elumatec rozwija serwis

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Spółka Elumatec Polska w ubiegłym roku otworzyła w swojej siedzibie multifunkcyjną halę, gdzie są organizowane cyklicznie dni otwarte połączone z prezentacjami maszyn.

fot. elumatec

Spółka Elumatec Polska w ubiegłym roku otworzyła w swojej siedzibie multifunkcyjną halę, gdzie są organizowane cyklicznie dni otwarte połączone z prezentacjami maszyn.


Klienci mają wówczas okazję dotknąć, przetestować  i przekonać się osobiście, jak pracują znane na całym świecie, a produkowane przez Elumatec AG w Mühlacker (Niemcy) maszyny do obróbki profili.

fot. elumatec

Klienci mają wówczas okazję dotknąć, przetestować i przekonać się osobiście, jak pracują znane na całym świecie, a produkowane przez Elumatec AG w Mühlacker (Niemcy) maszyny do obróbki profili.

Spółka elumatec Polska działa na polskim rynku od 22 lat. Przez cały ten czas z sukcesem doradza swoim klientom i wyposaża ich zakłady produkcyjne na terenie całego kraju w nowoczesne maszyny i kompleksowe rozwiązania logistyczne do obróbki profili. W związku z intensywnym rozwojem, mnogością zleceń i ogromnym zainteresowaniem maszynami elumatec, zarząd spółki podjął decyzję o reorganizacji i powiększeniu działu serwisu. 

Zależy nam na stworzeniu zespołu techników złożonego z najlepszych specjalistów w branży, który w krótkim czasie poradzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami, jakie stawia przed nami rozwój technologiczny. W ostatnim czasie bardzo zintensyfikowaliśmy działania w kierunku rozwoju działu serwisu, nawiązaliśmy współpracę z doświadczonymi  i sprawdzonymi technikami z różnych części kraju oraz pracujemy nad dostosowaniem koncepcji rozwoju dopasowanej do wymagań klientów. Przed nami, jak zawsze, wiele nowych projektów i wyzwań, dlatego tworzymy struktury, dzięki którym szybko dotrzemy do każdego klienta – zapewnia Waldemar Lis, Prezes elumatec Polska Sp. z o.o.

W dzisiejszych czasach „w cenie” są przede wszystkim kompleksowość, efektywność i fachowość. Cena przestaje już być w pierwszym rzędzie czynnikiem decydującym o wyborze partnera biznesowego. elumatec doskonale rozumie prawa rządzące rynkiem, a zatem kładzie ogromny nacisk na działanie w oparciu o powyższe kryteria. Rozwój w obszarze obsługi klienta skierowany jest na doradztwo, szkolenia i praktyczną pomoc, tak by zagwarantować możliwie najwyższą jakość opieki technicznej. 

Aby temu sprostać, firma ciągle podnosi kwalifikacje nie tylko swoich pracowników, ale także prowadzi liczne szkolenia dla operatorów maszyn w zakładach produkcyjnych klientów. Jeżeli zaistniały problem wymaga natychmiastowej interwencji, technicy elumatec, będący akurat w terenie, łączą się zdalnie z przedmiotową maszyną z dowolnego miejsca. W niedługim czasie zacznie również funkcjonować stacjonarny „Hot-line”, obsługiwany przez doświadczonych techników wyposażonych w wiedzę informatyczną.

Spółka Elumatec Polska w ubiegłym roku otworzyła w swojej siedzibie multifunkcyjną halę, gdzie są organizowane cyklicznie dni otwarte połączone z prezentacjami maszyn. Klienci mają wówczas okazję dotknąć, przetestować  i przekonać się osobiście, jak pracują znane na całym świecie, a produkowane przez Elumatec AG w Mühlacker (Niemcy) maszyny do obróbki profili. Oprócz pokazów dla klientów, miejsce to służy również szkoleniu techników serwisu w celu doskonalenia i podnoszenia ich kwalifikacji.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie płynące z rynku, zorganizowane zostały również struktury umożliwiające naprawy i modernizację maszyn używanych. Elumatec Polska przeprowadza kompleksowe remonty swoich urządzeń i  oferuje je na rynku wtórnym, jednocześnie udzielając na nie półrocznej gwarancji. Urządzenia są gruntownie sprawdzane, wymieniane są w nich wszelkie zużyte części i elementy oraz przeprowadzane są testy funkcjonalności. Klienci zyskują w ten sposób najwyższej klasy maszyny w atrakcyjnej cenie i z gwarancją producenta. Takie urządzenia cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza wtedy, gdy nie można liczyć na dofinansowanie zakupu nowego urządzenia z UE. Jest to także świetnie rozwiązanie dla firm, które, rozwijając się, chcą wymienić swój park technologiczny na nowszy, bardziej zaawansowany. Wówczas  cena zakupu nowej maszyny elumatec może zostać skompensowana z ceną odkupu maszyny używanej.

Ponadto elumatec oferuje pełen wachlarz najwyższej jakości narzędzi i materiałów eksploatacyjnych w nowych, bardzo atrakcyjnych cenach i z krótkim terminem dostawy do klienta. Konsekwentnie podpisujemy wprowadzone do swojej oferty umowy serwisowe, które gwarantują objęcie maszyn systematyczną opieką techniczną. Dzięki prewencyjnym przeglądom, stan maszyn jest systematycznie monitorowany, co pozwala znacznie ograniczyć występowanie ewentualnych awarii i związanych z nimi przestojów produkcyjnych – tłumaczą przedstawiciele elumatec. 

Kolejnym krokiem w budowaniu profesjonalnego serwisu jest wyodrębnienie zadań do tworzonego obszaru związanego z tzw. „Aftersales”,czyli obsługą posprzedażową. Jak wyjaśnia Prezes elumatec Polska: Zdajemy sobie sprawę, że wsparcie techniczne dla naszych klientów jest rzeczą kluczową. Jest, moim zdaniem, najważniejszym czynnikiem decydujących o wyborze dostawcy maszyn. Chcemy, aby nasi Klienci mieli poczucie bezpieczeństwa i wsparcia z naszej strony nie tylko w momencie podejmowania decyzji o zakupie i podczas montażu, ale i w trakcie codziennej pracy. Mam świadomość, że jesteśmy oceniani po tym, jak funkcjonuje nasz sprzęt w praktyce, podczas normalnej produkcji. Wiem też, że większość zagadnień wymagających naszej interwencji pojawia się dopiero w okresie późniejszym. Aftersales to pojęcie, w którego spektrum zainteresowania mieści się znajdowanie szybkich i trafnych odpowiedzi na problemy dnia codziennego. Przy wsparciu centrum dowodzenia w Mühlacker, które gromadzi informacje ze wszystkich przedstawicielstw na świecie, osobiście będę dbał o to, aby nasi klienci nie pozostali ze swoimi problemami sami. Mamy naprawdę rzetelny i oddany zespół (wciąż rozbudowywany), przed którym postawiłem zadanie nadążenia z pomocą techniczną, w ślad za ciągle rosnącą sprzedażą maszyn na polskim rynku.

„elumatec stawia na serwis” to nie hasło reklamowe ani chwyt marketingowy. To wyartykułowany werbalnie cel firmy, którego realizacja jest obecnie dla nas najwyższym priorytetem! – deklaruje Tomasz Rohloff, Prokurent elumatec Polska Sp. z o.o., nadzorujący w firmie funkcjonowanie działu technicznego.

Główne osoby odpowiedzialne za dział techniczny w firmie elumatec Polska: 

» Tomasz Rohloff – Prokurent, szef działu technicznego
» Mariusz Kominek – koordynator serwisu nadzorujący realizację zleceń, a także zapewniający bezpośrednie wsparcie techniczne  

Wszelkie zgłoszenia i zapytania ws. przeglądów, szkoleń, napraw i pomocy technicznej mogą Państwo kierować na adres: serwis@elumatec.pl

#serwis_maszyn, #aftersales, #produkcja_stolarki

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Elumatec Polska Sp. z o.o.

62-300 Września
ul. Przemysłowa 10
tel.: 61 437 70 00
tel.: 61 437 70 00 wew. 24 - CZĘŚCI
tel.: 61 437 70 00 wew. 23 - SERWIS
Fax: 61 437 70 06
e-mail: biuro@elumatec.com.pl
http://www.elumatec.pl/
http://www.facebook.com/elumatecag/TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

Na międzynarodowej scenie branży narzędzi do produkcji...

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

Pabianicki producent stolarki, firma ABM Jędraszek,...

DOMKAT stawia na nowoczesne maszyny ELUMATEC

DOMKAT stawia na nowoczesne maszyny ELUMATEC

DOMKAT wzbogacił swój park maszynowy inwestując w dwa...

Przedsiębiorstwo Jocz inwestuje w najnowsze rozwiązania elumatec

Przedsiębiorstwo Jocz inwestuje w najnowsze rozwiązania elumatec

Przedsiębiorstwo JOCZ, jako pierwszy producent w Polsce,...

Kolejne 6 robotów do kształtowego łączenia profili PVC trafi do EKO-OKIEN

Kolejne 6 robotów do kształtowego łączenia profili PVC trafi do EKO-OKIEN

Już w 2015 roku w EKO-OKNA w Kornicach stanął...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni