Reklama
Wyświetlenia 4436
19 stycznia 2024

Eko-Okna otworzyły nową fabrykę w Wodzisławiu Śląskim

Wodzislaw Slaski Fabryka Eko Okna 1
fot. Eko-Okna | Fabryka Eko-Okien w Wodzisławiu Śląskim

Zaledwie dwa i pół roku temu Eko-Okna zakupiły działki w wodzisławskich Olszynach. Zapowiadana wtedy inwestycja o wartości kilkuset milionów złotych właśnie stała się faktem.

Dotąd cała produkcja Eko-Okien odbywała się w zakładzie w Kornicach koło Raciborza. Oprócz okien powstają tam jeszcze drzwi, bramy garażowe, ogrodzenia, rolety, żaluzje fasadowe i moskitiery.

Otwarcie zakładu produkcyjnego w Wodzisławiu Śląskim jest przełomowym momentem w historii firmy. Od teraz produkcja biegnie równolegle w dwóch osobnych fabrykach – mówi Tomasz Marek, dyrektor zakładu Eko-Okien w Wodzisławiu Śląskim.

Produkcja ruszyła

Nowa hala o powierzchni aż 117 000 m² mieści wszystkie kluczowe obszary fabryki: produkcję, magazyn wysokiego składowania i magazyn wyrobów gotowych. Oprócz działów produkcyjnych w nowej fabryce znalazły się również biura.

Docelowo w naszym nowym zakładzie działać będzie 6 linii do produkcji szyb zespolonych i 10 linii do produkcji okien typowych. Odbywać się tam będzie też produkcja nietypowych drzwi, okien i systemów przesuwnych oraz rolet, moskitier i innych produktów z aluminium. Wspomagać to wszystko będzie dział okleinowania profili i w pełni automatyczna lakiernia proszkowa – tłumaczy Tomasz Marek.

Rekrutacja już trwa

Firma zatrudnia obecnie blisko 13 tysięcy osób, jednak otwarcie nowego zakładu zwiększyło zapotrzebowanie na pracowników.

Poszukujemy głównie pracowników produkcyjnych, którzy zajmują się cięciem, obróbką i składaniem elementów, okuwaniem, frezowaniem czy pracami montażowymi. Obsługują przy tym narzędzia i maszyny niezbędne na danym stanowisku. W Wodzisławiu Śląskim funkcjonuje też rozwijający się dział handlowy, w którym pracują osoby ze znajomością języków obcych – m.in. francuskiego, włoskiego i niderlandzkiego. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem rekrutacji – podsumowuje Tomasz Marek, dyrektor zakładu Eko-Okien w Wodzisławiu Śląskim.

EKO-OKNA S.A.
47-480, Pietrowice Wielkie
Kornice ul. Spacerowa 4
tel.: 801 232 728
fax.: (32) 418 30 62
Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Polski, Angielski
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Reklama