking ma nowego Członka Zarządu

Z początkiem sierpnia br. do firmy Vikking dołączył...

KRISPOL inwestuje w rozwój parku maszynowego: nowa okleiniarka od WPR

KRISPOL inwestuje w rozwój parku maszynowego: nowa okleiniarka od WPR

Firma KRISPOL podjęła współpracę z Takapol –...

PAGEN utrzymuje poziom sprzedaży okien do USA pomimo pandemii

PAGEN utrzymuje poziom sprzedaży okien do USA pomimo pandemii

Producent stolarki otworowej poinformował właśnie o...» Więcej na subportalu okna