Reklama
Wyświetlenia 4050
10 stycznia 2024

SkyTwin – innowacyjne rozwiązanie łączące roletę zewnętrzną i screen w jednym

SkyTwin od Aluprof 2

Aluprof, ekspert w zakresie dostarczania systemów aluminiowych dla budownictwa, wprowadza na rynek kolejne nowatorskie rozwiązanie – SkyTwin. Jest to system łączący w sobie funkcje rolety zewnętrznej i osłony przeciwsłonecznej typu screen, który stanowi odpowiedź na rosnące wymagania inwestorów związane z efektywnością energetyczną oraz komfortem użytkowania przestrzeni wewnętrznych.

Funkcjonalność i wysoka estetyka

Innowacyjność SkyTwin polega na integracji rolety zewnętrznej i screena, co przełożyło się na stworzenie zaawansowanego technologicznie produktu. W przypadku ciepłego i słonecznego dnia zastosowanie screena pozwala na utrzymanie odpowiedniego balansu pomiędzy światłem i cieniem, przy zachowaniu widoczności na zewnątrz. Z kolei zasłonięcie kurtyny rolety w chłody wieczór umożliwia utrzymanie ciepła wewnątrz pomieszczenia. To sprawia, że system zapewnia doskonałą izolację termiczną obiektów przez cały rok, przyczyniając się do znaczących oszczędności w zakresie ogrzewania i chłodzenia budynków.

Warto podkreślić, że produkt został zaprojektowany tak, aby nie ingerować w konstrukcję okna czy nadproża, co jest kluczowe dla zachowania optymalnego bilansu energetycznego nieruchomości. Przekłada się to również na kwestie estetyczne – system doskonale wpasowuje się w elewację, stając się jej integralną częścią. Dzięki możliwości wykończenia skrzynki rolety dowolnym materiałem, np. tynkiem bądź klinkierem, rozwiązanie to idealnie komponuje się z architekturą budynku, nie zakłócając jej spójności wizualnej.

W ofercie firmy Aluprof dostępna jest kolekcja specjalistycznych poszyć screenowych renomowanych producentów, tj. Copaco i Serge Ferrari. Materiały, z których wykonane są tkaniny screenowe, wyróżniają się wysoką odpornością na codzienne użytkowanie, odkształcenia, rozdarcia, a także na warunki atmosferyczne (deszcz, promieniowanie UV, wiatr itp.). Wielość dostępnych kolorów i rodzajów tkanin sprawiają, że screeny doskonale wpiszą się w stylistykę budynku, spełniając wymagania estetyczne nawet najbardziej wymagających klientów.

Optymalne doświetlenie i energooszczędność

Atutem najnowszej propozycji marki Aluprof jest też jej duża funkcjonalność. SkyTwin wyposażony jest w dwa niezależne napędy umożliwiające oddzielne sterowanie roletą i screenem, co pozwala na indywidualne dostosowanie stopnia zaciemnienia oraz ochrony przeciwsłonecznej w zależności od aktualnych potrzeb. Co ważne, specjalnie zaprojektowane, wspólne dwuczęściowe prowadnice gwarantują bezkolizyjną pracę obu systemów. Warto także nadmienić, że w przypadku zastosowania screena w technologii ZIP produkt może także pełnić funkcję moskitiery, chroniąc o wnętrza przed owadami.

SkyTwin od Aluprof 4

SkyTwin jest idealną propozycją dla osób, dla których istotna jest oszczędność energii. Dzięki wykorzystaniu screena użytkownik w upalny dzień jest w stanie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o kilka stopni Celsjusza, uzyskując komfort termiczny przy równoczesnym zapewnieniu odpowiedniego widoku na zewnątrz i bez konieczności uruchamiania energochłonnej klimatyzacji. Z kolei zimą, gdy niskie temperatury sprzyjają szybkiemu wychładzaniu się pomieszczeń, roleto-screen stanowi dodatkową izolację termiczną, która spowalnia ten proces. Potwierdzeniem energooszczędności rozwiązania są wyniki badań wykonanych przez Aluprof we współpracy z Politechniką Krakowską, które wykazały, że zamknięcie zarówno screena, jak i pancerza rolety może ograniczyć utratę ciepła przez okno nawet o 35% (poziom poprawy komfortu cieplnego uzależniony jest od współczynnika przenikania ciepła okna Uw). SkyTwin pozwala na zmniejszenie ilości zużywanej energii przeznaczonej na chłodzenia i ogrzewanie, co w efekcie gwarantuje obniżenie kosztów eksploatacji budynków w trakcie roku nawet o 30%.

Komfort użytkowania i wiele więcej

Istotnym atutem najnowszej propozycji Aluprof jest również zwiększenie poczucia bezpieczeństwa domowników – opuszczona kurtyna rolety może działać zniechęcająco na potencjalnego włamywacza. Docenić należy także dodatkowe właściwości rozwiązania, wpływające na jego funkcjonalność i komfort użytkowania: zapewnienie prywatności, ochrona stolarki okiennej przed czynnikami zewnętrznymi czy możliwość pełnienia funkcji moskitiery. SkyTwin to również odpowiedź na potrzeby rynku w zakresie optymalizacji procesów produkcyjnych i montażowych. Wykorzystanie komponentów wspólnych dla systemów rolet zewnętrznych oraz screenów SkyRoll firmy Aluprof, a także zastosowanie jednej skrzynki (o wymiarach 180×260 mm) przekłada się na redukcję kosztów produkcji, magazynowania i transportu oraz krótszy czasu montażu.

SkyTwin od Aluprof 1

Oferując unikatowe połączenie ochrony termicznej, funkcjonalności i estetyki produkt Aluprof z pewnością zyska uznanie wśród inwestorów poszukujących nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań budowlanych, podnoszących standard życia i pracy w harmonii z otoczeniem.

Redaktor:

ALUPROF S.A.
43-300, Bielsko-Biała
ul. Warszawska 153
tel.: 033 8195300
fax.: 033 8150260
Reklama