Reklama

TEKNOS SP. Z O.O.

TEKNOS SP. Z O.O.
ul. Piotra Bardowskiego 8
03-888 WARSZAWA

tel.: 022 678 70 04

Youtube
Mapa lokalizacji firmy TEKNOS SP. Z O.O.
pokaż na mapie

O Grupie Teknos

Założone w 1948 roku przedsiębiorstwo z siedzibą główną w Helsinkach zalicza się do największych europejskich przedsiębiorstw w rodzinnym posiadaniu. Grupa Teknos zatrudnia 1000 osób w 11 europejskich oddziałach. Najważniejszymi produktami grupy są systemy powłok dla przemysłu obróbki drewna oraz mokre i proszkowe farby do metalu. Teknos zajmuje się rozwojem, produkcją i dystrybucją ponad 2000 różnych produktów. Duży nacisk kładziony jest na tworzenie innowacyjnych i zgodnych z obowiązującymi przepisami  ochrony środowiska powłok przemysłowych. Teknos intensywnie inwestuje  w badania i rozwój - ponad 150 zatrudnionych pracuje nad rozwojem produktu i technologii. Fabryki produkcyjne znajdują się w Finlandii, Danii, Szwecji i Niemczech.

  • Segment  farby przemysłowe do metalu / przemysł ciężki

Asortyment obejmuje produkty od tradycyjnych farb alkidowych do technicznie zaawansowanych powłok na bazie poliuretanu z możliwością aplikacji na metal, tworzywa sztuczne i powłoki mineralne. Produkty stosowane sa przy zabezpieczaniu antykorozyjnym mostów, elektrowni, rafinerii ropy naftowej oraz konstrukcj stalowych.

  • Segment farby proszkowe

Teknos jest liderem rynku farb proszkowych w krajach skandynawskich i w Rosji. Farby proszkowe produkowane są na bazie żywic epoksydowych, poliuretanowych i epoksydowo-poliuretanowych.

  • Segment przemysłowa obróbka drewna

Segment przemysłowej obróbki drewna wraz z centrum kompetencji w Vamdrup w Danii obejmuje systemy powłok marki GORI Industry i Teknos. Farby znajdują zastosowanie w produkcji drewnianych okien i drzwi, mebli ogrodowych, desek szalówkowych, jak również drzwi wewnętrznych, paneli, podłóg, schodów i mebli.

  • Segment farby i lakiery dekoracyjne

Asortyment obejmuje serie BIORA, EKORA, WOODEX, FUTURA, NORDICA, HELO, NATUREX, SILOKSAN i in., do stosowania na zewnątrz oraz wewnątrz budynków.    

 

 

 

SEGMENT PRZEMYSŁOWA OBRÓBKA DREWNA  

DORADZTWO TECHNICZNE I SPRZEDAŻ - POLSKA dostępne tutaj Produkty przemysłowe do drewna - Teknos