| Wyświetleń:1697

O rozwoju osłon międzyszybowych Pellini na polskim rynku

To jest artykuł testowy, link podglądu artykułu w danej kategorii, znajduje się poniżej
Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Siedziba Pellini SpA

fot. Pellini | Siedziba Pellini SpA

Pellini SpA to rodzinne, globalne przedsiębiorstwo, które w 1990 roku opracowało projekt integracji żaluzji w szybie zespolonej, wprowadzając go następnie do sprzedaży pod marką ScreenLine®. Rozmawiamy z Wojciechem Nazimkiem, który reprezentuje firmę Pellini w Polsce. 


Panie Wojciechu, proszę zacząć od tego, jak w ogóle powstało Pellini?

Założyciel firmy, Pan Francesco Pellini od najmłodszych lat zdobywał doświadczenie pracując we włoskiej branży różnego rodzaju przesłon – żaluzji weneckich, markiz oraz stolarki aluminiowej. W pewnym momencie swojego życia, wraz z żoną zdecydowali o postawieniu na własny biznes i zajęli się produkcją żaluzji oraz drzwi harmonijkowych – tak w 1974 roku w Codogno w Północnych Włoszech, jako rodzinna firma rzemieślnicza produkująca żaluzje weneckie, drzwi harmonijkowe, moskitiery oraz markizy, powstało Pellini SpA.

Czy to był dobry okres dla nowych przedsiębiorstw we Włoszech?

Przełom lat 70. i 80. był dobrym czasem we włoskiej gospodarce, szczególnie dla branży budowlanej i okołobudowlanej. Generalnie, charakterystycznym dla końcówki XX wieku we Włoszech był intensywny rozwój małych i średnich przedsiębiorstw rodzinnych, których świetnym przykładem jest właśnie Pellini SpA.

Co okazało się kluczowe dla rozwoju tego rodzinnego przedsięwzięcia?

Ciągła chęć rozwoju produktów oraz budowanie siły marki. W połowie lat 80. firma nawiązała współpracę z ówcześnie wiodącym, międzynarodowym przedsiębiorstwem produkującym rolety weneckie, co wówczas pozwoliło na odejście od lokalnego rynku i zaistnienie na scenie krajowej. W 1990 roku Pellini SpA opracowało projekt integracji żaluzji w szybie zespolonej, zapewniający 100% funkcjonalności przesłony przy jednoczesnym zachowaniu integralności i szczelności pakietu szybowego.

Projekt stał się rzeczywistością w 1992 roku, wraz z wprowadzeniem do sprzedaży pierwszego produktu w gamie ScreenLine® – żaluzji międzyszybowej sterowanej dzięki obrotowej transmisji ruchu dwóch sprzężonych magnesów (wewnętrznego i zewnętrznego). W 1994 roku, aby zmaksymalizować możliwości inżynierii i produkcji nowych, coraz bardziej zaawansowanych systemów ScreenLine®, wycofano z eksploatacji historyczne już linie do produkcji markiz i moskitier.

Dziś Pellini SpA zachowuje dawne podejście do rękodzieła w swoich produktach „szytych na miarę", działając jednocześnie w skali światowej i zdobywając miano lidera w dziedzinie zintegrowanych systemów przeciwsłonecznych.  

A jak Pan związał się Pellini? Jakie były Pana początki w branży? 

Od dłuższego czasu Pellini SpA uznaje nasz kraj za jeden z priorytetów swojego rozwoju. Od kilku lat współpracujemy już w Polsce z najważniejszymi producentami szyb zespolonych, stąd poszukiwano osoby polskojęzycznej, która tutaj, na miejscu byłaby w stanie promować produkty ScreenLine® oraz zapewniać profesjonalne wsparcie handlowe oraz techniczne dla klientów.

Moje osobiste doświadczenie w branży to niemalże 7 lat pracy w firmie będącej jednym z europejskich liderów segmentu premium okien i drzwi PVC z Małopolski. To właśnie tam, będąc jedną z osób odpowiedzialnych za wdrożenia nowych produktów, po raz pierwszy spotkałem się z produktami ScreenLine®, wdrażając na jeden z rynków eksportowych najpopularniejszy system ScreenLine®. 

I tak znajomość produktów oraz doświadczenie w branży stolarki sprawiły, że od początku 2018 roku pojawiłem się na pokładzie Pellini SpA. 

Może Pan powiedzieć coś więcej na temat samych produktów oferowanych przez Pellini?

Oferta produktów ScreenLine® składa się z 3 głównych grup: żaluzji, plis oraz roletek. Wszystkie przewidziane do umieszczania w szybach zespolonych (1 oraz 2-komorowych). Największym zainteresowaniem cieszą się żaluzje i to one, oprócz plis, dają użytkownikom największe możliwości zastosowania oraz sterowania. Począwszy od magnetycznego sterowania ręcznego (sznurkiem, pokrętłem), przez elektryczne sterowanie modułem bateryjnym, aż po najbardziej zaawansowane – zdalne sterowanie zintegrowane także z różnego rodzaju systemami inteligentnego domu.

W porównaniu ze znanymi w Polsce przesłonami montowanymi na zewnątrz okna (roletki na skrzydle czy rolety zewnętrzne), produkty ScreenLine® wyróżniają: trwałość (raz zamontowane w hermetycznym pakiecie szybowym nie ulegają zabrudzeniu; są odporne na czynniki atmosferyczne: słońce, wiatr), niezawodność (w żaden sposób nie uszkodzimy lamelek czy materiału plis) oraz wygoda użytkowania (brak konieczności czyszczenia, pełna kontrola nad pozycją zamknięcia). Dzięki tym cechom produkty ScreenLine® znajdują zastosowanie zarówno w mieszkaniach, domach (w konstrukcjach stałych, otwieranych, rozwieranych oraz przesuwnych), jak i w biurach (jako ścianki działowe zapewniające prywatność, ale także na fasadach) oraz w budynkach użyteczności publicznej (przedszkola, szkoły, urzędy, szpitale). Rozwiązania stosowane w produktach ScreenLine® chronione są od lat wieloma patentami, a nasze wewnętrzne Centrum Badawcze oraz liczne certyfikaty (IFT Rosenheim, CSTB, TÜV) gwarantują najwyższą jakość oraz żywotność.

Dodatkowym atutem Pellini SpA jest kompleksowe podejście do współpracy z Partnerami Biznesowymi. Ponieważ produkty ScreenLine® umieszczane są wewnątrz pakietów szybowych, stosowanych w różnych częściach świata, poddawanych działaniu różnych warunków atmosferycznych, w przypadku każdego zapytania, każdej oferty czy projektu świadczymy usługi doradcze i weryfikujemy np. specyficzne zachowanie się szkła, definiując w jakiej konfiguracji produkt ScreenLine® będzie najodpowiedniejszy dla danego pakietu i miejsca montażu.

Do kogo skierowana jest oferta?

Oferta ScreenLine® skierowana jest do szerokiego spektrum odbiorców: partnerów B2B (producentów szyb zespolonych, producentów stolarki), architektów, inwestorów, instytucji publicznych oraz osób fizycznych, pragnących efektywnie kontrolować dopływ światła do wewnątrz miejsc pracy lub zamieszkania, dbających także o swoją prywatność.

Jak oceniacie zeszły rok?

Z perspektywy całej firmy miniony rok był kolejnym w historii Pellini SpA, w którym odnotowaliśmy dwucyfrowy wzrost sprzedaży. W Polsce był to rok, w którym z powodzeniem prowadziliśmy naszą politykę sprzedażową, realizując zarówno duży, reprezentatywny projekt (o którym w szczegółach będę mógł opowiedzieć za kilka tygodni), jak i pogłębiając współpracę m.in. z producentami stolarki.

Jakie są w związku z tym plany na przyszłość?

Najbliższe plany związane są ściśle z promowaniem rozwiązań ScreenLine® wśród obecnych i potencjalnych Partnerów B2B. Produkty Pellini SpA są świetnie znane i cenione praktycznie w całej Europie, a biorąc pod uwagę pozycję Polski, jako jednego z najmocniejszych graczy w europejskiej branży producentów i eksporterów szyb oraz stolarki, potencjał jest ogromny.

W nieco dalszych planach mamy na pewno chęć zbudowania marki Pellini SpA oraz ScreenLine® na krajowym rynku, a więc współpraca z pracowniami architektonicznymi oraz promowanie ScreenLine® w polskich salonach producentów stolarki.

#zaluzje_miedzyszobowe, #oslony_okienne, #ScreenLine

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Wojciech Nazimek, Area Manager Pellini w Polsce

fot. Pellini

Wojciech Nazimek, Area Manager Pellini w Polsce

Przykładowa realizacja z zastosowaniem żaluzji międzyszybowych ScreenLine®

fot. Pellini

Przykładowa realizacja z zastosowaniem żaluzji międzyszybowych ScreenLine®

Przykładowa realizacja z zastosowaniem żaluzji międzyszybowych ScreenLine®

fot. Pellini

Przykładowa realizacja z zastosowaniem żaluzji międzyszybowych ScreenLine®

Przykładowa realizacja z zastosowaniem żaluzji międzyszybowych ScreenLine®

fot. Pellini

Przykładowa realizacja z zastosowaniem żaluzji międzyszybowych ScreenLine®

Żaluzje międzyszybowe ScreenLine® z bliska

fot. Pellini

Żaluzje międzyszybowe ScreenLine® z bliska

Żaluzje międzyszybowe ScreenLine® – sterowanie sznurkiem

fot. Pellini

Żaluzje międzyszybowe ScreenLine® – sterowanie sznurkiem

Żaluzje międzyszybowe ScreenLine – sterowanie elektryczne

fot. Pellini

Żaluzje międzyszybowe ScreenLine – sterowanie elektryczne