| Wyświetleń:2895

Termin targów FENSTERBAU FRONTALE 2020 w Norymberdze bez zmian

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Termin targów FENSTERBAU FRONTALE 2020 w Norymberdze bez zmian

Termin targów FENSTERBAU FRONTALE 2020 w Norymberdze bez zmian


Zobacz również:

oknoad

Nowa aplikacja AR - Winkhaus

3x3 - mnożymy korzyści w pakiecie

Wegoma Polska relacja z WinDoor-tech 2019

Dobry Montaż

Montaż okna na Porothermie


W odpowiedzi na oficjalną petycję Związku Polskie Okna i Drzwi w sprawie przeniesienia imprezy, organizatorzy poinformowali POiD o ostatecznej dacie targów FENSTERBAU FRONTALE 2020 w Norymberdze.


Jak wiemy, po ogłoszeniu nowego terminu wyznaczonego na 16-19 czerwca 2020, wiele firm, również członków Związku POiD, zrezygnowało z udziału w tej najważniejszej imprezie branżowej.

Organizatorzy rozpatrzyli wszystkie głosy w sprawie  rezygnacji z udziału w targach, jak również wniosków o ustalenie innej daty targów w tym roku. Zmiana harmonogramu została poprzedzona licznymi dyskusjami. Z uwagi na bliskość takich wydarzeń jak Glasstec, BAU i Ligna, wykluczono przeniesienie targów zarówno na jesień 2020 jak i wiosnę 2021. Daty w lipcu i sierpniu zostały również wyraźnie odrzucone, ze względu na czas wakacji.

Jak podają dalej organizatorzy, nikt nie może być absolutnie pewny jak rozwinie się sytuacja z Covid-19 do połowy czerwca. Z opinii wirusologów wynika, że liczba nowych infekcji wirusem wzrośnie w marcu, osiągnie szczyt w kwietniu i spadnie w maju – mówi się, że zwiększone promieniowanie UV pomaże zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusów, dlatego do czerwca sytuacja powinna być opanowana. Jest to argument przemawiający za utrzymaniem daty targów FENSTERBAU FRONTALE i HOLZ-HANDWERK w czerwcu.

Swoje opinie w sprawie decyzji Nürnberg Messe wyraziły OKNOPLAST oraz ALUPLAST, które wycofały się z udziału w targach w czerwcu. 

Jak mówi Magdalena Cedro-Czubaj, dyrektor marketingu Grupy OKNOPLAST, członek zarządu Związku POiD: Sytuacja związana z obecną pandemią koronawirusa jest wyjątkowa i bardzo dynamiczna. Jej skutki i rozwój są trudne do przewidzenia i będziemy je obserwować w najbliższych miesiącach. Dlatego też Grupa OKNOPLAST zdecydowała się zrezygnować z udziału w targach Fensterbau Frontale. Obecnie nasza firma koncentruje się na przystosowaniu się do bieżącej sytuacji, a więc innego typu działaniach – przede wszystkim niezmiennie najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników. Ponadto, priorytetem pozostaje dla nas bieżące funkcjonowanie firmy oraz dynamiczne wdrażanie nowych inicjatyw zarówno dla pracowników jak i klientów. Jednym z przykładów takiej działalności jest nowo wdrożony projekt Bezpiecznej Rezerwacji OKNOPLAST, dzięki czemu konsumenci mogą zakupić okna bez wychodzenia z domów (dowiedz się więcej). Doceniamy więc inicjatywę Związku POiD, który, rozumiejąc potrzeby i wyzwania, z jakimi przychodzi się w tych czasach zmierzyć przedsiębiorcom z branży, postanowił wpłynąć na decyzję o zmianie terminu targów.


Decyzje organizatorów komentuje również Marcin Szewczuk, dyrektor marketingu ALUPLAST, członek Rady Związku POiD:  Czytając ten oficjalny komunikat, odbieram go na razie jako czysty PR i próbę „robienia dobrej miny”. Z podobnymi komunikatami mieliśmy w ostatnim czasie wielokrotnie do czynienia w kontekście rozważań dotyczących wielu wydarzeń m.in. dużych imprez sportowych.  I jak widać, mimo ogromnej skali wydarzeń, olbrzymich kosztów i kłopotów organizacyjnych z tego wynikających, zdecydowano o ich przełożeniu na przyszły rok. Zaproponowany przez organizatorów termin niesie według mnie wciąż duże ryzyko w świetle rozwoju pandemii oraz przedsięwzięć podejmowanych przez poszczególne Państwa. Nie podzielam „optymizmu” organizatorów, bo decyzje firm i różnych organizacji, zdają się temu przeczyć. Myślę, że postulowany przez Związek POiD termin jesienny, o którym również rozmawiały firmy niemieckie, miał szansę na większą aprobatę branży. Patrząc na listę firm, które już oficjalnie potwierdziły rezygnację z udziału w targach w terminie czerwcowym, widać, że w wielu branżach zabraknie czołowych wystawców. Z taką sytuacją mamy do czynienia chociażby w naszej branży producentów profili z PVC, gdzie swój udział odwołały wszystkie czołowe marki (dowiedz się więcej). Obawiam się, że nawet jeśli spróbuje się trochę „na siłę” zorganizować te targi, to bardzo prawdopodobne jest, że zabraknie na nich zwiedzających. A przecież to właśnie dla nich firmy decydują się wystawiać. Wpływać na to mogą z jednej strony obawy o zdrowie, a z drugiej strony właśnie mocno ograniczona liczba i oferta wystawców. W tej sytuacji nie wydaje mi się, by jednak targi odbyły się w sugerowanym, nowym terminie i raczej spodziewam się jednak ich odwołania.


Dla wielu przedsiębiorstw rezygnacja z udziału w targach w Norymberdze wiąże się z wieloma konsekwencjami. Na chwilę obecną decyzja Nürnberg Messe jest wiążąca, ale w związku z niepewnością, jaką niesie za sobą pandemia, wydaje się nie być ostateczna.  Pozostaje nadzieja, że sytuacja związana z epidemią koronawirusa ulegnie stabilizacji.

#targi, #fensterbau_frontale

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Nowa fasada elementowa Schüco AF UDC 80 na badaniach

Nowa fasada elementowa Schüco AF UDC 80 na badaniach

Nowa aluminiowa fasada elementowa Schüco AF UDC 80...

Czarna elegancja – nowe akcesoria i aplikacje do wypełnień drzwiowych Perito

Czarna elegancja – nowe akcesoria i aplikacje do wypełnień drzwiowych Perito

Już od dziś można wybrać stylowe czarne pochwyty w...

Promocja drzwi panelowych oraz nowe wzory serii AP w ofercie ALUPROF

Promocja drzwi panelowych oraz nowe wzory serii AP w ofercie ALUPROF

Drzwi wejściowe to wizytówka nowoczesnego domu. Powinny...

Jak zamontować napęd na oknie? Montaż na ramie krok po kroku

Jak zamontować napęd na oknie? Montaż na ramie krok po kroku

Automatyka okienna to nie tylko wygoda, ale także lepsza...

COMBI PLAN – progi całkowicie bezbarierowe 0,0 mm

COMBI PLAN – progi całkowicie bezbarierowe 0,0 mm

COMBI PLAN 0,0 mm na nowo definiuje określenie „bez...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria