Grupa Berger przejmuje producenta lakierów, firmę Zobel Chemie GmbH

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Harry Zobel, Thomas M. Adam (od lewej), w tle: budynek firmy Zobel-Chemie GmbH.

fot. Grupa Berger

Harry Zobel, Thomas M. Adam (od lewej), w tle: budynek firmy Zobel-Chemie GmbH.


Grupa Berger, do której należą między innymi specjalizujące się w zakresie powłok marki Berger-Lacke i Berger-Seidle, przejęła sto procent udziałów w firmie Zobel Chemie GmbH, produkującej powłoki okienne i fasadowe. Jeśli chodzi o cenę, uzgodniono zachowanie milczenia. 

Jednocześnie dotychczasowy właściciel i prezes Harry Zobel, po 47 latach w przedsiębiorstwie, przechodzi na emeryturę, a nowymi prezesami będą Thomas M. Adam i Markus M. Adam. Tym samym sukcesja w Zobel Chemie GmbH została zapewniona w perspektywie długoterminowej, a przedsiębiorstwo wciąż będzie rodzinne. Nowi właściciele wyraźnie opowiadają się za ciągłością, rozbudową i zdrowym rozwojem tego obszaru działalności. W ramach integracji z grupą Berger powstają nowe możliwości odciążenia i optymalizacji. – To optymalne rozwiązanie dla wszystkich zainteresowanych – twierdzą zgodnie Harry Zobel, jak i Thomas M. oraz Markus M. Adam, ponieważ widzą w tej fuzji doskonałe wzmocnienie zdrowego rozwoju przedsiębiorstwa.

Ten krok będzie stanowił połączenie dwóch niemieckich przedsiębiorstw rodzinnych o bogatej tradycji, będących absolutnymi specjalistami w swych niszach. Podczas gdy grupa Berger od wielu dziesięcioleci słynie i odnosi sukcesy na całym świecie jako lider technologii ze swoimi markami Berger-Lacke w segmencie lakierów przemysłowych oraz Berger-Seidle w segmencie powłok do parkietów, firma Zobel Chemie zajmuje tę pozycję na rynku w obszarze powłok okiennych i fasadowych (drewno i PVC). Dzięki fuzji, zarówno grupa Berger, jak i firma Zobel-Chemie, spodziewają się odnosić korzyści jako solidne, zarządzane przez właścicieli średnie przedsiębiorstwa, a połączenie sił ma przyczynić się do zwiększenia wydajności. W najbliższych tygodniach i miesiącach wszystkie obszary przedsiębiorstwa będą sukcesywnie sprawdzane, łączone i wzmacniane. 

W ramach analizy, która zostanie przeprowadzona w celu wzmocnienia i rozwoju wszystkich obszarów przedsiębiorstwa, nowe kierownictwo wyraża wyraźne intencje zachowania miejsc pracy. – W ramach fuzji stoją przed nami pewne zadania związane z restrukturyzacją. Szczegóły zostaną jednak ustalone dopiero na podstawie przeprowadzonej analizy. Jako przedsiębiorstwo rodzinne dążymy przede wszystkim do zachowania oraz długoterminowej rozbudowy miejsc pracy. Koncentrujemy się w równej mierze na ekonomicznych koniecznościach, jak i potrzebach naszych cenionych pracowników – wyjaśnia Thomas M. Adam. Dlatego w ramach analizy kierownictwo poświęci wiele czasu na osobiste rozmowy z zespołami pracowników i kierownictwem.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kontakt do redakcji oknonet.pl


Znakowanie stojaków okiennych chipami RFID

Znakowanie stojaków okiennych chipami RFID

Jak kontrolować zasoby firmy tak, aby dokładnie...

Wszystko o chwytakach podciśnieniowych w jednym miejscu

Wszystko o chwytakach podciśnieniowych w jednym miejscu

Jakiego rodzaju okna można przenosić za pomocą...

SIGMA AIR UTILITY – innowacja w zakresie zasilania sprężonym powietrzem

SIGMA AIR UTILITY – innowacja w zakresie zasilania sprężonym powietrzem

SIGMA AIR UTILITY firmy KAESER KOMPRESSOREN oferuje wiele...

Konsekwentny rozwój SAPOR dzięki nowoczesnym rozwiązaniom elumatec

Konsekwentny rozwój SAPOR dzięki nowoczesnym rozwiązaniom elumatec

SAPOR to rodzinna firma z ponad 25-letnią tradycją na...

Jubileusz 10-lecia działalności Emmegi Niemcy

Jubileusz 10-lecia działalności Emmegi Niemcy

W dniach 15-17 listopada 2017 roku Emmegi Niemcy...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni