Sukces: włoski holding CIFIN inwestuje w elumatec

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

» elumatec obok Emmegi kolejną spółką w portfolio Cifin
» połączony obrót elumatec i Emmegi – ok. 225 Mln EUR
» kontynuacja produkcji w Mühlacker

Pod wspólnym dachem włoskiego holdingu Cifin z Modeny skupią się elumatec AG – czołowy, międzynarodowy producent maszyn do obróbki profili z aluminium, tworzyw sztucznych i stali oraz grupa Emmegi, które wspólnie staną się wiodącym graczem w branży. 

Szczegóły dotyczące transakcji objęte są ścisłą klauzulą poufności, do czego zobowiązały się obie strony. Włączenie spółki do holdingu Cifin jest kolejnym ważnym krokiem milowym dla założonej w roku 1928 firmy, która w lipcu 2013 r. rozpoczęła proces przeobrażeń insolwencyjnych. W końcowym etapie rozmowy prowadzone były z 4 potencjalnymi nabywcami. Projekt oparty na koncepcji restrukturyzacji firmy elumatec, realizowany był z zamiarem znalezienia inwestora strategicznego. Przejęcie jej przez holding Cifin gwarantuje wieloletnie utrzymanie firmy w Mühlacker. 

Przewodniczący rady nadzorczej i zarządca insolwencyjny Tobias Höfer wyjaśnia: Decyzja, którą podjęliśmy za zgodą wierzycieli o przeprowadzeniu w firmie elumatec nadzwyczajnego i długotrwałego proces restrukturyzacji, okazała się, w obliczu osiągniętych wyników, jak najbardziej właściwa. Od początku 2014 r., kiedy to powołana została spółka elumatec AG, systematycznie zwiększała się wartość samego przedsiębiorstwa, a tym samym równowartość dla wierzycieli w procesie insolwencji. Widoczne było to przede wszystkim w rozpoczętym pół roku temu i prowadzonym z dużą efektywnością procesie poszukiwania i weryfikacji inwestorów przez zespół Cornelius Treuhand. Tym samym elumatec stał się modelowym przykładem pozytywnie zakończonego procesu restrukturyzacji.

Britta Hübner, przewodnicząca zarządu elumatec AG dodaje: Nasza koncepcja restrukturyzacji została w całości wdrożona. Dzięki temu firma elumatec mogła w pełni sił i bez obciążeń z przeszłości działać na światowym rynku. Holding Cifin doskonale rozumie nasz rynek. Takie rozwiązanie gwarantuje ciągłość naszego przedsiębiorstwa.

Prezes holdingu Cifin – pan Valter Caiumi uzupełnia: Ten zakup umożliwia obu przedsiębiorstwom silny wzrost i dominującą pozycję w tym sektorze gospodarki. Połączenie wiedzy, doświadczenia, Know-how i innowacyjnej technologii wpłynie na wzrost wartości dodanej, na którym skorzystają przede wszystkim nasi klienci.

Grupa elumatec z ponad 700 pracownikami osiągnęła w roku 2014 skonsolidowany obrót w wysokości 120 mln Euro. Oprócz głównej siedziby i głównego zakładu produkcyjnego w Mühlacker, elumatec dysponuje zakładem produkcyjnym w Bośni i Hercegowinie oraz szeroką siecią sprzedażowo-serwisową składającą się z ponad 30 spółek córek, spółek zależnych oraz dystrybutorów w ponad 50 krajach na całym świecie.

Grupa Emmegi s.p.a. produkuje, tak jak elumatec, maszyny, urządzenia i oprogramowanie do obróbki profili z aluminium, stali i tworzyw sztucznych. Firma rodzinna zatrudnia ok. 500 pracowników na całym świecie i osiąga skonsolidowany obrót w wysokości 105 mln Euro, z czego 84 mln za granicą. Centrala firmy znajduje się w mieście Soliera (Modena), prowadzi ona również zakłady produkcyjne w Piacenza, Reggio Emilia i Suzhou (Chiny). Emmegi i elumatec będą w przyszłości dysponować wspólnie 6 zakładami produkcyjnymi, z czego pięcioma w Europie i jednym w Azji.

Holding Cifin S.r.l. został założony w roku 1972 przez Giuseppe Caiumi. Obecnie holding prowadzi Valter Caiumi, jako prezes, wraz z rodzeństwem Andrea i Paola. Do portfolio holdingu Cifin należą firmy Emmegi, Tekna, Emmegisoft i Keraglass. Kontrolowane przez holding spółki należą do czołowych producentów technologii obróbki aluminium, PVC, metali lekkich i szkła oraz odnotowują stały rozwój. Obok centrali w mieście Soliera (Modena) do holdingu należą zakłady produkcyjne w Piacenza, Reggio Emilia i Suzhou (Chiny). Skonsolidowany obrót za rok 2015 szacowany jest na ok. 105 mln Euro, z czego 80% przypada na rynki zagraniczne. Holding Cifin zatrudnia ponad 500 pracowników, z czego 112 za granicą.
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Elumatec Polska Sp. z o.o.

62-300 Września
ul. Przemysłowa 10
tel.: 61 437 70 00
tel.: 61 437 70 00 wew. 24 - CZĘŚCI
tel.: 61 437 70 00 wew. 23 - SERWIS
Fax: 61 437 70 06
e-mail: biuro@elumatec.com.pl
http://www.elumatec.pl/
http://www.facebook.com/elumatecag/skai Woodec – imitacja drewna tak doskonała jak nigdy dotąd?

skai Woodec – imitacja drewna tak doskonała jak nigdy dotąd?

W przypadku skai Woodec efekty optyczne i dotykowe...

Nowa technologia zgrzewania Precision Line® od PREZ-MET®

Nowa technologia zgrzewania Precision Line® od PREZ-MET®

Prez-Met®, jeden z wiodących producentów maszyn i...

TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

Na międzynarodowej scenie branży narzędzi do produkcji...

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

Pabianicki producent stolarki, firma ABM Jędraszek,...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni