Reklama
Wyświetlenia 3720
14 września 2023

myGEZE Control: rozwiązanie łączności następnej generacji

myGEZE Control: rozwiązanie łączności następnej generacji
fot. GEZE | myGEZE Control: rozwiązanie łączności następnej generacji

Dzięki nowej, modułowej platformie myGEZE Control, GEZE koncentruje się na integracji technologii drzwiowej, okiennej i bezpieczeństwa w najróżniejszych obszarach zarządzania budynkiem. 

Nowe rozwiązanie łączności wspiera użytkownika, menedżerów obiektów i pracowników ochrony w bezproblemowej i efektywnej eksploatacji budynków. Jednocześnie zwiększa ich bezpieczeństwo, efektywność energetyczną i komfort użytkowników budynków. Korzyścią dla architektów i planistów jest ustandaryzowane projektowanie BACnet.

Efektywna realizacja wymagań dotyczących zrównoważonego rozwoju w nowoczesnych budynkach

Szczególnie w obszarze efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju wymagania dotyczące funkcjonalności i możliwości sterowania budynkami ogromnie wzrosły. Z jednej strony budynki muszą spełniać coraz wyższe specyfikacje i bardziej restrykcyjne przepisy prawa, aby zmniejszyć udział sektora nieruchomości i mieszkalnictwa w produkcji szkodliwego dla klimatu CO2. Z drugiej strony użytkownicy budynków coraz bardziej cenią sobie pomieszczenia, które można naturalnie wentylować i oświetlać, co z kolei ma wpływ na ochronę przeciwpożarową i bezpieczeństwo budynku. Powstają scenariusze, które stawiają dział zarządzania budynkiem przed złożonymi wyzwaniami.

Nowe rozwiązanie łączności GEZE zapewnia wsparcie w tym obszarze, a także w scenariuszach obejmujących obszary o ograniczonym dostępie, dostępność bez barier, ochronę przeciwpożarową lub bezpieczeństwo dróg ewakuacyjnych. Aby zapewnić na przykład optymalną klimatyzację i wentylację biur przez cały czas, wiele komponentów i scenariuszy musi ze sobą współdziałać. Dlatego architekci chętnie wybierają obecnie naturalną klimatyzację poprzez chłodzenie nocą, które tworzy dobry klimat w pomieszczeniu już na początku dnia. Fasada może reagować na zmieniające się warunki zewnętrzne lub ogólne za pomocą czujników ciepła, wiatru lub promieniowania świetlnego i automatycznie rozszerzać zacienienie czy niezależnie otwierać i zamykać okna w zależności od temperatury zewnętrznej. Jednocześnie użytkownicy muszą mieć możliwość samodzielnego otwierania i zamykania okien.

Dzięki myGEZE Control możliwe jest programowanie i sterowanie takimi złożonymi systemami – i to efektywnie pod względem kosztów oraz energooszczędnie. W ten sposób myGEZE Control wnosi także wkład w zrównoważone i wartościowe budynki jutra – mówi Jürgen Keller, Product Manager Connectivity, Integrated Solutions w GEZE.

Ułatwienie pracy zarządcom obiektów i pracownikom ochrony 

Na co dzień myGEZE Control oznacza istotne uproszczenie wszystkich procesów i przebiegów należących do nowoczesnego zarządzania budynkiem. 

Zamiast chodzić godzinami po całym budynku i sprawdzać, czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte, dzięki myGEZE Control dozorcy lub pracownicy ochrony mogą wygodnie wykonywać swoją pracę za pomocą tabletu – mówi ekspert GEZE. – W ten sposób otrzymują przegląd wszystkich drzwi i okien, widzą, gdzie systemy nie są jeszcze zamknięte lub gdzie oświetlenie jest nadal włączone. 

Za pośrednictwem centralnego sterowania na urządzeniach końcowych użytkownicy mogą jednym kliknięciem uruchomić scenariusz, który przełącza budynek w zabezpieczony tryb nocny. Platforma wykrywa również, czy na przykład personel sprzątający nadal znajduje się w budynku i może zaprogramować automatyczną funkcję czasową, która później ponownie aktywuje tryb nocny. „Oszczędza to bardzo dużo czasu – i pieniędzy!”

Usługi dla architektów i projektantów: GEZE doradza i wspiera projektowanie

Niezależnie od tego, czy wymagane jest proste rozwiązanie do zarządzania obiektami, czy skomplikowane rozwiązanie automatyzacji dla bezpieczeństwa budynku – GEZE wspiera swoich klientów od samego początku.

Dostarczamy nie tylko rozwiązania techniczne i poszczególne komponenty. Na życzenie możemy również zająć się specjalistycznym planowaniem drzwi z projektowaniem lub częściowym projektowaniem. Obejmuje to jasne opisy funkcjonalne, a także odpowiednie rozwiązania i szkice drzwi, aż po sprawdzenie wcześniej wykonanych prac i koordynację na placu budowy. W ten sposób pomagamy w bezbłędnym planowaniu, instalacji i uruchomieniu okien i drzwi w budynku – tłumaczy Jürgen Keller.

Wydajny, wbudowany komputer PC do montażu szyny montażowej ze zintegrowaną komunikacją BACnet ©GEZE GmbH

myGEZE Control opiera się na komponentach renomowanego specjalisty w dziedzinie automatyki, firmy Beckhoff Automation, i może być zintegrowany z neutralnymi dla producenta systemami techniki sterowania budynkiem, zarządzania zagrożeniami i CAFM. Dzięki ustandaryzowanemu projektowaniu BACnet jest to możliwe całkowicie niezależnie od dostawców usług i używanego produktu do zarządzania budynkiem. Opcja oprogramowania myGEZE Visu pozwala na zastosowanie samodzielnych rozwiązań wizualizacyjnych dla systemów produktów GEZE.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
GEZE Polska Sp. z o.o.
03-228, Warszawa
ul. Marywilska 24
tel.: +48 224 404 440
fax.: 224 404 400