Przedsiębiorstwo Jocz inwestuje w najnowsze rozwiązania elumatec

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Przedsiębiorstwo JOCZ działa na rynku stolarki od ponad 30 lat. Przez okres swojej działalności zdobyło bogate portfolio, gdzie może pochwalić się wieloma realizacjami: od prywatnych domów po duże i prestiżowe projekty, jak m.in. pięciogwiazdkowy Hotel Mikołajki. 


W dobie rozkwitu branży budowlanej oraz nieustannie zmieniających się trendów w architekturze, a także wzrostu wpływających zamówień, podjęliśmy decyzje o inwestycji w nowoczesny park maszynowy, który pozwoli nam na dostosowanie do aktualnych i przyszłych zadań stawianych przez rynek. W podjęciu decyzji o wyborze dostawcy pomogła nam wizyta w Niemczech podczas drzwi otwartych elumatec TechDays 2017 (przeczytaj), gdzie mieliśmy okazję szczegółowo zapoznać się z maszynami tego producenta. Zależało nam na elastycznych rozwiązaniach, które gwarantują odpowiednią wydajność, precyzję, a co za tym idzie – jakość produktów – wyjaśnił Tymoteusz Jocz, Zastępca Dyrektora ds. Technicznych. 


Przedsiębiorstwo JOCZ, jako pierwszy producent w Polsce, wdrożył do swojej produkcji centrum nowej generacji elumatec SBZ 122/75, które zdobyło w 2017 roku nagrodę GERMAN DESIGN AWARD. 

SBZ 122/75 to wyjątkowe w swojej klasie, najnowsze 5-osiowe centrum obróbcze. Jak zapewnia dostawca, żadne inne urządzenie w tym segmencie rynkowym nie oferuje takiej różnorodności zastosowań ani tak dużych zakresów obróbczych profili, zachowując przy tym minimalne gabaryty. Producenci ślusarki okienno-drzwiowej, którzy inwestują w to rozwiązanie, dostają możliwość wykonania wszystkich niezbędnych procesów obróbki profili w jednej stacji i na niewielkiej przestrzeni, oszczędzając czas i zachowując najwyższą precyzję.

Dzięki zastosowaniu dodatkowej osi C możliwa jest czołowa obróbka od lewej i prawej strony. Zastosowanie tarczy o średnicy 180 mm pozwala na wykonanie wszystkich niezbędnych nacięć i wycięć. Tarcza piły, za pośrednictwem automatycznego zmieniacza narzędzi, pobierana jest przez wrzeciono i można ją pochylać w zakresie kątów od -120 do +120 stopni oraz precyzyjnie obracać w zakresie od -220 do+220  stopni. Możliwe jest także ustawienie wszystkich kątów pośrednich.  

Oprócz centrum na hali produkcyjnej w Rynie stanęła także popularna, niezwykle precyzyjna, dwugłowicowa piła elumatec DG 244 oraz zagniatarka EP 124/20 o najwyższej na rynku sile nacisku do 7 ton i wysokości zagniatanych profili do 200 mm. Połączenie centrum SBZ 122/75 i piły DG 244 stanowi idealny duet w obróbce profili fasadowych. Takie rozwiązanie pozwala na szybką i precyzyjną obróbkę profili o dużym przekroju, na czym szczególnie zależało producentowi z Mazur. 

Cała produkcja odbywa się obecnie w sposób  zautomatyzowany i bezpapierowy. Inwestycja w nowoczesne rozwiązania jest dla Przedsiębiorstwa JOCZ dużą zmianą w kwestii organizacji produkcji. Pozwoliła na zwiększenie wydajności, eliminację przypadkowych błędów, a także poszerzenie oferty i zdobywanie kolejnych rynków.

Nasz zakład produkcyjny, poprzez zastosowanie najnowocześniejszych technologii produkcyjnych, zapewnia szybką realizację najbardziej nietypowych zleceń naszych klientów. Natomiast wdrożone wewnątrzzakładowe procedury zarządzania jakością połączone z faktem poddawania się okresowym badaniom przeprowadzanym przez polskie instytucje, nadzorujące jakość materiałów budowlanych, dają pewność, że wyroby sygnowane znakiem JOCZ są najwyższej jakości – zapewnia Andrzej Goleń, Kierownik działu aluminium.


W czasach coraz bardziej popularnego przemysłu 4.0. wdrożenie technologii, które pomagają w przyspieszeniu tempa i ulepszeniu jakości produkcji przy jednoczesnym obniżeniu kosztów staje się nieuniknione. Producenci są zdeterminowani do podejmowania decyzji o rozwoju w kierunku automatyzacji i zastosowaniu najnowszych rozwiązań technicznych oraz technologicznych w połączeniu z nowoczesnym systemem zarządzania produkcją. 

„Planując kolejne kroki rozwoju firmy, przedsiębiorca musi, przede wszystkim, określić cele, jakie chce osiągnąć, oraz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wpisują się one w ogólną wizję rozwoju firmy. Stopień automatyzacji powinien zostać odpowiednio dopasowany do danego zakładu, jego możliwości i potrzeb. Firma JOCZ jest dziś świetnym przykładem dobrze przemyślanego rozwoju i mam nadzieję, że także inspiracją do zmian dla wielu producentów w naszym kraju – nadmienił Waldemar Lis, Prezes Zarządu elumatec Polska. 

#produkcja_stolarki, #maszyny, #automatyzacja_produkcji

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Elumatec Polska Sp. z o.o.

62-300 Września
ul. Przemysłowa 10
tel.: 61 437 70 00
tel.: 61 437 70 00 wew. 24 - CZĘŚCI
tel.: 61 437 70 00 wew. 23 - SERWIS
Fax: 61 437 70 06
e-mail: biuro@elumatec.com.pl
http://www.elumatec.pl/
http://www.facebook.com/elumatecag/skai Woodec – imitacja drewna tak doskonała jak nigdy dotąd?

skai Woodec – imitacja drewna tak doskonała jak nigdy dotąd?

W przypadku skai Woodec efekty optyczne i dotykowe...

Nowa technologia zgrzewania Precision Line® od PREZ-MET®

Nowa technologia zgrzewania Precision Line® od PREZ-MET®

Prez-Met®, jeden z wiodących producentów maszyn i...

TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

Na międzynarodowej scenie branży narzędzi do produkcji...

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

Pabianicki producent stolarki, firma ABM Jędraszek,...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni