Reklama
Wyświetlenia 3883
20 maja 2024

Od pomysłu do sukcesu – droga Fensterblick na szczyt rynku e-commerce

Fensterblick siedziba firmy

Historia firmy Fensterblick sięga roku 2013, kiedy to jej założyciele – Christian Kaminski i Sebastian Kaminski – podczas remontu domu rodziców mierzyli się z wieloma trudnościami związanymi z materiałami budowlanymi. Przede wszystkim ich uwagę przykuł fakt, że trudno było znaleźć w Internecie odpowiednie produkty oraz uzyskać fachową poradę.

Panowie Christian i Sebastian dostrzegli duży potencjał w digitalizacji doradztwa i sprzedaży okien, chociaż przeniesienie do Internetu sprzedaży produktów wytwarzanych w większości na indywidualne zamówienie wiązało się z wieloma wyzwaniami. Przede wszystkim dobór odpowiednich dla Klienta elementów budowlanych wymaga często intensywnych konsultacji. Jednym z sekretów sukcesu platformy fensterblick.de jest właściwe zaprezentowanie klientowi możliwości konfiguracyjnych gotowego produktu, tak aby mógł w łatwy sposób wybrać sposób otwierania stolarki, wymiar, kolor, rodzaj szyb, akcesoria, standard bezpieczeństwa itd. 

Prace prowadzące do wdrożenia platformy e-commerce trwały 2 lata. Platforma fensterblick.de wraz z konfiguratorem produktów została uruchomiona w maju 2015 roku. Od tego czasu Fensterblick stał się jednym z najsilniej rozwijających się przedsiębiorstw w Niemczech. W rankingu „Wachstumschampion 2020” magazynu informacyjnego FOCUS, Fensterblick zajął pierwsze miejsce w kategorii „Handel detaliczny – w tym również wysyłkowy i e-commerce” oraz jedenaste miejsce w ogólnym rankingu międzybranżowym, ze średnim rocznym wzrostem na poziomie 212% w latach 2015-2018. W latach 2021 i 2023 strona internetowa została również uhonorowana nagrodą WFK.Award "Najlepsza strona internetowa" w branży okiennej na Vienna Window Congress, o czym informowaliśmy w tym artykule

Oferta Fensterblick obejmuje produkowane na wymiar okna, drzwi wejściowe, drzwi tarasowe, rolety, bramy garażowe oraz moskitiery. Za pomocą konfiguratorów na stronie fensterblick.de Klienci mogą samodzielnie skonfigurować wysokiej jakości produkt według własnych wymagań: od modelu podstawowego po wariant premium wyposażony w najróżniejsze dodatki. Niezależnie od tego, czy są to okna antywłamaniowe, okna do domu pasywnego czy okna dźwiękoszczelne, za pomocą konfiguratora okien Klient w kilku prostych i czytelnych krokach zamówi wymarzony produkt. Dodatkową zaletą konfiguratora jest to, że cena wybranego produktu jest obliczana na bieżąco i wyświetlana po każdym kroku. 

Aby ułatwić Klientom wybór, na fensterblick.de znajduje się wiele porad oraz instrukcji z zakresu m.in.:

  • Standardowych wymiarów okien
  • Różnorodnych stylów i typów otwierania
  • Przeszkleń okiennych – ich funkcji i rodzajów

Idąc za sukcesem platformy e-commerce do stolarki otworowej, w 2018 roku została wdrożona platforma garagenblick.de. Na tej stronie Klienci mają możliwość skonfigurowania oraz zakupu odpowiedniej bramy garażowej lub drzwi garażowych do każdego projektu budowlanego, od garażu lub wiaty garażowej po warianty XXL bram przemysłowych.

Fensterblick zalozycieli

Christian Kaminski i Sebastian Kaminski, założyciele Fensterblick

Od początku naszej działalności bardzo się rozwinęliśmy, mimo to nadal, krok po kroku, uważnie planujemy dalszy rozwój firmy. W ostatnich latach znacznie rozszerzyliśmy powierzchnie magazynowe i biurowe. Oprócz tego ciągle usprawniamy logistykę i planujemy stale poszerzać ofertę o kolejnych producentów, marki i konfiguratory produktów – wszystko po to, aby zapewnić naszym markom dalszy sukces i sprostać rosnącym wymaganiom klientów. Rynek w Niemczech wynosi około 14 milionów jednostek okiennych rocznie, dlatego dzięki ciągłym udoskonaleniom i innowacjom chcemy nadal wyróżniać się na tle konkurencji, aby zapewnić sobie jak największy udział w sprzedaży stolarki w tym kraju. 

Redaktor:

Magdalena Parzonka
Magdalena Parzonka
Fensterblick GmbH & Co. KG
12526, Berlin
Melitta-Schiller-Str. 6
tel.: 00493062930500
fax.: 00493068817530