Effector rozbudował centrum obróbki aluminium i uruchomił nową anodownię

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Anodownia EFFECTOR

fot. EFFECTOR

Anodownia EFFECTOR


Anodownia EFFECTOR

fot. EFFECTOR

Anodownia EFFECTOR

Centrum obróbki metali w EFFECTOR

fot. EFFECTOR

Centrum obróbki metali w EFFECTOR

Centrum obróbki metali w EFFECTOR

fot. EFFECTOR

Centrum obróbki metali w EFFECTOR

Centrum obróbki metali w EFFECTOR

fot. EFFECTOR

Centrum obróbki metali w EFFECTOR

Spółka Effector zakończyła inwestycję w kolejną linię przeznaczoną do uszlachetniania powierzchni aluminiowych. Realizacja spowodowała zwiększenie możliwości powierzchniowej obróbki aluminium o ponad 30% w stosunku do dotychczasowych mocy zakładu oraz wzrost zatrudnienia o 10%. Jednocześnie firmowe centrum obróbki metali zostało wyposażone w urządzenia najnowszej generacji, umożliwiające bardziej optymalną i precyzyjniejszą obróbkę aluminiowych profili. 


Nowości w centrum obróbczym


Wśród nowych maszyn znajdują się m.in. trzy centra obróbcze: Elumatec SBZ 122/74, Elumatec SBZ 140, Falcon TM MMI MC 307 oraz frezarka CMX 1100V i piła do plasterkowania PRESTA GAA-500. Centrum Elumatec SBZ 122/74 umożliwia obróbkę  profili, tworzywa sztucznego oraz stali, gdzie wszystkie procesy obróbcze, takie jak frezowanie, wiercenie i gwintowanie, wykonywane są na nieruchomym profilu. Centrum obrabia profile do długości 4050 mm, a kierunek obróbki  to 3 + 2,  tj. góra, tył i przód. Centrum obróbcze SBZ 140 Elumatec jest przystosowane do obróbki profili aluminiowych i cienkościennych stalowych, a kąt obrotu w osi A wynosi od 0°do 180°. Maksymalna długość profili obrabianych doczołowo wynosi 9580 mm, natomiast bez obróbki czołowej to 7 600 mm.

Centrum obróbcze FALCON TM MMI MC 307 to czteroosiowe urządzenie do obróbki aluminium, tworzyw sztucznych i stali – ruchy liniowe w osiach XYZ oraz w kątowy w osi A (obrót stołu). Obróbka odbywa się z pięciu stron: od góry, z boków oraz od czół, za pomocą frezów tarczowych, palcowych, wierteł oraz gwintowników. Centrum umożliwia  obróbkę detali dłuższych od maszyny w przelotowej strefie pracy.  Nowa frezarka CMX 1100 V służy do obróbki profili aluminiowych i stalowych, a jej dokładność pozycjonowania wynosi +/- 0,1 mm. Z kolei piła do plasterkowania PRESTA GAA-500 umożliwia obróbkę elementów  z aluminium z dużą dokładnością – tj. +/- 0,05 mm dla pojedynczego cyklu.

Piąta anodownia


Inwestycja w nową linię uszlachetniania powierzchni aluminiowych została rozpoczęta w maju tego roku. Linia jest maksymalnie rozbudowana, składa się z 17 wanien procesowych, przygotowana do pełnego procesu anodowania, łącznie z elektrobarwieniem. Inwestycja została wyposażona w dwa rodzaje uszczelniania: zimnego i gorącego. Proces jest wspomagany przez osiem wanien do płukania, a system jezdny obsługują cztery windy. Właściwe działanie linii wspiera również nowy układ grzewczy, system wentylacyjny oraz nowoczesny układ chłodzenia. Wszystko to składa się na nowoczesny i kompleksowo wyposażony proces uszlachetniania powierzchni aluminiowych. 

Pełna automatyka


Jeszcze przed realizacją inwestycji, przygotowane zostały najważniejsze założenia z nią związane, tj.: uzyskanie jak najwyższej produktywności (gwarantowanej przez w pełni zautomatyzowany proces współpracujący z nowoczesnym oprogramowaniem), uzyskanie wysokiej powtarzalności i jakości świadczonych usług, a także zapewnienie niskiej awaryjności linii i wszystkich jej podzespołów. Kluczowym zagadnieniem, które przyświecało realizacji projektu, było (i nadal jest) zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa, jakości i higieny pracy. 

Korzyści z inwestycji


Główny powód, dla którego włoszczowska spółka przystąpiła do tych inwestycji, to potrzeba zwiększenia wielkości produkcji, która spowoduje wzrost konkurencyjności firmy na rynku, zwłaszcza w zakresie krótszych terminów realizacji zamówień, utrzymania różnorodności uszlachetnianych produktów oraz umocnienie pozycji firmy jako lidera w branży.
 

Od kilku lat rynek anodowania w Polsce systematycznie rośnie. Można powiedzieć, że obserwujemy dziś modę na tę powłokę. Do tej pory anodowanie wykonywaliśmy w oparciu o cztery niezależne linie do wykonywania tego procesu – powiedział Leszek Ciesek, prezes zarządu Effector S.A. – Wiemy, jak duże znaczenie dla odbiorców ma fakt elastycznej i szybkiej reakcji na ich potrzeby, stąd decyzja o inwestycji w nową anodownię. Będzie ona docelowo przetwarzała ponad 40 tys. mkw. profili aluminiowych miesięcznie. Dodatkowo zakupiliśmy trzy duże, w pełni zautomatyzowane centra obróbcze. Takie moce korzystnie wpłyną zwłaszcza na jakość obsługi i terminowość realizacji – podsumował Leszek Ciesek.


#profile_aluminiowe, #anodowanie_aluminium, #nakladki_aluminiowe, #effector

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Jak rozwiązania Winkhaus sprawdzają się w firmie AM OKNA

Jak rozwiązania Winkhaus sprawdzają się w firmie AM OKNA

AM OKNA rozpoczęła działalność na początku lat...

Platforma wiedzy i doświadczeń branżowych stolarki drewnianej

Platforma wiedzy i doświadczeń branżowych stolarki drewnianej

„Platforma innowacji i wymiany doświadczeń...

Nowoczesne systemy fasadowe Hydro Building Systems Poland w poznańskim Pixelu

Nowoczesne systemy fasadowe Hydro Building Systems Poland w poznańskim Pixelu

Realizacja konstrukcji fasady projektu PIXEL jest...

Jesienna wizyta NOVET w OTLAV

Jesienna wizyta NOVET w OTLAV

W październiku partnerzy handlowi NOVET, którzy w...

Silikonowe uszczelki do drzwi i okien – patent na szczelność

Silikonowe uszczelki do drzwi i okien – patent na szczelność

Uszczelki renowacyjne z oferty VIKKING zostały...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria