EKO-OKNA S.A.

pakiet medialny

Kontakt

EKO-OKNA S.A.
Kornice ul. Spacerowa 4
47-480 Pietrowice Wielkie

[mapa]
tel.: 801 232 728
e-mail: poczta@ekookna.pl
tel.: (32) 415 17 63
Fax: (32) 418 30 62

https://www.youtube.com/channel/UCShAAfdvo2ruQgdb3Sq_tXg
https://www.facebook.com/Eko-Okna-SA-131332623623082/


EKO-OKNA S.A.

EKO-OKNA S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku.

 

Produkcja odbywa się w czterech halach produkcyjnych, wyposażonych w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Proces produkcyjny wspierany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą. Stawiamy na rozwój i innowacje. Nasza oferta ciągle się poszerza. Już dziś oferujemy nie tylko okna, ale także drzwi, rolety, systemy przesuwne, bramy segmentowe, moskitiery, fasady, żaluzje fasadowe, ogrodzenia posesyjne. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzystamy tylko z wysokiej klasy materiałów pochodzących od najlepszych, europejskich dostawców. Dajemy gwarancję bezpieczeństwa i trwałości. Działamy w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001. Posiadamy Certyfikat CE.

 

EKO-OKNA S.A. w liczbach:

21 lat doświadczenia
7000 pracowników
109 000 m2 powierzchni produkcyjnej
300 nowoczesnych samochodów ciężarowych
7000 partnerów handlowych 

 

HISTORIA


Nasza historia rozpoczęła się w 1998 roku. Wówczas otworzyły się bramy pierwszego zakładu produkcyjnego Eko-Okien. Profesjonalne podejście do klienta, perfekcjonizm i działanie w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju szybko zaowocowały. Już w 2006 roku firma otworzyła sklep i magazyn w Belgii oraz rozpoczęła ekspansję na rynki zagraniczne. Przełomowym momentem, który pozwolił nam rozwinąć skrzydła była z całą pewnością budowa zakładu produkcyjnego w Kornicach, którego otwarcie miało miejsce w 2009 roku. Dzięki tej inwestycji spółka zwiększyła nie tylko swoją moc produkcyjną, ale także zatrudnienie i asortyment. Oferta Eko-Okien poszerzyła się - z producenta okien PVC firma stała się potentatem branży stolarki otworowej. Milowym krokiem w rozwoju firmy było natomiast uruchomienie trzeciej hali produkcyjnej o powierzchni 20 tys. m2, co miało miejsce w 2015 roku. W tym samym czasie firma wzbogaciła się również o własną lakiernię proszkową do malowania elementów aluminiowych, co pozwoliło na znaczne skrócenie czasu oczekiwania na realizację zamówienia.

 

W 2016 roku Eko-Okna oddały do użytku czwartą halę. To jak dotychczas największa inwestycja w firmie. Hala ma powierzchnię 25 tys. m2. Wraz z ukończeniem jej budowy w Eko-Oknach rozpoczęła się produkcja szyb zespolonych. Firma kupiła najnowocześniejsze na rynku linie technologiczne austriackiego producenta Lisec. W hali stanęły także zakupione kilka miesięcy wcześniej centra obróbcze marki Schirmer. To najszybsze maszyny spotykane w branży okiennej na świecie. Proces obróbki i cięcia został tutaj całkowicie zautomatyzowany. W 2016 roku do oferty dołączyły także bramy segmentowe.Metamorfozę przeszedł również tutejszy dział aluminium. Zakupiono nowoczesne maszyny, dzięki którym znacznie wzrosły nasze moce produkcyjne. Nieustannie poszerza się również nasza oferta w tym zakresie. Już teraz współpracujemy z trzema, wiodącymi, europejskimi dostawcami profili aluminiowych – Aluprof, Aliplast oraz Blyweert. Dzięki temu możemy zaproponować Klientowi cały przekrój stolarki aluminiowej – od okien, poprzez systemy przesuwne, drzwi, okiennice aż po systemy fasadowe oraz ognioodporne.

 

W 2017 roku w Kornicach rozpoczęła się produkcja okien angielskich. Tutejsza technologia produkcji jest odwzorowaniem technologii stosowanej na rynkach brytyjskich. Okna okuwane są oryginalnymi, angielskimi okuciami. Wraz z uruchomieniem produkcji okien otwieranych na zewnątrz, Eko-Okna nie tylko otworzyły sobie drzwi do eksportu na rynek brytyjski, ale także na rynek australijski i amerykański. Inwestorzy „zza oceanu” również cenią sobie tego typu rozwiązania. Pod koniec ubiegłego roku okna produkowane przez Eko-Okna pomyślnie przeszły badania we francuskim instytucie CSTB i uzyskały Certyfikat NF 220P. 

 

W 2018 roku na terenie należącym do firmy zakończyła się bardzo ważna inwestycja. Na terenie należącym do firmy, w Kornicach powstał Magazyn Wyrobów Gotowych (MWG), którego powierzchnia użytkowa wraz z budynkami biurowo-socjalnymi oraz wiatami wynosi prawie 30 tys. m2.

 

Koniec 2018 roku i początek 2019 roku był przełomowy dla Eko-Okien. Firma zyskała tytuł największego producenta okien PVC w Polsce. Rozpoczęła także w jeszcze większym stopniu eksport swoich produktów do Stanów Zjednoczonych. Rozpoczęliśmy również produkcję własnych ogrodzeń posesyjnych (aluminiowych i stalowych) oraz żaluzji fasadowych.

 

W pierwszej połowie roku firma rozpoczęła współpracę z czwartym już systemodawcą profili PVC - firmą Gealan. Do oferty wdrożono system S 9000. W październiku 2019 roku firma po raz drugi otrzymała certyfikat "Lider Rynku Stolarki 2019", co oznacza że uzyskała najlepszą sprzedaż w segmencie okien tworzywowych. Certyfikaty przyznawane są przez Centrum Analiz Branżowych. 

Aktualności EKO-OKNA S.A.

Transformacja cyfrowa biznesu dzięki narzędziom od Eko-Okna

2021-04-26

Transformacja cyfrowa biznesu dzięki narzędziom od Eko-Okna

Eko-Okna S.A. stworzyło narzędzia dla dystrybutorów branży stolarki otworowej, które wychodzą naprzeciw wymagań współczesnych klientów detalicznych.

Więcej

Produkty i usługi EKO-OKNA S.A.

Okna BluEvolution 82

Okna BluEvolution 82

Okna wykonane w oparciu o profil BluEvolution 82 to optymalne połączenie innowacyjnej technologii oraz najlepszych parametrów ochrony cieplnej.    Już w standardzie okna BluEvolution 82 wyposażone są w dwukomorowy pakiet ciepłych szyb o bardzo niskim współczynniku izolacyjności termicznej. Ogromny atut...

Okna Energeto 8000

Okna Energeto 8000

Energeto 8000 - stal zastępujemy polimerem, a szyby wklejamy w skrzydło przy pomocy technologii bonding inside. Najcieplejsze okno w najnowocześniejszej odsłonie. W standardzie okna wykonane w oparciu o system Energeto 8000 wykonane są w technologii V-Perfect.    W standardzie pakiety szybowe w oknach wykonanych w oparciu o...

Okna w systemie Ecofutural

Okna w systemie Ecofutural

Ecofutural znajduje zastosowanie w miejscach, w których obowiązują podwyższone normy dotyczące izolacyjności termicznej. System występuje bowiem w dwóch opcjach:     Ecofutural (i) – z dociepleniem po obwodzie w miejscu przylegania szyby do profilu, Ecofutural (i+) – z dociepleniem po obwodzie w...

Więcej

Filmy EKO-OKNA S.A.

EkoSun HST – więcej światła i architektura bez barier

EkoSun HST – więcej światła i architektura bez barier

EkoSun HST to niesamowita wygoda oraz możliwości tworzenia przestronnych, przeszklonych konstrukcji. Niski profil gwarantuje odpowiedni dopływ światła, a jednocześnie zapewnia wodoszczelność na najwyższym poziomie. Dzięki zastosowaniu niskiego progu, system EkoSun HST umożliwia tworzenie architektury bez barier.

Eko-Okna S.A. – międzynarodowy producent stolarki

Eko-Okna S.A. – międzynarodowy producent stolarki

Produkt, współpraca, możliwości... Eko-Okna S.A. to międzynarodowy producent stolarki. Zobacz jak wygląda jej produkcja.

Innowacyjne podejście do transportu w Eko-Oknach

Innowacyjne podejście do transportu w Eko-Oknach

Od teraz samochody Eko-Okien bez problemu wjadą do każdego państwa w Europie.

Więcej