| Wyświetleń:4746

Ciepła Belka Montażowa MARBET uzyskała certyfikację Passive House Institute

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Ciepła Belka Montażowa MARBET uzyskała certyfikację Passive House Institute

fot. MARBET | Ciepła Belka Montażowa MARBET uzyskała certyfikację Passive House Institute

Producent systemu Ciepłej Belki Montażowej MARBET z Bielska-Białej świętuje kolejny krok milowy w podboju rynku krajowego i międzynarodowego.


W październiku bieżącego roku elementy systemu CBM uzyskały certyfikację Passive House Institute Darmstadt, jako Certyfikowane Komponenty Pasywne. Passive House Institute Darmstadt uważany jest za wyznacznik światowych standardów w zakresie budownictwa pasywnego. Uzyskana certyfikacja jest ukoronowaniem wysiłku włożonego w zaprojektowanie i dopracowanie systemu montażu stolarki w warstwie ocieplenia CBM.

System Ciepłej Belki Montażowej jest całkowicie polskim systemem dedykowanym do budownictwa niskoenergetycznego i pasywnego, stosowanym zarówno w budownictwie indywidualnym, jak i w budynkach użyteczności publicznej. W przypadku budynków użyteczności publicznej o zastosowaniu CBM decydują również dwie Krajowe Oceny Techniczne ITB oraz klasyfikacja NRO.

Nie bez znaczenia jest również nośność systemu CBM – aż 600 kg na metr bieżący. System pozwala w praktyce zamontować nawet najcięższą stolarkę z pakietami antywłamaniowymi, akustycznymi czy też stolarkę ppoż. w sposób bezpieczny i trwały. Tak wysoką nośność osiągnięto dzięki chronionemu patentem krajowym i europejskim, zastosowaniu wytrzymałych konsol stalowych, zatopionych w ciepłych belkach z EPS (λ ≤ 0,032 [W/mK]).

Osiągane parametry wytrzymałości mechanicznej, odporności na obciążenie wiatrem oraz szczelności należą do najwyższych pośród systemów montażu stolarki w warstwie docieplenia. 

» Asortyment CBM umożliwia wysunięcie stolarki poza lico muru o 10 cm lub 20 cm. Wysunięcie do 20 cm poza lico muru umożliwia wysunięcie np. okien typu HS całkowicie w warstwę ocieplenia.

» Na życzenie Klienta firma MARBET (na etapie produkcji) oferuje możliwość przycięcia belek CBM.20 (wysunięcie 20 cm) do szerokości nawet 17 cm. Pozwala to z powodzeniem zastosować system w murach trójwarstwowych.

Kładąc ogromny nacisk na bezpieczeństwo stosowania i kompleksową obsługę techniczną, firma MARBET oferuje doradztwo techniczne na każdym etapie projektu. Od dobrania i rozmieszczenia belek CBM pod każde zestawienie stolarki (uwzględniając rodzaj i wagę stolarki, rodzaj muru oraz rozmieszczenie punktów montażowych), przez szkolenia dla ekip montażowych na placu budowy, po praktyczną pomoc w pierwszej realizacji w systemie CBM.

Mogą Państwo także skorzystać z usług Autoryzowanych Firm Montażowych MABRBER – listę znajdą Państwo na stronie internetowej www.marbetbausystem.com w zakładce sieć sprzedaży.

#materialymontazowe, #cieplymontaz, #montazstolarki, #systemCBM, #bielskobiała

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY