Grupa Berger przejmuje producenta lakierów, firmę Zobel Chemie GmbH

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Harry Zobel, Thomas M. Adam (od lewej), w tle: budynek firmy Zobel-Chemie GmbH.

fot. Grupa Berger

Harry Zobel, Thomas M. Adam (od lewej), w tle: budynek firmy Zobel-Chemie GmbH.


Grupa Berger, do której należą między innymi specjalizujące się w zakresie powłok marki Berger-Lacke i Berger-Seidle, przejęła sto procent udziałów w firmie Zobel Chemie GmbH, produkującej powłoki okienne i fasadowe. Jeśli chodzi o cenę, uzgodniono zachowanie milczenia. 

Jednocześnie dotychczasowy właściciel i prezes Harry Zobel, po 47 latach w przedsiębiorstwie, przechodzi na emeryturę, a nowymi prezesami będą Thomas M. Adam i Markus M. Adam. Tym samym sukcesja w Zobel Chemie GmbH została zapewniona w perspektywie długoterminowej, a przedsiębiorstwo wciąż będzie rodzinne. Nowi właściciele wyraźnie opowiadają się za ciągłością, rozbudową i zdrowym rozwojem tego obszaru działalności. W ramach integracji z grupą Berger powstają nowe możliwości odciążenia i optymalizacji. – To optymalne rozwiązanie dla wszystkich zainteresowanych – twierdzą zgodnie Harry Zobel, jak i Thomas M. oraz Markus M. Adam, ponieważ widzą w tej fuzji doskonałe wzmocnienie zdrowego rozwoju przedsiębiorstwa.

Ten krok będzie stanowił połączenie dwóch niemieckich przedsiębiorstw rodzinnych o bogatej tradycji, będących absolutnymi specjalistami w swych niszach. Podczas gdy grupa Berger od wielu dziesięcioleci słynie i odnosi sukcesy na całym świecie jako lider technologii ze swoimi markami Berger-Lacke w segmencie lakierów przemysłowych oraz Berger-Seidle w segmencie powłok do parkietów, firma Zobel Chemie zajmuje tę pozycję na rynku w obszarze powłok okiennych i fasadowych (drewno i PVC). Dzięki fuzji, zarówno grupa Berger, jak i firma Zobel-Chemie, spodziewają się odnosić korzyści jako solidne, zarządzane przez właścicieli średnie przedsiębiorstwa, a połączenie sił ma przyczynić się do zwiększenia wydajności. W najbliższych tygodniach i miesiącach wszystkie obszary przedsiębiorstwa będą sukcesywnie sprawdzane, łączone i wzmacniane. 

W ramach analizy, która zostanie przeprowadzona w celu wzmocnienia i rozwoju wszystkich obszarów przedsiębiorstwa, nowe kierownictwo wyraża wyraźne intencje zachowania miejsc pracy. – W ramach fuzji stoją przed nami pewne zadania związane z restrukturyzacją. Szczegóły zostaną jednak ustalone dopiero na podstawie przeprowadzonej analizy. Jako przedsiębiorstwo rodzinne dążymy przede wszystkim do zachowania oraz długoterminowej rozbudowy miejsc pracy. Koncentrujemy się w równej mierze na ekonomicznych koniecznościach, jak i potrzebach naszych cenionych pracowników – wyjaśnia Thomas M. Adam. Dlatego w ramach analizy kierownictwo poświęci wiele czasu na osobiste rozmowy z zespołami pracowników i kierownictwem.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Centrum obróbcze ACCORD 25 F/X z nowymi rozwiązaniami

Centrum obróbcze ACCORD 25 F/X z nowymi rozwiązaniami

ACCORD 25 F/X jest nowym modelem CNC reprezentującym...

Opaski magnetyczne Trzecia Ręka od OknoBest

Opaski magnetyczne Trzecia Ręka od OknoBest

Zgodnie ze swoim mottem „…aby się lepiej...

Jak usprawnić produkcję? Jak obniżyć koszty produkcyjne?

Jak usprawnić produkcję? Jak obniżyć koszty produkcyjne?

Podczas FlexLink Industrial Innovation Days (17-19...

Jak chwytak podciśnieniowy wpłynął na produkcję okien w firmie Biegus

Jak chwytak podciśnieniowy wpłynął na produkcję okien w firmie Biegus

Gdy właściciel firmy Biegus, Pan Edward (ojciec...

Czarne okna na topie

Czarne okna na topie

Od kilku lat w modzie są przede wszystkim odcienie...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni