Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu FAKRO, wziął udział w debacie „Marka i Sport – sposób na wyniki”, poświęconej sponsoringowi sportu. W gronie przedstawicieli największych marek wspierających sport w Polsce mówił o długofalowym zaangażowaniu FAKRO w promocję aktywności sportowej oraz o roli, jaką sponsoring odgrywa w budowaniu wspólnoty i wizerunku marki.
FAKRO od ponad 21 lat jest związane z Reprezentacją Polski w piłce nożnej. Jesteśmy firmą obecną na rynkach w 70 krajach. FAKRO to marka, która umacnia siłę made in Poland na arenie międzynarodowej. Podobnie reprezentacja narodowa jest naturalnym ambasadorem polskiej marki. Sponsoring kadry to nie tylko ekspozycja logo, ale przede wszystkim identyfikacja z wartościami drużyny i wspólne przeżywanie emocji – zarówno w momentach triumfu, jak i sportowych wyzwań – komentuje Janusz Komurkiewicz.
FAKRO konsekwentnie rozwija sponsoring różnorodnych dyscyplin sportowych – od kajakarstwa, mocno zakorzenionego w regionie Sądecczyzny, po tenis, a także mniejsze sporty niszowe. Strategia firmy opiera się na dywersyfikacji i wspieraniu zarówno sportu profesjonalnego, jak i inicjatyw lokalnych.
Udział Janusza Komurkiewicza w debacie potwierdza, że FAKRO traktuje sponsoring sportu jako długofalową inwestycję w emocje, wspólnotę i odpowiedzialność społeczną. Dla firmy to nie tylko skuteczne narzędzie marketingowe, ale również sposób na wzmacnianie pozytywnego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej oraz realne wsparcie rozwoju sportu. Debatę zorganizował magazyn „Press”.
