Reklama

Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej sp. z o.o.

Pakiet medialny

Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej sp. z o.o.
Wrocławska 142 B
58-306 Wałbrzych

tel.: 696 050 073

Mapa lokalizacji firmy Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej sp. z o.o.
pokaż na mapie

Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej powstało w 2007 r.  Wykonuje specjalistyczne badania okien, drzwi zewnętrznych, a także ścian osłonowych i powłok budynków. Oferta Mobilnego Laboratorium Techniki Budowlanej to najwyższej jakości usługi wykonywane przez doświadczonych specjalistów. Laboratorium posiada bogate zaplecze profesjonalnych narzędzi, pozwalających zdiagnozować ewentualne wady oraz określić właściwości użytkowe stolarki budowlanej przed wprowadzeniem wyrobu do obrotu, jaki i po montażu. Firma świadczy usługi dla producentów stolarki budowlanej, inwestorów, deweloperów, instytucji oraz klientów indywidualnych. Ma na swoim koncie badania na wielu prestiżowych inwestycjach w całym kraju.

Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej jest uprawnione do działania na terenie całej Unii Europejskiej. Obsługuje klientów z całej Polski, a także z krajów takich jak Węgry, Norwegia, Niemcy, Litwa. Jest laboratorium badawczym akredytowanym przez Polskie Centrum Akredytacji (akredytacja nr AB 1054), a także laboratorium notyfikowanym w Unii Europejskiej (nr notyfikacji: NB 2189). Notyfikacja upoważnia Laboratorium do przeprowadzania wstępnych badań typu ITT na zgodność z europejską normą PN-EN 14351-1:2006+A2:2016 „Okna i drzwi. Norma wyrobu, właściwości eksploatacyjne. Część 1: Okna i drzwi zewnętrzne”, dzięki czemu wyniki badań Mobilnego Laboratorium uznawane są na całym obszarze Unii Europejskiej.

Laboratorium wykonuje badania okien oraz drzwi zewnętrznych w fabryce producenta. Jest to jedyna w Polsce jednostka notyfikowana i akredytowana oferująca taką możliwość. Przeprowadzanie badań w fabryce umożliwia bieżącą obserwację efektów pracy i zastosowanych rozwiązań technologicznych (okucia, szyby, profile, nowe maszyny do produkcji). Jest to także rozwiązanie komfortowe i pozwalające oszczędzić czas, a co za tym idzie – fundusze, które każdy producent musi przeznaczyć na badania wyrobów i kontrolę jakości. W codziennej pracy firma wykorzystuje mobilne stanowiska, które są obecnie najnowszymi tego typu urządzeniami w Polsce. Umożliwiają one przeprowadzanie badań okien i drzwi w fabryce oraz na elemencie wbudowanym w obiekcie budowlanym. Przedsiębiorstwo dysponuje dwoma mobilnymi komorami badawczymi oraz stanowiskami stacjonarnymi, między innymi do badania odporności na włamanie, znajdującym się w siedzibie przedsiębiorstwa, w Wałbrzychu. Personel wykonujący badania i obliczenia  to doświadczeni inżynierowie i specjaliści - biegły sądowy, rzeczoznawca,  Certyfikowany mistrz budownictwa pasywnego (Certyfikat wydany przez światowy autorytet Passivhouse Institut Darmstadt).

 

Poznaj nasze realizacje

Reklama