ALURON uruchomił lakiernię pionową

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Lakiernia pionowa ALURON

fot. ALURON

Lakiernia pionowa ALURON


Kryspin Baran, Prezes Zarządu ALURON

fot. ALURON

Kryspin Baran, Prezes Zarządu ALURON

Lakiernia pozioma ALURON

fot. ALURON

Lakiernia pozioma ALURON

QUALICOAT SEASIDE

fot. ALURON

QUALICOAT SEASIDE

Paleta kolorów ALURON Color Collection

fot. ALURON

Paleta kolorów ALURON Color Collection

ALURON, producent systemów aluminiowych do wszystkich segmentów stolarki: PVC-ALU, DREWNO-ALU, ALU oraz drewna, uruchomił pionową linię lakierniczą do malowania profili aluminiowych z pełną infrastrukturą.

W związku z tą inwestycją, ALURON będzie mógł realizować usługi dla znacznie większego grona klientów. – Decyzja o rozbudowie zakładu i budowie nowoczesnej lakierni była podyktowana potrzebą dalszego rozwoju firmy, dużym zainteresowaniem multisystemowymi rozwiązaniami oraz usługami. W ubiegłym roku dotarliśmy do momentu wykorzystania mocy produkcyjnych praktycznie w 100%, dlatego cieszymy się, że nowa linia lakiernicza już ruszyła – mówi Prezes Zarządu ALURON, Kryspin Baran. – Ponadto działalność w warunkach dużej konkurencji mobilizuje nas do stałego poszukiwania różnych sposobów na osiągnięcie efektywności, wzrostu, przewagi konkurencyjnej i budowania silnej marki ALURON.

» Lakierowanie w PIONIE

Inwestycja we wdrożenie nowoczesnej technologii lakierowania pionowego z pełną infrastrukturą to dla Spółki ALURON skok w zupełnie inny wymiar możliwości produkcyjnych. Wydajność nowej linii pionowej jest kilkukrotnie większa niż wydajność posiadanej linii poziomej. Zainstalowanie 2 kabin lakierniczych pozwoli wyeliminować przestoje związane ze zmianą koloru na linii. Podczas gdy malowanie odbywa się na pierwszej kabinie, druga w tym momencie jest czyszczona i przygotowywana do malowania innym kolorem. Automatyczne zarządzanie wszystkimi procesami technologicznymi podczas lakierowania zapewnia płynny i prawidłowy proces gwarantujący powtarzalność parametrów lakierowania, osiągnięcie celów produkcyjnych, jakościowych oraz wysoką wydajność.

Do chemicznego procesu przygotowania powierzchni zastosowano preparaty na bazie Oxsilanów. Technologia ta daje jeszcze większe zabezpieczenie antykorozyjne, potwierdzone badaniami w komorze solnej i badaniami odporności na korozję nitkową. Dodatkowym atutem tej technologii jest także znaczne zmniejszenie ilości ścieków technologicznych, co ma wpływ na ochronę środowiska, w którym żyjemy i o które, jako firma odpowiedzialna, skutecznie dbamy. Zastosowane aplikacje proszkowe firmy Gema oraz nowatorskie rozwiązania  kabin lakierniczych gwarantują lakierowanie na najwyższym poziomie jakościowym – potwierdza Cezary Dzieciniak, Dyrekor ds. Inwestycji.

» Lakierowanie w POZIOMIE

W zakładzie produkcyjnym ALURON od 2012 roku działa nowoczesna, pozioma lakiernia proszkowa. Lakiernia ta będzie teraz skupiała się na lakierowaniu ram spawanych, z których słynie ALURON oraz akcesoriów zleceń nietypowych.

Stałe polepszanie poszczególnych procesów lakierowania i dążenie do osiągnięcia jak najwyższego poziomu usług zostało wyróżnione nadaniem Spółce Certyfikatu QUALICOAT SEASIDE, co daje przewagę nad standardową licencją QUALICOAT. Certyfikat QUALICOAT SEASIDE oznacza, że lakiernia ALURON spełnia wymagania związane z dostarczaniem produktów do zastosowań architektonicznych w warunkach zwiększonego zagrożenia korozyjnego: tereny nadmorskie, tereny przemysłowe o silnym zanieczyszczeniu oraz baseny. Certyfikat jest potwierdzany co roku poprzez audyty kontrolne przeprowadzane przez inspektorów QUALICOAT oraz badania w laboratoriach. 

Lakiernia ALURON umożliwia uzyskanie wszystkich kolorów RAL, NCS oraz autorskiej palety kolorów ALURON Color Collection, która zawiera ponad 100 niestandardowych, nowoczesnych i ciekawych barw. Ponadto malowanie według palet DB, malowanie dwupowłokowe typu SEASIDE, dekory drewnopodobne, anodowanie w standardzie Qualanod. Istnieje również możliwość wykończenia powierzchni i uzyskania efektu: satyny, matu, połysku, struktury oraz wielu innych. 

Zakład produkcyjny ALURON to ponad 20 tys mkw. powierzchni produkcyjnej z rozbudowaną infrastrukturą oraz nowoczesnym parkiem maszynowym, gdzie wytwarzane są kompletne systemy aluminiowe do wszystkich segmentów stolarki. Ponadto ALURON wykonuje konstrukcje łukowe, gięte, połączenia spawane i zagniatane oraz oferuje szereg możliwości z zakresu niestandardowych i nietypowych rozwiązań.

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Generator zestawień dla dystrybutorów

Generator zestawień dla dystrybutorów

Generator zestawień i Konfiguracje do zestawień to...

Aplikacja Argo w nowej wersji

Aplikacja Argo w nowej wersji

Argo to bezpłatna aplikacja na smartfony i tablety,...

Dobry monter Edmont dołączył do kampanii DOBRY MONTAŻ

Dobry monter Edmont dołączył do kampanii DOBRY MONTAŻ

Najlepsze cechy profesjonalnego montera stolarki...

Mistrzostwa Polski w Szachach Branży Okiennej 2018

Mistrzostwa Polski w Szachach Branży Okiennej 2018

W sobotę 8 grudnia 2018 r., po raz drugi w historii,...

Dr. Hahn prezentuje dwie nowe serie zawiasów w wielu wariantach kolorystycznych

Dr. Hahn prezentuje dwie nowe serie zawiasów w wielu wariantach kolorystycznych

Firma z Mönchengladbach zaprezentuje na BAU 2019 na...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria