Reklama

Metal Union Sp. z o.o.

Metal Union Sp. z o.o.
ul. Żyzna 11 F
42-200 Częstochowa

tel.: 034 3661300
fax.: 034 3661360

Mapa lokalizacji firmy Metal Union Sp. z o.o.
pokaż na mapie

Firma Metal Union sp. z o.o. powstała w 1995 roku. Pierwotnie zajmowała się produkcją niewielkich, spawanych konstrukcji stalowych.

W 1996 roku w niemieckiej firmie Dreistern została zakupiona nowoczesna, sterowana numerycznie, linia do profilowania taśm stalowych, a w kolejnych latach następne.

W 1998 park maszynowy naszej firmy wzbogaciła sterowana numerycznie linia Wafios BM-4 do przestrzennego kształtowania drutu. Obecnie Metal Union dysponuje ośmioma liniami profilującymi, kilkoma liniami Wafios oraz dodatkowo maszynami firm Düspohl i Nordson do pokrywania powierzchni metalowych foliami z tworzyw sztucznych.

Obecnie głównym kierunkiem naszej działalności jest produkcja profili z taśm stalowych o szerokości do 300 mm i grubości 0,2÷1,0 mm dla przemysłu meblarskiego, elektroenergetycznego i budowlanego. Taśmy pokrywane są foliami PCV i PE lub lakierowane. W naszej ofercie znajdują się rury karniszowe w czterech średnicach: Ø 28 mm, Ø 25 mm, Ø 20 mm oraz Ø16 mm.

Rury do karniszy laminowane są foliami drewnopodobnymi w 7. podstawowych kolorach oraz foliami złotymi i srebrnymi. Ponadto produkujemy rury z taśm lakierowanych w kolorach białym i czarnym. Do naszej oferty standardowej należy również U-szyna w 8. kolorach, w tym złotym i srebrnym.

Opanowanie wysokiej technologii walcowania taśm stalowych laminowanych foliami PCV, zaowocowało nawiązaniem współpracy z kilkoma firmami liczącymi się na rynkach polskim i międzynarodowym, oferującymi produkty do zabudowy wnętrz, oparte na systemach drzwi przesuwnych. Metal Union w swojej ofercie posiada również własny system do szaf z drzwiami przesuwnymi, opierający się na zastosowaniu ogólnodostępnej płyty wiórowej o grubości 18 mm. Nowością w naszej ofercie są profile spawane z wykorzystaniem lasera CO2.

W trzecim kwartale 2005 roku została rozpoczęta produkcja nowego rodzaju profilu, mającego zastosowanie w przemyśle budowlanym. Jest to ramka dystansowa do szyb zespolonych. Najwyższa technologia wykorzystywana przy tej produkcji została pozyskana dzięki dotacji ze Wspólnoty Europejskiej.

Firma Metal Union produkuje szeroką gamę wyrobów z drutu stalowego o grubości 3-8 mm, stanowiących wyposażenie sklepów i magazynów. Nasza oferta obejmuje wiele rodzajów standardowych haków, zawieszek, koszy i uchwytów przeznaczonych do prezentowania towarów na półkach i stojakach.

Wykonujemy na indywidualne zamówienia kosze ekspozycyjne, stojaki obrotowe i płaskie oraz regały i półki. Dzięki posiadanemu działowi konstrukcyjnemu jesteśmy w stanie zaprojektować i wyprodukować praktycznie każdy rodzaj wyrobu z drutu lub taśm stalowych zlecony nam przez klienta. Dysponujemy wysoką technologią, między innymi wspomaganym komputerowo projektowaniem oraz, na każdym etapie, całkowicie zautomatyzowanym procesem produkcji. Naszym niewątpliwym atutem jest możliwość szybkiego dostosowania się do indywidualnych potrzeb i wymagań klientów.

Firma Metal Union zatrudnia 180 osób. Dysponujemy własnymi halami produkcyjnymi i magazynowymi o łącznej powierzchni 7 000 m². Przetwarzamy 3 000 ton stali rocznie. Znaczna część produkcji, ok. 50%, przeznaczona jest na eksport w większości do krajów Unii Europejskiej oraz do Rosji.

Reklama