Grupa Berger przejmuje producenta lakierów, firmę Zobel Chemie GmbH

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Harry Zobel, Thomas M. Adam (od lewej), w tle: budynek firmy Zobel-Chemie GmbH.

fot. Grupa Berger

Harry Zobel, Thomas M. Adam (od lewej), w tle: budynek firmy Zobel-Chemie GmbH.


Grupa Berger, do której należą między innymi specjalizujące się w zakresie powłok marki Berger-Lacke i Berger-Seidle, przejęła sto procent udziałów w firmie Zobel Chemie GmbH, produkującej powłoki okienne i fasadowe. Jeśli chodzi o cenę, uzgodniono zachowanie milczenia. 

Jednocześnie dotychczasowy właściciel i prezes Harry Zobel, po 47 latach w przedsiębiorstwie, przechodzi na emeryturę, a nowymi prezesami będą Thomas M. Adam i Markus M. Adam. Tym samym sukcesja w Zobel Chemie GmbH została zapewniona w perspektywie długoterminowej, a przedsiębiorstwo wciąż będzie rodzinne. Nowi właściciele wyraźnie opowiadają się za ciągłością, rozbudową i zdrowym rozwojem tego obszaru działalności. W ramach integracji z grupą Berger powstają nowe możliwości odciążenia i optymalizacji. – To optymalne rozwiązanie dla wszystkich zainteresowanych – twierdzą zgodnie Harry Zobel, jak i Thomas M. oraz Markus M. Adam, ponieważ widzą w tej fuzji doskonałe wzmocnienie zdrowego rozwoju przedsiębiorstwa.

Ten krok będzie stanowił połączenie dwóch niemieckich przedsiębiorstw rodzinnych o bogatej tradycji, będących absolutnymi specjalistami w swych niszach. Podczas gdy grupa Berger od wielu dziesięcioleci słynie i odnosi sukcesy na całym świecie jako lider technologii ze swoimi markami Berger-Lacke w segmencie lakierów przemysłowych oraz Berger-Seidle w segmencie powłok do parkietów, firma Zobel Chemie zajmuje tę pozycję na rynku w obszarze powłok okiennych i fasadowych (drewno i PVC). Dzięki fuzji, zarówno grupa Berger, jak i firma Zobel-Chemie, spodziewają się odnosić korzyści jako solidne, zarządzane przez właścicieli średnie przedsiębiorstwa, a połączenie sił ma przyczynić się do zwiększenia wydajności. W najbliższych tygodniach i miesiącach wszystkie obszary przedsiębiorstwa będą sukcesywnie sprawdzane, łączone i wzmacniane. 

W ramach analizy, która zostanie przeprowadzona w celu wzmocnienia i rozwoju wszystkich obszarów przedsiębiorstwa, nowe kierownictwo wyraża wyraźne intencje zachowania miejsc pracy. – W ramach fuzji stoją przed nami pewne zadania związane z restrukturyzacją. Szczegóły zostaną jednak ustalone dopiero na podstawie przeprowadzonej analizy. Jako przedsiębiorstwo rodzinne dążymy przede wszystkim do zachowania oraz długoterminowej rozbudowy miejsc pracy. Koncentrujemy się w równej mierze na ekonomicznych koniecznościach, jak i potrzebach naszych cenionych pracowników – wyjaśnia Thomas M. Adam. Dlatego w ramach analizy kierownictwo poświęci wiele czasu na osobiste rozmowy z zespołami pracowników i kierownictwem.

#lakiery_mokre, #powloki_okienne, #powloki_fasadowe, #zobel, #berger

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Wejdź do fabryki przyszłości – otwarcie Innovation Lab firmy Omron w Polsce

Wejdź do fabryki przyszłości – otwarcie Innovation Lab firmy Omron w Polsce

18 października 2018 roku w Tychach otwarte zostanie...

Aluprof po raz kolejny zaufał R&D Tech

Aluprof po raz kolejny zaufał R&D Tech

Aluprof ponownie zaufał firmie R&D Tech, dokonując...

Proces budowy hali stalowej w trybie pod klucz

Proces budowy hali stalowej w trybie pod klucz

Decydując się na budowę hali stalowej, uzyskanie przez...

Samodzielne ostrzenie narzędzi dla większej niezależności fabryki

Samodzielne ostrzenie narzędzi dla większej niezależności fabryki

Grupa WEINIG znana jest przede wszystkim ze świetnych...

Rozbudowa centrum logistyczno-handlowego Profix zakończona!

Rozbudowa centrum logistyczno-handlowego Profix zakończona!

Inwestycja trwała dwanaście miesięcy. Obejmowała...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni