| Wyświetleń:2588

Salon drzwi ABLE

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Na Śląsku powstał Salon drzwi ABLE, który posiada szeroką gamę drzwi renomowanych producentów. Rozmawiamy z , byłym dyrektorem handlowym firmy SAPELI (producent drzwi), obecnie prezesem firmy ABLE SALON DRZWI.
 
Gdzie mieści się Pani salon?

Salon znajduje się w Chorzowie na ulicy Bojowników o Wolność i Demokrację 34A. Przez kwartał szukaliśmy dobrej lokalizacji dla naszej firmy. Mieliśmy duże wymagania, dot. łatwego dojazdu, parkingu, a przede wszystkim dużej otwartej przestrzeni na ekspozycję. Okazało się, że nie tak łatwo znaleźć dobre miejsce spełniające te wymagania. Na przełomie czerwca/lipca znaleźliśmy dokładnie to czego szukaliśmy. Salon zlokalizowany jest bezpośrednio przy DTŚ (główna droga łącząca wszystkie miasta Śląska).

Co Panią skłoniło do otworzenia własnego salonu?

Jestem w branży 10 lat,  przez ten czas wiele się nauczyłam i zdobyłam duże doświadczenie. Pracując w SAPELI, poprzez stanowiska specjalisty ds. sprzedaży, kierownika sprzedaży, dyrektora handlowego zawsze z uwagą obserwowałam produkty konkurencji. Część z tych produktów budziło moją aprobatę, ale wtedy nie mogłam ich zaproponować moim klientom. Obecnie,  to wszystko co na rynku drzwi najlepsze, prezentuję u siebie,  w swoim salonie. Myślę, że naturalną koleją rzeczy w karierze zawodowej jest chęć, by być samą sobie szefem – dla mnie właśnie nadszedł ten czas.  Choć przyznam, że trudno było rozstać się z ekipą SAPELI i kontrahentami. Nadal jestem w stałym kontakcie i z jednymi i z drugimi.


Czyje produkty można zakupić w Pani salonie?

Największą część ekspozycji zajmują drzwi SAPELI. Jest to produkt o wysokiej jakości, a ponadto ma olbrzymią gamę możliwości rozwiązań nietypowych. Właśnie SAPELI ma w ofercie niszowy produkt – profesjonalną zabudowę ościeżnicy metalowej – ościeżnicę OKZ. Podkreślam profesjonalną, bo są już produkty na rynku, które udają zabudowę metalowej futryny.  Wybrałam także  najlepsze produkty z  Porty, Polskone i Invado. Współpracujemy także z producentem drzwi szklanych JA-GLAS. Myślę, naszym atutem są właśnie zaprezentowane produkty –  najlepsze z najlepszych. Oczywiście mogłabym powtórzyć slogany wszystkich firm oferujących jakiekolwiek produkty czy usługi – jakość, fachowe doradztwo, kompetentna i miła obsługa, transport, montaż... A prawda jest taka, że to rzecz niezbędna by utrzymać się na rynku i nie ma co nad tym dyskutować. Niedawno gdzieś przeczytałam, że aż 52% działających w naszym kraju  firm swoją przewagę konkurencyjną buduje na cenie, a tylko 0,2% oferując innowacyjne produkty o wysokiej jakości. Myślę, że będę się raczej zaliczać do tych 0,2%, choć mamy w salonie drzwi dla klienta o chudym portfelu, ale te są  również o wysokiej jakości. Ekspozycję stanowi 45 sztuk drzwi.

Czy drzwi zewnętrzne też będą w Państwa ofercie?

Będziemy proponować drzwi zewnętrzne produkcji DELTA, poszukujemy jeszcze dostawcy solidnych drzwi zewnętrznych drewnianych o niebanalnym wzornictwie.

Czy w internecie można dotrzeć do oferty firmy?

Powstała strona www.salon-drzwi.com.pl, która ma charakter informacyjny – nie zamierzamy sprzedawać drzwi przez internet. Uważam, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z klientem. Nie ma to jak analityczne podejście do każdej oferty, rozłożenia potrzeby klienta na czynniki pierwsze, budowa wariantów i wybór optymalnego dla niego rozwiązania. Jesteśmy też świadomi jaką potęgę marketingową stanowi sieć – trzeba dać się znaleźć.

Do kogo jest skierowana oferta? Klient indywidualny czy może również więksi inwestorzy/deweloperzy?

Będziemy pracować dla tych, którzy potrzebują profesjonalnej obsługi i dobrego produktu. Nie będziemy wchodzić w wojnę cenową z marną jakością rozwiązań. Chcielibyśmy, by salon nasz stał się miejscem spotkań dla architektów.

Czy chciałaby Pani coś dodać?

Chciałabym jeszcze złożyć podziękowania  dla osób szczególnie mnie wspierających i zaangażowanych w moje przedsięwzięcie, a więc składam podziękowanie na ręce: Bogusława Dubrowskiego (SAPELI), Jana Kolanka (KOL-POL),  Andrzeja Pruchnika i Tomasza Mazura (EFEKT), Iwonki Wróż (BUDUS), Andrzeja Gawrona (DELTA),  Sylwii Warzwyło (DOMINO), Huberta Pichlaka (2m SYSTEM), Sebastiana Czmyra (VDS), Janusza Lewandowskiego (JA-GLAS).

Dziękuję i życzę sukcesów w nowej roli

Dziękuję za rozmowę.

red. Tomasz Pępek
oknonet.plReklama
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!