Reklama

PPU „PLASTIMET” Sp. z o.o.

PPU „PLASTIMET” Sp. z o.o.
ul. Suwalska 82
19-300 Ełk

tel.: + 48 87 621 36 06
fax.: + 48 87 621 16 06

Facebook
Mapa lokalizacji firmy PPU „PLASTIMET” Sp. z o.o.
pokaż na mapie

HISTORIA 

 

PPU "PLASTIMET" Sp. z o.o. na rynku istnieje od 1991 roku. Od początku swojej działalności zajmujemy się produkcją okien i drzwi PVC. W roku 1995, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, uruchomiliśmy produkcję ślusarki aluminiowej. W 2002 roku, dywersyfikując swoją działalność, rozpoczęliśmy produkcję ślusarki przeciwpożarowej, która to znalazła szerokie uznanie na rynku. Natomiast w ubiegłym roku wybudowaliśmy i uruchomiliśmy innowacyjne Centrum Produkcyjne profili okiennych.

 

Przez okres ostatnich kilkunastu lat konsekwentnego inwestowania zarówno w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, jak i w rozwój kapitału ludzkiego udało nam się stworzyć firmę, która jest nie tylko producentem i eksporterem, ale także rzetelnym partnerem, wykonawcą i koordynatorem wszelkich prac związanych ze stolarką PVC, elewacjami szklanymi, witrynami, przegrodami i drzwiami PPOŻ, stolarką i ślusarką aluminiową. Potwierdzają to liczne nagrody i wyróżnienia przyznane PPU Plastimet Sp. z o.o. za dotychczasową działalność.

 

Od 22-06-2010 r. nieprzerwanie uczestniczymy w programie Rzetelna Firma i udostępniamy szereg informacji świadczących o naszej wiarygodności. Na życzenie naszych kontrahentów i klientów udostępniamy informacje rejestrowe, dane o osobach decyzyjnych w firmie oraz uzyskanych osiągnięciach.

 

TECHNOLOGIA

 

  • STOLARKA PVC

Ponad dwudziestoletnie doświadczenie pozwoliło uzyskać wzorowy proces produkcji. W oparciu o najnowocześniejsze urządzenia uznanych na świecie liderów, stworzono innowacyjny park maszynowy, dzięki któremu PLASTIMET jest w stanie sprostać niemal każdemu wyzwaniu związanemu z produkcją okien i drzwi.

 

  • EKSTRUZJA PROFILA

Za produkcję własnego autorskiego systemu profili okiennych PLASTIMET ELITE odpowiedzialne są w pełni zautomatyzowane linie ekstruzyjne, uruchomione w ramach nowo wybudowanego Centrum Produkcyjnego. Ich wysoką wydajność gwarantuje jedna z najnowocześniejszych w kraju, skomputeryzowana mieszalnia proszku PVC.

 

  • SZYBY ZESPOLONE

Szyby zespolone produkowane są w oparciu o zaawansowany technologicznie projekt integracji linii produkcji okien i szyb, gdzie szyby powstają równocześnie z oknami. Proces ten jest możliwy dzięki dokładnemu stołowi do rozkroju wielkogabarytowych tafli szkła, gdzie zespalanie pakietów szybowych odbywa się na automatycznej prasie z robotem hermetyzującym.

 

  • ŚLUSARKA ALUMINIOWA I PRZECIWPOŻAROWA

Ślusarka aluminiowa oraz przeciwpożarowa produkowana jest w oparciu o dedykowane dla firmy PLASTIMET maszyny i urządzenia skonfigurowane w innowacyjne linie technologiczne o odpowiednio dobranych i zoptymalizowanych parametrach technicznych i zintegrowane w jeden spójny system produkcji, kontroli jakości i zarządzania.

 

Dzięki przemyślanym inwestycjom uzyskaliśmy przewagę technologiczną niedostępną dla większości producentów stolarki budowlanej.

 

JAKOŚĆ  

 

Priorytetem w działalności PPU Plastimet Sp. z o.o. jest dążenie do stałego podnoszenia poziomu jakości produktów, usług oraz standardów obsługi klienta w sposób zaplanowany i nadzorowany. Jest to droga do zdobycia pełnego zaufania Klientów i opinii wiarygodnego partnera.

 

Polityka Jakości

Zarząd firmy PPU Plastimet Sp. z o.o. przyjął politykę zarządzania jakością, której podstawowe zasady stały się obowiązujące dla wszystkich pracowników organizacji. Wdrażając system zarządzania jakością i środowiskiem zgodny z normą PN EN ISO 9001:2008 i PN EN ISO 14001:2004, w czerwcu 2005 roku otrzymaliśmy Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością.

Cele jakościowe realizujemy poprzez:

»monitorowanie spełnienia oczekiwań i wymagań naszych Klientów«

»motywowanie pracowników do identyfikowania się z firmą oraz rzetelnego wykonywania obowiązków służbowych«

»szkolenie pracowników w zakresie wdrożonego systemu zarządzania oraz szkolenia zawodowe«

»prowadzenie auditów wewnętrznych i przeglądów przez kierownictwo w celu potwierdzenia prawidłowego funkcjonowania oraz doskonalenia systemu zarządzania«

»wprowadzanie nowych rozwiązań i działań marketingowych«

»stałe dążenie do optymalizacji procesu produkcji i racjonalne wykorzystanie surowców«

Mamy pełną świadomość naszych celów i dążeń. Stale wprowadzamy skuteczne metody zarządzania, dzięki czemu możemy rozpoznawać i spełniać potrzeby naszych Klientów.

 

Polityka środowiskowa

PPU Plastimet Sp. z o.o. działa w myśl zasady „Zarządzanie środowiskiem jest jednym priorytetów i kluczowym czynnikiem zrównoważonego rozwoju firmy”

Deklarujemy:

»Działać na rzecz zmniejszenia i zapobiegania zanieczyszczenia środowiska«

»Respektować wymagania związane z ochroną środowiska, wynikające z przepisów prawnych«

»Stosować wszystkie zabezpieczenia mogące zapobiec nadzwyczajnym zagrożeniom dla środowiska naturalnego«

»Obniżać ilość wytwarzanych odpadów i obniżać zużycie czynników energetycznych oraz wody na cele przemysłowe«

»Racjonalizować zużycie materiałów«

 

Odpowiedzialność społeczna

PPU Plastimet sp. z o.o. jest członkiem Global Contact – inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ, stanowiącej wezwanie skierowane do biznesu, aby w swojej działalności kierował się 10 podstawowymi zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Global Contact promuje społeczną odpowiedzialność biznesu (Corporate Social Responsibility – CSR). Więcej informacji można znaleźć na www.globalcompact.org.pl oraz www.unglobalcompact.org

Reklama