Reklama
Wyświetlenia 3817
5 czerwca 2024

Metal-Plast dołącza do Rewindo jako partner w recyklingu PVC

Rewindo Partner

W ciągu ponad 20 lat od założenia Rewindo GmbH Fenster-Recycling-Service powstała sieć partnerów recyklingowych w Niemczech, Austrii i Belgii. Wraz z dołączeniem Metal-Plast Sp. z o.o., krąg partnerów systemu recyklingu starych okien, drzwi i rolet z PVC ponownie się powiększył. Po pomyślnym przejściu audytu, Metal-Plast został partnerem w zakresie recyklingu klasy 1, co oznacza, że firma obejmuje cały łańcuch recyklingu (od zbiórki do produkcji granulatu PVC) wykorzystywanego ponownie do produkcji systemów okiennych.

Rewindo to niemiecka inicjatywa branżowa zajmująca się recyklingiem starych okien, drzwi i rolet wykonanych z PVC (polichlorku winylu). Jej celem jest promowanie i realizacja zrównoważonego zarządzania odpadami w branży budowlanej poprzez zbieranie, przetwarzanie i ponowne wykorzystanie materiałów PVC.

Cieszymy się, że dołączyliśmy do sieci partnerów Rewindo w zakresie recyklingu, co pozwali nam jeszcze aktywniej działać w zakresie obiegu zamkniętego starych okien PVC – mówi Jędrzej Nosko, Dyrektor ds. Rozwoju Rynku.

Metal Plast RecyklingPVC 3

Partnerstwo z Metal-Plast nie tylko wzbogaca system Rewindo w Niemczech, ale także rozszerza możliwości naszej współpracy z OKNOREC, polską organizacją zajmująca się recyklingiem starych okien PVC – mówi Michael Vetter, dyrektor zarządzający Rewindo GmbH.

Warto zaznaczyć, że zarówno Rewindo, jak i OKNOREC są członkami EPPA oraz partnerami Recovinyl i VinylPlus.

Metal-Plast nieprzerwanie od 30 lat koncentruje swoją działalność wokół profesjonalnego recyklingu okien PVC. Obecnie firma jest jednym z największych w Europie recyklerów twardego PVC i współpracuje z ponad 800 firmami zajmującymi się stolarką okienną. Wraz z postępującym procesem termomodernizacji w Polsce firma uruchomiła nową usługę – recykling okien PVC pochodzących z demontażu.

Metal Plast RecyklingPVC 1

Metal-Plast posiada certyfikat RecyClass i od lat jest członkiem EPPA oraz inicjatywy Recovinyl. Każdego roku w zakładzie zlokalizowanym w Świebodzicach odzyskiwane jest nawet 30 tys. ton PVC, które wraca ponownie do producentów stolarki jako wysoko jakościowy surowiec. To aż ponad 60 tys. ton CO2, które nie trafia atmosfery!

W Polsce obserwujemy aktualnie rosnące zapotrzebowanie na wymianę stolarki okiennej, dlatego w Metal-Plast ważnym kierunkiem rozwoju jest zagospodarowanie odpadu postkonsumenckiego. Obecnie trwają prace projektowe mające na celu zwiększenie możliwości recyklingowych do około 45000 ton rocznie, co jeszcze bardziej zwiększy wkład spółki w gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Metal Plast RecyklingPVC 2

Zrównoważony rozwój nie jest trendem, ale wyzwaniem w zakresie ochrony klimatu. Szczególny nacisk kładziony jest na oszczędne korzystanie z zasobów i unikanie marnotrawstwa. Jednym z kluczy do tego jest zamknięty obieg materiałów. Liczymy, że nasze partnerstwo z Rewindo przyczyni się do jeszcze sprawniejszego obiegu zamkniętego PVC – podsumowała Marta Uciechowska-Sówka, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu Metal-Plast.

Redaktor:

Andrzej Parzonka
Andrzej Parzonka
METAL-PLAST sp. z o.o.
58-160, Świebodzice
Ciernie 157 B
tel.: +48 74 666 58 00
Reklama