Grupa Şişecam inwestuje 310 milionów dolarów w zakłady produkcyjne w Tatarstanie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Nihat Zeybekci, turecki Minister Gospodarki, przemawia na oficjalnej ceremonii otwarcia zakładów w Tatarstanie.

fot. www.sisecam.com

Nihat Zeybekci, turecki Minister Gospodarki, przemawia na oficjalnej ceremonii otwarcia zakładów w Tatarstanie.


Grupa Şişecam, największy producent szkła w Turcji prowadzący działalność produkcyjną w 13 państwach, a sprzedaż w 150 państwach, zatrudniający ponad 21 tys. pracowników, zainwestował 310 milionów dolarów w dwa nowe zakłady produkcyjne w Tatarstanie w Rosji. 

Oficjalna ceremonia otwarcia zakładów produkujących szkła płaskiego i motoryzacyjnego odbyła się w obecności Nihata Zeybekci’ego, tureckiego Ministra Gospodarki, Rustama Minnihanov’a, Prezydenta Tatarstanu, a także przedstawicieli administracyjnych i dyplomatycznych Turcji, Rosji i Tatarstanu.

Zakład produkcji szkła płaskiego, w który zainwestowano 210 milionów dolarów, posiada moc produkcyjną rzędu 230 tys. ton rocznie. Udziały Grupy Şişecam i firmy Saint-Gobain w tym zakładzie zlokalizowanym w Specjalnie Strefie Ekonomicznej Alabuga wynoszą odpowiednio 70% i 30%. Zakład produkujący szkło motoryzacyjne, w który zainwestowano 100 milionów, jest także zlokalizowany w Specjalnie Strefie Ekonomicznej Alabuga. Jest on w stanie wyprodukować 800 tys. zestawów szkła rocznie i w całości należy do Grupy Şişecam. Obydwa zakłady są jednymi z najlepiej wyposażonych zakładów na świecie, w których pracę znajduje 653 pracowników.

» Inwestycje Grupy Şişecam w Rosji przekroczyły 1,1 miliarda dolarów

Grupa Şişecam jest światowym producentem działającym we wszystkich głównych dziedzinach związanych z branżą szkła, tj. szkło płaskie, wyroby szklane i opakowania szklane. W Rosji Grupa Şişecam po raz pierwszy zainwestowała w 2002 roku, mając na uwadze jej mocną pozycję, wielkość gospodarki i ogromny potencjał. Obecnie w Rosji działa 8 zakładów produkujących szkło płaskie, motoryzacyjne, wyroby szklane i opakowania.

» Grupa Şişecam utrzymuje pozycję lidera na rosyjskim rynku

Dzisiejsze przychody Grupy Şişecam przekraczają 3 miliardy dolarów, a ponad ich połowa pochodzi z międzynarodowej sprzedaży. Rosja ma ważne znaczenie strategiczne dla Grupy Şişecam, która jest trzecim największym producentem wyrobów szklanych, czwartym największym producentem opakowań szklanych i piątym największym producentem szkła płaskiego na świecie. Jako lider rosyjskiego rynku opakowań szklanych (udział rynkowy 25%), Grupa Şişecam utrzymuje swoją pozycję lidera w rosyjskim rynku produktów szklanych z udziałem rynkowym rzędu 30% (marka Paşabahçe). Obecnym celem Grupy jest wzmocnienie jej pozycji na rynku dzięki poczynionym inwestycjom związanym z zakładami produkcji szkła płaskiego i motoryzacyjnego.

Zobacz także prezentację Grupy Şişecam tutaj
Zainteresowany? Poproś o ofertę!