Winkhaus Polska świętował jubileusz 25-lecia

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Jubileusz 25-lecia Winkhaus Polska

fot. oknonet.pl

Jubileusz 25-lecia Winkhaus Polska


Jubileusz 25-lecia Winkhaus Polska

fot. oknonet.pl

Jubileusz 25-lecia Winkhaus Polska

Pamiątkowy medal VIP

fot. oknonet.pl

Pamiątkowy medal VIP

W dniach 13-14 października w Hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku k/Warszawy swój jubileusz 25-lecia działalności obchodził Winkhaus Polska. Temu wyjątkowemu wydarzeniu mieliśmy okazję przyglądać się z bliska. 

Nim jednak przejdziemy do samej uroczystości, przyjrzyjmy się drodze, jaką musiał pokonać Winkhaus Polska, aby znaleźć się w punkcie, w którym jest obecnie. Polski oddział Grupy Winkhaus został założony 23 października 1992 roku w Lesznie (Wielkopolska). Tam powstał też pierwszy magazyn i biura firmy, a następnie (początkowo niewielki) dział produkcji okuć okiennych. Firma od początku zajmowała się nie tylko produkcją i sprzedażą okuć do okien i drzwi, lecz oferowała także szeroką gamę usług dla producentów okien, wspierając ich organizacyjny i informatyczny rozwój. Z biegiem lat pojawiały się następne innowacyjne usługi związane z optymalizacją i automatyzacją produkcji okien, a po przyjęciu Polski do Unii Europejskiej również doradztwo w dziedzinie pozyskiwania funduszy na rozwój przedsiębiorstw.

A jak Winkhaus Polska prezentuje się dziś? Przedsiębiorstwo zatrudnia około 700 pracowników, działa na rynku polskim oraz rosyjskim, a swoje produkty eksportuje do krajów Europy Wschodniej oraz Azji. Robi wrażenie, prawda?

Wróćmy do obchodów jubileuszu 25-lecia. Nim nastąpiła uroczysta gala, organizator przygotował dla zainteresowanych cykl ciekawych bloków tematycznych w formie konferencji. Można więc było dowiedzieć się na przykład "Czy można dziś zbudować firmę na pokolenia?" oraz "Dlaczego liderzy biznesu muszą uważać na gitary Taylor". Uroczystą galę poprowadził znany i lubiany Krzysztof Ibisz w towarzystwie Janusza Rodzkiego, Prezesa Winkhaus Polska. Do zgromadzonych gości przemówił również, choć nie osobiście (z powodu choroby), twórca Winkhaus Polska, Kazimierz Jaworski. Idąc dalej, udział w uroczystości wziął także Tilmann Winkhaus z Niemiec – właściciel Grupy Winkhaus (piąte pokolenie rodziny Winkhaus). Wyróżnienie za ponad ćwierć wieku nieprzerwanej współpracy z Winkhaus Polska odbierał Mieczysław Kostuś z firmy Extherm-2. Wyróżniono także najstarszego pracownika firmy – Sławomira Pielocha, który pracuje w Winkhaus Polska od pierwszego dnia. 

Po części oficjalnej przyszła pora na zabawę. Gwiazdą wieczoru była Ania Dąbrowska, więc trudno byłoby znaleźć na sali kogoś, kto by nie bawił się dobrze. Rozgrzaną atmosferę podtrzymywał do późnych godzin zespół D-Tonacja... 

Dziękujemy za zaproszenie i życzymy kolejnych, owocnych 25 lat!


#okucia_okienne, #jubileusz_winkhaus, #

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Generator zestawień dla dystrybutorów

Generator zestawień dla dystrybutorów

Generator zestawień i Konfiguracje do zestawień to...

Aplikacja Argo w nowej wersji

Aplikacja Argo w nowej wersji

Argo to bezpłatna aplikacja na smartfony i tablety,...

Dobry monter Edmont dołączył do kampanii DOBRY MONTAŻ

Dobry monter Edmont dołączył do kampanii DOBRY MONTAŻ

Najlepsze cechy profesjonalnego montera stolarki...

Mistrzostwa Polski w Szachach Branży Okiennej 2018

Mistrzostwa Polski w Szachach Branży Okiennej 2018

W sobotę 8 grudnia 2018 r., po raz drugi w historii,...

Dr. Hahn prezentuje dwie nowe serie zawiasów w wielu wariantach kolorystycznych

Dr. Hahn prezentuje dwie nowe serie zawiasów w wielu wariantach kolorystycznych

Firma z Mönchengladbach zaprezentuje na BAU 2019 na...» Więcej na subportalu dostawcy, akcesoria