EKO-OKNA: milowy krok w stronę eksportu okien do Wielkiej Brytanii

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Produkcja okien otwieranych na zewnątrz to nie tylko kolejny krok w rozwoju firmy, ale także dowód na to, że Eko-Okna są bardzo elastycznym producentem stolarki.

fot. EKO-OKNA

Produkcja okien otwieranych na zewnątrz to nie tylko kolejny krok w rozwoju firmy, ale także dowód na to, że Eko-Okna są bardzo elastycznym producentem stolarki.


Pierwsze maszyny mają dotrzeć pod koniec lipca.

fot. EKO-OKNA

Pierwsze maszyny mają dotrzeć pod koniec lipca.

W momencie kiedy Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską, polski producent na masową skalę rusza z produkcją tzw. „okien angielskich”.  

Co kraj to obyczaj – powiedzenie to, jak żadne inne, oddaje specyfikę branży stolarki okiennej. Europejski rynek jest niezwykle zróżnicowany pod tym kątem. Zróżnicowana jest zarówno technologia produkcji, preferencje klientów, jak i materiał, z którego wykonane są okna. Do najbardziej specyficznych rynków z pewnością należy Wielka Brytania. Brytyjczycy upodobali sobie bowiem okna otwierane na zewnątrz. 

Z punktu widzenia producenta stolarki, wykonanie takich okien nie należy do najprostszych. Ich konstrukcja odbiega od tych, które znamy. Części rozwierne okna łączą się z kwaterami stałymi w przeróżnych kombinacjach. Podobnie jest ze słupkami. Przygotowanie takiego okna to niezwykle żmudna praca – mówi Sebastian Przewosnik, Szef Produkcji Eko-Okna S.A. 

Przyśpieszyć produkcję tzw. „okien angielskich” może tylko i wyłącznie odpowiedni park maszynowy – spółka już podpisała kontrakt na dostawę odpowiednich maszyn, aby być w stanie eksportować „okna angielskie” na skalę masową. – Maszyny mają dotrzeć do nas pod koniec lipca. Zaczynamy od jednej linii produkcyjnej – dodaje Sebastian Przewosnik. Jak zapowiada producent, po uruchomieniu pełnych mocy produkcyjnych zamówionych maszyn, każdego dnia mury fabryki z Kornic będzie opuszczało nawet 100 okien otwieranych na zewnątrz.  

Technologia produkcji, którą wdraża producent, będzie odwzorowaniem technologii stosowanej na rynkach brytyjskich. Okna okuwane będą oryginalnymi, angielskimi okuciami. Budowane będą w oparciu o system Ideal 70. – System posiada wszelkie niezbędne dokumenty dopuszczające do stosowania i obrotu na terenie Wielkiej Brytanii, w tym niezwykle ceniony wśród Brytyjczyków certyfikat Kitemark, potwierdzający zgodność towaru z tamtejszymi normami – tłumaczy Michał Maciejewski, Dyrektor ds. Handlowych Eko-Okna. 

Warto dodać, że wraz z uruchomieniem produkcji okien otwieranych na zewnątrz, Eko-Okna nie tylko otwierają sobie drzwi do eksportu na rynek brytyjski, ale także na rynek australijski i amerykański. Inwestorzy „zza oceanu” również cenią sobie tego typu rozwiązania. Prace nad wdrożeniem „okien angielskich” do oferty prowadzone są przez Eko-Okna już od dłuższego czasu. Decyzja poprzedzona została badaniami rynkowymi. Ofertę kolorystyczną również dostosowano do oczekiwań klientów. Producent już dziś przygotowany jest do wyceny zamówienia. – Ze strony softwarowej jesteśmy przygotowani do sprzedaży okien otwieranych na zewnątrz. Na zapytanie klienta odpowiemy ofertą, jednak z realizacją zamówienia będziemy musieli jeszcze poczekać do sierpnia – dodaje Michał Maciejewski. 

#okna_angielskie, #okna, #producent_okien, #stolarka_otworowa, #rynek_angielski

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

EKO-OKNA S.A.

47-480 Pietrowice Wielkie
Kornice ul. Spacerowa 4
tel.: 801 232 728
tel.: (32) 415 17 63
Fax: (32) 418 30 62
e-mail: poczta@ekookna.pl
http://www.ekookna.pl
http://www.facebook.com/Eko-Okna-SA-131332623623082/Rodzinny piknik Grupy OKNOPLAST

Rodzinny piknik Grupy OKNOPLAST

Wyjątkowa atmosfera i moc atrakcji podczas „Rodzinnego...

Nowy standard w zakresie efektywności cieplnej w EKO-OKNACH

Nowy standard w zakresie efektywności cieplnej w EKO-OKNACH

EKO-OKNA zmieniają standard wykonania szyb z ciepłą...

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

Napęd łańcuchowy KS4 ze świadectwem dopuszczenia CNBOP

FUMARO z Gdańska wprowadza na polski rynek nowy...

VELUX odnosi się do oskarżeń FAKRO

VELUX odnosi się do oskarżeń FAKRO

Na wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej w...» Więcej na subportalu okna