Reklama

SERGE FERRARI
ZI de la Tour du Pin
38110 Saint Jean de Soudain

tel.: +48 225048550

Facebook Linkedin
Mapa lokalizacji firmy SERGE FERRARI
pokaż na mapie
Muzeum Borysa Jelcyna z produktem Serge Ferrari
Produkt : Soltis Perform 92
> 6a99fafbea

Muzeum, które prezentuje zwiedzającym swoją kolekcję przy użyciu najnowszych technologii, musi zapewnić stałą równowagę światła i ciepła. Aby osiągnąć zamierzony cel, Muzeum Borysa Jelcyna w Jekaterynburgu zdecydowało się na montaż rolet MSW Dome z tkaniną Serge Ferrari Soltis Perform 92. Rozwiązanie to znajduje się w ofercie holenderskiej firmy Guillaume Janssen i pozwoliło zachować nieskazitelne piękno obiektu pod względem architektonicznym. Serge Ferrari jest światowym liderem w dziedzinie produkcji elastycznych tkanin do osłon przeciwsłonecznych i chętnie podejmuje się realizacji innowacyjnych projektów – bo wśród określeń charakteryzujących Muzeum Borysa Jelcyna w rosyjskim Jekaterynburgu najczęściej pojawia się właśnie słowo „innowacyjne”. Ten nowo powstały obiekt ma na celu zobrazowanie i zachowanie nie tak znowu odległego w czasie dziedzictwa historycznego rosyjskich prezydentów po rozpadzie Związku Radzieckiego. Borys Jelcyn, pierwszy prezydent nowej Rosji, stanowi jego centralny punkt. Muzeum opowiada historię jego życia za pomocą najnowszych osiągnięć technologicznych oraz przy użyciu nowoczesnego języka.

 

Nietypowa realizacja

Imponujący budynek Muzeum ma duży, szklany dach. Aby chronić dzieła sztuki przed światłem słonecznym, wyeksponować je w jak najbardziej atrakcyjny dla zwiedzających sposób oraz zabezpieczyć wnętrza przed przegrzewaniem, potrzebne było specjalne rozwiązanie zacienienia. Zadanie nie należało do najłatwiejszych z uwagi na rozmiar i strukturę obiektu, jednak holenderska firma Guillaume Janssen sprostała wyzwaniu dzięki MSW Dome z Soltis Perform 92. Jest to zakrzywiona, trójkątna osłona, specjalnie zaprojektowana do dużych szklanych powierzchni w celu regulacji światła słonecznego i blokowania ciepła. Kształt screenów jest idealnie dopasowany do kształtu sklepienia, dzięki czemu zamysł architektoniczny budynku pozostał nienaruszony. System markiz musiał zostać zainstalowany w sposób zapewniający bardzo duże napięcie tkaniny. Jest to możliwe jedynie przy bardzo mocnym materiale, który ma wystarczającą wytrzymałość po przekątnej.

 

Funkcjonalne i estetyczne

Soltis Perform 92 blokuje jaskrawe słońce i ciepło, ale ma jednocześnie przezroczystą perforację, aby goście Muzeum nadal mogli cieszyć się światłem. W upalne dni biała tkanina odbija promienie słoneczne, a materiał zwija się do kompaktowej kasety na dole. Dzięki wspólnej pracy Serge Ferrari, Guillaume Janssen i WellSun, Muzeum Borysa Jelcyna w Jekaterynburgu posiada estetyczne i trwałe rozwiązanie do regulacji światła i ciepła.

 

Uczestnicy projektu:
Architekt / Projektant: Bernaskoni
Tkaniny: Guillaume Janssen Global B.V.
Instalator: WellSun

  

powrót do realizacji
Reklama