| Wyświetleń:7337

Dyrektywa 2010/31/UE – budynki zeroenergetyczne od 9 lipca 2013

To jest artykuł testowy, link podglądu artykułu w danej kategorii, znajduje się poniżej
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Dyrektywa 2010/31/UE

fot. Schüco

Dyrektywa 2010/31/UE


Andrzej Polijaniuk, Dyrektor ds. marketingu i produktu w Schüco International Polska

fot. Schüco

Andrzej Polijaniuk, Dyrektor ds. marketingu i produktu w Schüco International Polska

Moduł okienny z przeziernymi ogniwami fotowoltaicznymi ProSol TF w budynku biurowym

fot. Schüco

Moduł okienny z przeziernymi ogniwami fotowoltaicznymi ProSol TF w budynku biurowym

Fasada budynku laboratorium Instytutu IfT Rosenheim z ogniwami fotowoltaicznymi ProSol TF

fot. Schüco

Fasada budynku laboratorium Instytutu IfT Rosenheim z ogniwami fotowoltaicznymi ProSol TF

Tym razem odrobinę o warunkach prawnych. Znowelizowana Dyrektywa 2010/31/UE wyznacza cel budowania obiektów prawie zeroenergetycznych po roku 2020. Wprowadza ona obowiązek budowania obiektów o minimalnym zapotrzebowaniu na energię od 9 lipca 2013. Wprowadzony zostanie obowiązek umieszczania wskaźnika efektywności energetycznej EP przy ogłoszeniach najmu lub sprzedaży budynku.
Program Energy³ jest zgodny z wymogami Dyrektywy. Pozwala realizować budynki nawet o współczynniku EP ≤ 40 kWh/m². Koncentruje się na ultraciepłych konstrukcjach fasadowych i okiennych, skupiających funkcje wentylacji i ogrzewania, oraz pozyskujących darmową energię ze słońcamówi Andrzej Polijaniuk, Dyrektor ds. marketingu i produktu w Schüco International Polska.

W Polsce roczne zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzewania i podgrzewania c.w.u. wynosi nawet do 350 kWh/m². Biorąc pod uwagę normy unijne, wiele z nowo powstających budynków będzie musiało przejść gruntowne termomodernizacje.

Ultraciepłe fasady Schüco pozwalają znacznie poprawić bilans energetyczny budynku i  zmniejszyć koszty jego eksploatacjidodaje Andrzej Polijaniuk.

Innowacyjna fasada Schüco ERC 50 pozwala na bezinwazyjną modernizację istniejących budynków, przy zastosowaniu metody tzw. „drugiej skóry”. Remont przeprowadzany jest na zewnątrz fasady, przy wykorzystaniu modułowej konstrukcji, co nie wpływa na funkcjonowanie obiektu.

Efektywne rozwiązanie łączy wydajną termoizolację i zdecentralizowane systemy ochrony przeciwsłonecznej, ogrzewania, wysokosprawnej wentylacji z rekuperacją oraz chłodzeniadodaje Pan Polijaniuk.

Zintegrowane cienkowarstwowe panele fotowoltaiczne Schüco ProSol TF umożliwiają pozyskiwanie z promieniowania słonecznego darmowej energii elektrycznej do zasilania oświetlenia i urządzeń znajdujących się w budynku. Pasywne systemy fasadowe Schüco FW 50+.SI i Schüco FW 60+.SI certyfikowane przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt pozwalają budować obiekty w standardzie pasywnym, dzięki doskonałemu współczynnikowi przenikania ciepła Ucw ≤ 0,80 W/m²K. W takich standardach wznoszone są już hotele i budynki biurowe w zachodnioeuropejskich państwach.
Współczynnik EP budynku można poprawić poprzez zastosowanie wysokosprawnych systemów pozyskujących energię ze źródeł odnawialnych. W programie Energy³ powłoka budynku pełni rolę samodzielnego generatora energii, przetwarzającego światło słoneczne w energię elektryczną potrzebną do zasilania systemów oświetlenia i urządzeń. Cienkowarstwowe ogniwa fotowoltaiczne Schüco ProSol TF mogą być zintegrowane z dowolnym (stałym lub ruchomym) elementem fasady. Dostępne w różnych stopniach przezierności mogą pełnić dodatkową rolę: przeszkleń, ochrony przeciwsłonecznej lub ozdobnego elementu architektonicznego w postaci wypełnień fasadowych czy dachowych.

Inteligentne zarządzanie energią, wymianą powietrza i doświetleniem umożliwiają mechatroniczne okucia okienne Schüco TipTronic, z jednej strony tworzące sieć połączeń między całymi zespołami okiennymi, drzwiowymi i roletowymi, a z drugiej centralą sterującą budynkiem. Wraz z czujnikami CO2, naświetlenia i temperatury zapewniają pełny komfort oraz bezpieczeństwo użytkownikom budynku.

Rozwiązaniem wytyczającym przyszłe trendy zaawansowanej energooszczędności w budownictwie jest „manager energii” Schüco E³ Tower. Odpowiada za magazynowanie, rozdział i kontrolę przepływu energii zarówno cieplnej, jak i elektrycznej. W systemach połączonych z zasilaniem sieciowym, pobiera odpowiednią ilość energii do zasilania urządzeń lub oddaje jej nadwyżkę do sieci publicznej. Przyszłościowa technologia może być także zintegrowana z kolektorami słonecznymi i stosowana zarówno w domach jednorodzinnych, jak i dużych kompleksach o przeznaczeniu komercyjnympuentuje Andrzej Polijaniuk.
#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Schüco International Polska Sp. z o.o.

96-321 Siestrzeń, Gm. Żabia Wola.
ul. Żelechowska 2
tel.: +48 / 46 858 32 00
Fax: + 48 / 46 858 32 01
e-mail: schueco@schueco.pl
http://www.schueco.pl
https://www.facebook.com/schueco