Reklama
Wyświetlenia 3750
29 maja 2024

Podsumowanie drugiej edycji OKNOPLAST FOR ART

Zaproszenie MOCAK

Organizator Konkursu, Grupa OKNOPLAST i Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, zapraszają na podsumowanie tegorocznej, drugiej edycji konkursu dla artystów. Prezentacja prac, spotkanie z nagrodzonymi i wyróżnionymi twórcami oraz wręczenie nagród odbędą się 12 czerwca w krakowskim MOCAK-u, o godz. 12.00.

OKNOPLAST FOR ART to konkurs zorganizowany już po raz drugi przez Grupę OKNOPLAST i Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji, artyści, którzy zdecydowali się wziąć w nim udział, musieli zmierzyć się z konkretnym zadaniem – było nim wykonanie w dowolnej technice projektu pracy artystycznej, której podłożem (bazą) jest okno. Artyści mogli wyrazić siebie w dowolny sposób.

Jury tegorocznej edycji w składzie: prof. dr hab. Andrzej Bednarczyk, Edyta Kurpiel-Placek, Maria Anna Potocka, Małgorzata Potocka i Andrzej Starmach, wyłoniło zwycięzców spośród blisko 300 utalentowanych artystów. Nadesłane przez nich prace dowiodły, jak istotne znaczenie dla sztuki współczesnej mają różnorodność form i innowacyjność podejścia do tematu. Po długich obradach, jury wyłoniło zwycięzców oraz przyznało wyróżnienia dla kilku wyjątkowych projektów.

Druga edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród twórców zarówno z Polski, jak i z całej Europy. W sumie zgłoszono blisko 300 projektów. Tegoroczni zwycięzcy otrzymają nagrody ufundowane przez GRUPĘ OKNOPLAST. Poza nagrodą główną w wysokości 7 tys. euro, przyznano drugą i trzecią – odpowiednio w wysokości 3 tys. i 2 tys. euro.

Przedstawiciel organizatora konkursu, Dyrektor Marketingu OKNOPLAST, Magdalena Cedro-Czubaj podsumowała tegoroczny odzew artystów na zaproszenie do konkursu i skomentowała poziom nadesłanych prac: Druga edycja OKNOPLAST FOR ART cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem od poprzedniej. Z całej Europy nadesłano blisko 300 prac, które wzbudzały emocje dzięki różnorodności wizji artystycznych i technik stosowanych przez artystów. Cieszy nas to, że pozorne ograniczenie – twórcy musieli wykonać projekt pracy na oknie, obiekcie dostarczonym przez OKNOPLAST– w istocie nie przeszkadzało w artystycznej kreatywności. Sukces drugiej edycji nie był dla nas zaskoczeniem, mimo to, zainteresowanie konkursem i poziom prac przerosły nasze oczekiwania. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za udział oraz artystyczne zaangażowanie.

W swojej 30-letniej historii OKNOPLAST wielokrotnie podejmował działania z zakresu promowania sztuki, realizując misję społecznej odpowiedzialności Grupy. W ciągu trzech dekad swego istnienia firma wielokrotnie angażowała się we wspieranie inicjatyw kulturalnych, czego przykładem są m.in. kilkuletni mecenat wystawy sztuki z cyklu „Jasiński&Friends”, patronat nad Konkursem dla Młodych Architektów, partnerstwo konkursu Young Design dla młodych projektantów, a także partnerstwo konkursu European BEST Engineering Competition, międzynarodowego wydarzenia, mającego na celu wyłonienie młodych talentów inżynierskich. W październiku 2022 roku firma objęła mecenatem Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

Redaktor:

Andrzej Parzonka
Andrzej Parzonka
OKNOPLAST Sp. z o.o.
32-003, Podłęże
Ochmanów 117
tel.: 12 279 71 71
fax.: 12 279 71 72