Reklama

ORGADATA East Europe Sp. z o.o.
ul. BoWiD 9a
75-209 Koszalin

tel.: +48 94 3480881

FacebookYoutubeTwitter
Mapa lokalizacji firmy ORGADATA East Europe Sp. z o.o.
pokaż na mapie

Założona w 1999 roku Orgadata AG jest działającą na całym świecie firmą softwear’ową. Jej główna siedziba znajduje się w Leer (Fryzja Wschodnia). Ponad 450 niezwykle zmotywowanych specjalistów z całego świata jest zaangażowanych w sukces oprogramowania do okien, drzwi i fasad LogiKal, co czyni Orgadatę niekwestionowanym liderem technologicznym branży. Wsparcie zagraniczne i rozwój programu ma miejsce głównie w centrali w Leer.

Dzięki podejściu ukierunkowanemu na integrację firma koncertuje się na potrzebach swoich klientów, skuteczności w praktyce i wydajności rozwoju oprogramowania. Orgadata otrzymała wiele nagród, w tym „National Champion” European Business Award w kategoriach „Innowacyjność” i „Orientacja na klienta”. Firma jest inicjatorem i uczestnikiem wielu przedsięwzięć mających na celu kształcenie i rozwój specjalistów.

Firma posiada również swoje oddziały w Turcji, Arabii Saudyjskiej i USA. W Polsce działa pod nazwą ORGADATA East Europe Sp. z o.o. i obejmuje zasięgiem swojego działania rynek polski oraz rynki sąsiednie (Litwę, Łotwę, Estonię, Ukrainę, Białoruś). W zamierzeniach zarządu firmy oddział w Polsce ma być nie tylko zapleczem techniczno-serwisowym dla klientów, lecz również prowadzić aktywną politykę budowania marki oraz realizować przyjętą strategię sprzedaży produktu na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej.

Podstawowym produktem Orgadata jest program LogiKal®. Jest to uniwersalne narzędzie wspomagające proces projektowania i produkcji aluminiowej i stalowej stolarki otworowej i fasad. To właśnie z LogiKal powstają najlepsze okna, drzwi i fasady. Oprogramowanie Orgadaty inspiruje firmy produkujące konstrukcje metalowe z całego świata. Program stał się dla nich nieodłącznym narzędziem cyfrowym prowadzącym bezpiecznie i wydajnie przez proces produkcji. Począwszy od stworzenia obiektu i kalkulacji, wycen, zamówień, konstrukcji, przygotowania produkcji, a kończąc na inteligentnej kontroli maszyn CNC – LogiKal jest zawsze partnerem, na którym można polegać.

Korzystanie z niego jest łatwe, szybkie i intuicyjne. Dzięki wymyślnej kontroli logicznej użytkownik jest prowadzony przez cały proces projektowania i kalkulacji. W ten sposób producenci okien, drzwi i fasad wytwarzają doskonałe produkty oraz odnotowują znaczące oszczędności. LogiKal wychodzi naprzeciw wszystkim oczekiwaniom – nie ważne czy jest to aluminium, stal czy PCV. Oprogramowanie jest nieustannie aktualizowane i rozbudowywane.  Użytkownicy mają zapewniony dostęp do olbrzymiej bazy danych, zawierającej informacje i dane o większości profili i okuć z całego świata. Co więcej, program daje możliwość generowania bardzo wielu wydruków, moduł wstępnej analizy statyki, moduły CAD i 3D oraz liczne interfejsy ERP.

Wszelkie wydruki można bardzo łatwo przenieść do arkusza Excel. Zamówienia tworzone są szybko i przejrzyście, a dzięki współpracy firmy Orgadata z dostawcami profili aluminiowych niejednokrotnie możliwe jest wysłanie zamówienia do dostawcy w formie elektronicznej w ramach systemu EOS (Electronic Order System) posiadanego przez poszczególnych dostawców. Dużą uwagę poświęcono również zamówieniom szkła. LogiKal® tworzy nie tylko listy zamawianego szkła ze szkicami, ale również ma możliwość zapisu kształtów szkła do formatu dwg/dxf. Jest to szczególnie przydatna funkcja dla firm produkujących indywidualne konstrukcje.

Tworząc LogiKal MES, Orgadata wypracowała innowacyjny system i centrum kontroli do produkcji okien, drzwi i konstrukcji fasadowych. Cały proces, niezależnie od rozmiaru zlecenia, jest digitalizowany, kontrolowany i optymalizowany. Przepływ informacji pomiędzy biurem, a halą produkcyjną jest płynny i niezakłócony, tak jak i pomiędzy poszczególnymi stanowiskami pracy. Pozwala to kierownikom na delegowanie zadań i dystrybucję informacji w ukierunkowany sposób. Każdy pracownik otrzymuje dokładnie tę informację, która jest potrzebna na jego stanowisku pracy. Dokumentacja produkcyjna nie musi być już drukowana, ponieważ jest dostępna w formie cyfrowej na stanowiskach. Zapewnia to kompleksowy wgląd w każdy etap produkcji. Wszelkie odstępstwa od planu mogą być skorygowane natychmiast po ich wykryciu.

LogiKal MES przynosi oszczędność czasu i wprowadza przejrzystość, ponieważ sterty papierowej dokumentacji nie grają żadnej roli. Pracownicy są prowadzeni intuicyjnie i praktycznie automatycznie przez cały proces produkcyjny. Wszelkie informacje niezbędne dla systemu MES generowane są przez program LogiKal. Produkcja bez papieru umożliwia stworzenie kompletnej dokumentacji wirtualnej z jednoczesną kontrolą produkcji. W rezultacie, LogiKal MES zapewnia wysoką jakość produkcji i daje użytkownikom dostęp do rozległego wsparcia w procesie cyfrowej transformacji firm produkujących okna, drzwi i fasady.

Poznaj nasze realizacje

Reklama