| Wyświetleń:493

Aluprof po raz kolejny zaufał R&D Tech

To jest artykuł testowy, link podglądu artykułu w danej kategorii, znajduje się poniżej
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Centrum tnąco-obróbcze Quadra L1

fot. R&D Tech | Centrum tnąco-obróbcze Quadra L1

Aluprof S.A. to doskonale znany producent systemów aluminiowych, który dostarcza swoje produkty na rynki europejskie oraz do Stanów Zjednoczonych. To prężnie funkcjonujące przedsiębiorstwo ponownie zaufało firmie R&D Tech, dokonując kolejnych zakupów. Tym razem park maszynowy firmy został powiększony o drugie centrum tnąco-obróbcze Quadra L1.


Poniżej prezentujemy rozmowę z Panem Maciejem Sienkiewiczem, Kierownikiem Produkcji i Magazynu w zakładzie w Goleszowie.

Co skłoniło Państwa do podjęcia decyzji o zakupie drugiego takiego urządzenia?

Zakup drugiego centrum Quadra L1 było podyktowane po pierwsze potrzebą zaangażowania kolejnych maszyn na linii produkcyjnej, a po drugie funkcjonalnością oraz jakością urządzenia, jakie reprezentuje właśnie to centrum. Kompleksowość tej maszyny, polegająca na wyposażeniu jej w sekcje obróbczą, cięcia, odbiorczą i ustalającą położenie materiału w połączeniu z automatycznym pozycjonowaniem sprawia, że proces produkcji jest mocno zautomatyzowany.

Jakie korzyści zauważa Pan po wdrożeniu urządzenia na produkcji?

Korzyści, które uzyskujemy posiadając kolejne centrum obróbczo-tnące, to przede wszystkim znaczące zwiększenie produkcji oraz wysokie ograniczenie jej kosztów. Jak wszyscy wiemy, ten czynnik jest fundamentalny i kiedy koszty produkcji mogą być znacząco niższe to jest to korzyść kluczowa. Quadra L1 to także utrzymanie stałej, wysokiej jakości produkcji i powtarzalności elementów, a co za tym idzie – wytwarzany materiał pozbawiony jest wad fabrycznych. Kompleksowość tego centrum to także oszczędność powierzchni na hali produkcyjnej, a tym samym możliwość wykorzystania wolnej przestrzeni w inny sposób.
Proces pełnej  automatyzacji Quadry w efekcie powoduje również zmniejszenie zasobów ludzkich potrzebnych podczas produkcji, co w obecnych czasach jest bardzo znaczące. Dodatkową korzyścią z posiadania tego centrum jest uproszczenie logistyki elementów w trakcie produkcji.

Czy w przyszłości będą Państwo rozważać zakup kolejnych zautomatyzowanych centr obróbczych?

W dużym stopniu zależy to od sytuacji, jaka będzie panować na rynku, oraz czy koniunktura będzie korzystna.

#centra_obrobcze, #centra_tnąco-obróbcze, #automatyzacja_produkcji

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

R&D Tech Sp. z o.o.

65-127 Zielona Góra
Kostrzyńska 9
tel.: 068 4557101
tel.: 609145151
tel.: serwis:+48 669666559
Fax: 068 4557102
e-mail: info@randdtech.pl
https://www.randdtech.pl/

Centrum tnąco-obróbcze Quadra L1

fot. R&D Tech

Centrum tnąco-obróbcze Quadra L1