| Wyświetleń:1015

FIMTEC-POLSKA automatyzuje produkcję w SOLGRUD

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

FIMTEC-POLSKA automatyzuje produkcję w SOLGRUD

fot. FIMTEC | FIMTEC-POLSKA automatyzuje produkcję w SOLGRUD

Przedsiębiorstwo Solgrud z Grudziądza wchodzi w skład grupy kapitałowej, którą tworzą 3 spółki z o. o. Firma od ponad 25 lat jest generalnym wykonawcą wielkokubaturowych obiektów budowlanych, wykonawcą konstrukcji żelbetonowych, producentem stolarki aluminiowej, przeciwpożarowej, a także deweloperem.


W związku z ciągłym rozwojem firmy z Grudziądza, w ostatnich tygodniach, Fimtec-Polska dostarczył do fabryki Solgrud centrum obróbcze MODUS oraz piłę dwugłowicową BLITZ ALVA 550.

O wyborze maszyn oferowanych przez Fimtec-Polska przeważyło dopasowanie oferty do naszych potrzeb i oczekiwań, dobry kontakt z handlowcem, możliwość zobaczenia maszyn w show-roomie, a także profesjonalny i kompleksowy serwis – mówi Mirosław Kręcki z Solgrud.


MODUS to centrum obróbcze z 4 osiami sterowanymi numerycznie do frezowania, wiercenia i gwintowania w profilach aluminiowych, stalowych i z tworzyw sztucznych, gwarantujące uzyskanie najwyższej jakości obrabianego produktu. Dzięki automatycznie sterowanym dociskom i automatycznej wymianie narzędzi, maszyna w krótkim czasie potrafi wykonać otwory niezbędne w profilach drzwiowych, okiennych i przemysłowych. MODUS potrafi frezować precyzyjnie także pod kątami pośrednimi, daje to możliwość wykonania skomplikowanych obróbek materiału, co przydaje się w produkcji nietypowej stolarki.

Park maszynowy firmy Solgrud został wyposażony przez Fimtec-Polska również w piłę dwugłowicową BLITZ ALVA 550 6,6M do profili aluminiowych, sterowaną numerycznie. Gwarantuje ona szybkie, precyzyjne i czyste cięcie profili aluminiowych o dużych długościach i przekrojach, takich jak ramy do drzwi przesuwnych HST, rygli czy słupów fasadowych. Ponadto połączenie programu, który stosuje Solgrud, z oprogramowaniem piły, daje możliwość wysyłania list cięć bezpośrednio do maszyny, co przyspiesza proces przygotowania materiału do dalszych procesów produkcyjnych.

Klient, dzięki zrealizowaniu projektu wdrożenia tego duetu maszyn FOM Industrie od Fimtec-Polska, zrobił krok na przód, co pozwoli rozwijać firmę jeszcze szybciej dzięki jeszcze większym mocom przerobowym. Maszyny dzięki swoim nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym dały możliwość firmie Solgrud na automatyzację procesów produkcyjnych oraz poprawę jakości produktów finalnych – dodaje Jan Byrczek, doradca techniczno-handlowy Fimtec-Polska.


#produkcja_stolarki, #centra_obrobcze, #systemy_aluminiowe, #centra_obrobcze, #pily

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY