Salon drzwi ABLE

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Na Śląsku powstał Salon drzwi ABLE, który posiada szeroką gamę drzwi renomowanych producentów. Rozmawiamy z , byłym dyrektorem handlowym firmy SAPELI (producent drzwi), obecnie prezesem firmy ABLE SALON DRZWI.
 
Gdzie mieści się Pani salon?

Salon znajduje się w Chorzowie na ulicy Bojowników o Wolność i Demokrację 34A. Przez kwartał szukaliśmy dobrej lokalizacji dla naszej firmy. Mieliśmy duże wymagania, dot. łatwego dojazdu, parkingu, a przede wszystkim dużej otwartej przestrzeni na ekspozycję. Okazało się, że nie tak łatwo znaleźć dobre miejsce spełniające te wymagania. Na przełomie czerwca/lipca znaleźliśmy dokładnie to czego szukaliśmy. Salon zlokalizowany jest bezpośrednio przy DTŚ (główna droga łącząca wszystkie miasta Śląska).

Co Panią skłoniło do otworzenia własnego salonu?

Jestem w branży 10 lat,  przez ten czas wiele się nauczyłam i zdobyłam duże doświadczenie. Pracując w SAPELI, poprzez stanowiska specjalisty ds. sprzedaży, kierownika sprzedaży, dyrektora handlowego zawsze z uwagą obserwowałam produkty konkurencji. Część z tych produktów budziło moją aprobatę, ale wtedy nie mogłam ich zaproponować moim klientom. Obecnie,  to wszystko co na rynku drzwi najlepsze, prezentuję u siebie,  w swoim salonie. Myślę, że naturalną koleją rzeczy w karierze zawodowej jest chęć, by być samą sobie szefem – dla mnie właśnie nadszedł ten czas.  Choć przyznam, że trudno było rozstać się z ekipą SAPELI i kontrahentami. Nadal jestem w stałym kontakcie i z jednymi i z drugimi.


Czyje produkty można zakupić w Pani salonie?

Największą część ekspozycji zajmują drzwi SAPELI. Jest to produkt o wysokiej jakości, a ponadto ma olbrzymią gamę możliwości rozwiązań nietypowych. Właśnie SAPELI ma w ofercie niszowy produkt – profesjonalną zabudowę ościeżnicy metalowej – ościeżnicę OKZ. Podkreślam profesjonalną, bo są już produkty na rynku, które udają zabudowę metalowej futryny.  Wybrałam także  najlepsze produkty z  Porty, Polskone i Invado. Współpracujemy także z producentem drzwi szklanych JA-GLAS. Myślę, naszym atutem są właśnie zaprezentowane produkty –  najlepsze z najlepszych. Oczywiście mogłabym powtórzyć slogany wszystkich firm oferujących jakiekolwiek produkty czy usługi – jakość, fachowe doradztwo, kompetentna i miła obsługa, transport, montaż... A prawda jest taka, że to rzecz niezbędna by utrzymać się na rynku i nie ma co nad tym dyskutować. Niedawno gdzieś przeczytałam, że aż 52% działających w naszym kraju  firm swoją przewagę konkurencyjną buduje na cenie, a tylko 0,2% oferując innowacyjne produkty o wysokiej jakości. Myślę, że będę się raczej zaliczać do tych 0,2%, choć mamy w salonie drzwi dla klienta o chudym portfelu, ale te są  również o wysokiej jakości. Ekspozycję stanowi 45 sztuk drzwi.

Czy drzwi zewnętrzne też będą w Państwa ofercie?

Będziemy proponować drzwi zewnętrzne produkcji DELTA, poszukujemy jeszcze dostawcy solidnych drzwi zewnętrznych drewnianych o niebanalnym wzornictwie.

Czy w internecie można dotrzeć do oferty firmy?

Powstała strona www.salon-drzwi.com.pl, która ma charakter informacyjny – nie zamierzamy sprzedawać drzwi przez internet. Uważam, że nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z klientem. Nie ma to jak analityczne podejście do każdej oferty, rozłożenia potrzeby klienta na czynniki pierwsze, budowa wariantów i wybór optymalnego dla niego rozwiązania. Jesteśmy też świadomi jaką potęgę marketingową stanowi sieć – trzeba dać się znaleźć.

Do kogo jest skierowana oferta? Klient indywidualny czy może również więksi inwestorzy/deweloperzy?

Będziemy pracować dla tych, którzy potrzebują profesjonalnej obsługi i dobrego produktu. Nie będziemy wchodzić w wojnę cenową z marną jakością rozwiązań. Chcielibyśmy, by salon nasz stał się miejscem spotkań dla architektów.

Czy chciałaby Pani coś dodać?

Chciałabym jeszcze złożyć podziękowania  dla osób szczególnie mnie wspierających i zaangażowanych w moje przedsięwzięcie, a więc składam podziękowanie na ręce: Bogusława Dubrowskiego (SAPELI), Jana Kolanka (KOL-POL),  Andrzeja Pruchnika i Tomasza Mazura (EFEKT), Iwonki Wróż (BUDUS), Andrzeja Gawrona (DELTA),  Sylwii Warzwyło (DOMINO), Huberta Pichlaka (2m SYSTEM), Sebastiana Czmyra (VDS), Janusza Lewandowskiego (JA-GLAS).

Dziękuję i życzę sukcesów w nowej roli

Dziękuję za rozmowę.

red. Tomasz Pępek
oknonet.plReklama
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Nowy system drzwi przesuwnych HS evolutionDrive od fabryki PETECKI

Nowy system drzwi przesuwnych HS evolutionDrive od fabryki PETECKI

Jak informuje fabryka PETECKI, HS evolutionDrive to nowa...

Jak zadbać o komfort akustyczny w domu?

Jak zadbać o komfort akustyczny w domu?

Przy wyborze miejsca na wymarzony dom, warto wziąć pod...

Drzwi na miarę, czyli zamówienia indywidualne

Drzwi na miarę, czyli zamówienia indywidualne

Oferta drzwi wewnętrznych do domów i mieszkań jest...

System Prime – montaż na dyskach, ale z regulacją kąta nachylenia szkła

System Prime – montaż na dyskach, ale z regulacją kąta nachylenia szkła

Certyfikowany profil bazowy, który jest częścią...

Marka Porta Drzwi ogłasza konkurs O!Twórz Mieszkanie

Marka Porta Drzwi ogłasza konkurs O!Twórz Mieszkanie

Ruszył konkurs marki Porta Drzwi pod hasłem „O!Twórz...» Więcej na subportalu drzwi