| Wyświetleń:3511

Termomodernizacja we właściwej kolejności

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Termomodernizacja we właściwej kolejności

fot. POiD

Termomodernizacja we właściwej kolejności


Termomodernizacja we właściwej kolejności
WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ


Związek POiD wraz z Partnerami, po raz kolejny angażuje się w ważne społecznie tematy: będzie teraz przypominał Polakom, aby zadbali o swoje domy w myśl hasła: Wymień stolarkę z dobrym montażem! 


Poprawę efektywności energetycznej każdego budynku należy zacząć od wymiany starych okien, drzwi, bramy garażowej na energooszczędne wyroby… a kończyć na zakupie nowoczesnego źródła ciepła. Taka kolejność przynosi realne korzyści dla odbiorców: większy komfort życia i oszczędności w domowym budżecie. Startuje nowa akcja POiD: WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ.

Nasze domy są coraz bardziej nowoczesne i funkcjonalne, ale wciąż zbyt małą uwagę przykładamy do efektywności energetycznej przy ich modernizacji. A to ona powinna być punktem wyjścia przy realizacji tego typu inwestycji. Przedsięwzięcie będzie opłacalne i wpłynie pozytywnie na stan naszego portfela oraz środowiska naturalnego, jeśli poszczególne etapy zrealizujemy w odpowiedniej kolejności. 

Duży nacisk kładzie się obecnie na zastępowanie nieefektywnych źródeł ciepła w domach jednorodzinnych tymi nowoczesnymi. Ta aktywność sama w sobie nie przyniesie oczekiwanych korzyści w przypadku, gdy pominięte zostaną kluczowe działania termomodernizacyjne. W pierwszej kolejności trzeba zabezpieczyć przegrody zewnętrzne, przez które ucieka ciepło, a więc wymienić stare okna, drzwi czy bramę garażową na energooszczędne wyroby, dobrze je zamontować, a następnie wykonać izolację termiczną ścian zewnętrznych. Tylko wówczas wymiana kotła ma sens – tłumaczy Paweł Wróblewski, Dyrektor Zarządzający Związku POiD. 
Chcemy uświadamiać odbiorcom, jak powinien wyglądać ten proces. Dlatego ruszamy z programem społecznym WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ, w którym będziemy prezentować benefity zastosowania rozwiązań z naszej branży i przypominać, że warto zadbać o dobry montaż, który jest równie ważny jak dobry produkt – dodaje Paweł Wróblewski.


Akcja WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ ma w założeniu ożywić rynek stolarki budowlanej w Polsce w sytuacji spowolnienia gospodarczego. Działania będą skupiać się na dostarczeniu odbiorcom realnej pomocy przy realizacji inwestycji w termomodernizację domu. Eksperci podpowiedzą, jak wybrać produkty, przeprowadzić przedsięwzięcie krok po kroku oraz uzyskać dofinansowanie, np. z programu „Czyste Powietrze”, który funkcjonuje obecnie w uproszczonej formule. Kampania ma charakter digitalowy. Do dyspozycji konsumentów będą różnorodne materiały poradnikowe, przekazywane wieloma kanałami komunikacji. Przewidziana jest aktywność w mediach elektronicznych oraz społecznościowych. Program czerpie z dorobku kampanii DOBRY MONTAŻ, która doczekała się sześciu edycji, ale znacząco wychodzi poza obszar jej oddziaływania. Ma odpowiadać na aktualne potrzeby rynku, dostarczać odbiorcom inspiracji, wiedzy oraz motywacji do działania. 

» Zachęcamy do śledzenia informacji na temat akcji WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ na www.dobrymontaz.com


#Wymiana_Stolarki, #Dobry_Montaż, #montaż_stolarki

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Nowy tunel aerodynamiczny w ITB

Nowy tunel aerodynamiczny w ITB

W Instytucie Techniki Budowlanej zakończono budowę...

Awilux zawalczy o 100 milionów

Awilux zawalczy o 100 milionów

Leszczyński producent wzbogacił właśnie swój park...

Webinarium ORGADATA: LogiKal – wszystko o czasach produkcyjnych – powtórka

Webinarium ORGADATA: LogiKal – wszystko o czasach produkcyjnych – powtórka

ORGADATA serdecznie zaprasza do udziału w kolejnym...

Efekt MACO EVO – rewolucja w powlekaniu

Efekt MACO EVO – rewolucja w powlekaniu

Ogromna, choć niemal niewidoczna zmiana: od kilku...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży