W Kielcach oficjalnie ruszyła budowa nowej hali produkcyjnej firmy Vitrintec. Nowy obiekt będzie miał ponad 6700 m² powierzchni użytkowej, w tym niemal 6000 m² przestrzeni produkcyjno-magazynowej oraz blisko 800 m² części biurowej. Producent systemów aluminiowo-szklanych planuje uruchomienie nowych linii technologicznych jeszcze w czwartym kwartale 2026 roku. Inwestycję zaprezentowano podczas konferencji prasowej z udziałem Prezydentki Kielc Agaty Wojdy.
Z tej okazji na terenie budowy odbyła się konferencja prasowa oraz symboliczne "wbicie łopaty". Po części oficjalnej odbyło się spotkanie w showroomie firmy, gdzie zaprezentowano systemy Vitrintec i opowiedziano o kierunkach rozwoju przedsiębiorstwa.
Spółka w ramach rozwoju inwestycyjnego planuje także zakup urządzeń do nowoczesnego parku maszynowego, który pozwoli na rozwój produkcji szkła bezpiecznego, hartowanego, laminowanego oraz szkła z nadrukiem ceramicznym. Inwestycja obejmie również zakup maszyn CNC do obróbki aluminium. Łącznie w 2026 roku firma Vitrintec planuje zainwestować w Kielcach ponad 50 mln zł. Oprócz budowy nowej hali w planach są również zakup i remont hali „Modelarnia”, wdrożenie oprogramowania do zarządzania produkcją oraz zakup nowych terenów inwestycyjnych. Firma również planuje zwiększenie zatrudnienia.
Gospodarzami wydarzenia byli przedstawiciele naszej firmy: Tomasz Rybka - Prezes Zarządu Vitrintec, Grzegorz Palus - Dyrektor Zarządzający Vitrintec oraz Wojciech Borowiecki - Manager ds. inwestycji, a konferencję poprowadziła Aleksandra Szlufik-Posłowska - Kierowniczka Działu Marketingu Vitrintec.
W konferencji uczestniczyli: Agata Wojda – Prezydentka Miasta Kielce, Justyna Lichosik – Dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego, Dominik Kraska – Zastępca Dyrektora Kieleckiego Parku Technologicznego oraz przedstawiciele firmy Fuste, odpowiedzialnej za realizację inwestycji.

