Zastosowanie szkła w balkonach i balustradach

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Dzisiejsza technologia sprawia, że szkło to materiał nie tylko estetyczny, ale również bezpieczny i ekologiczny, który może być wykorzystany wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Szklane balustrady

Za pomysłem użycia szkła, w miejscach takich jak balustrady czy schody, z pewnością przemawiają jego go walory estetyczne, a także transparentność.  

Szkło, dzięki swej wizualnej lekkości i przezierności, idealnie sprawdza się w małych, ciasnych wnętrzach, które potrzebują doświetlenia. Przejrzyste tafle zajmą optycznie mniej miejsca niż rząd masywnych, drewnianych tralek czy konstrukcja wykonana z metalu, będą też bardzo efektownym elementem wnętrza – tłumaczą przedstawiciele Saint-Gobain.

Sytuacja wygląda podobnie z antresolami. Zabezpieczenie takiego miejsca balustradą wykonaną w całości ze szkła jest bardzo atrakcyjnym zabiegiem estetycznym. Intymne zacisze można uzyskać stosując półprzezierne szkło ornamentowe lub szkło z kolorową folią, zaś bezpieczeństwo zapewni jego hartowanie i laminowanie.

Szklane osłony balkonów

Duże, szklane tafle z powodzeniem można wykorzystywać również w budownictwie mieszkaniowym, np. jako osłony balkonów i przegrody między balkonami. Szkło w tym zastosowaniu nada bryle budynku lekkości i podkreśli jego nowoczesną stylistykę, może też posłużyć jako element wprowadzający na fasadę dodatkowy kolor – dodają przedstawiciele Saint-Gobain.

Do zastosowania w balustradach i osłonach balkonów firma Saint-Gobain zaleca używanie szkła laminowanego SGG STADIP. Odpowiednia grubość tafli szkła powinna zostać dobrana przez konstruktora, zależnie od systemu mocowania oraz wielkości formatek szklanych. Jedna z szyb powinna być hartowana (ze względu na znacznie zwiększoną wytrzymałość), a druga półhartowana (ze względu na utrzymanie sztywności). #

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Festyn na zakończenie wakacji dla pracowników Effector i Effect Glass

Festyn na zakończenie wakacji dla pracowników Effector i Effect Glass

31 sierpnia 2019 roku w Nagłowicach odbył się festyn...

HEGLA przejmuje większościowy udział w TAIFIN Glass Machinery Oy

HEGLA przejmuje większościowy udział w TAIFIN Glass Machinery Oy

HEGLA przejmuje większościowy udział w firmie TAIFIN...

Od teraz projekty referencyjne marki Pilkington dostępne na telefonie

Od teraz projekty referencyjne marki Pilkington dostępne na telefonie

Architekci i projektanci, poszukujący inspiracji do...

Efektywny system zarządzania wariantami w Porta Glas Design

Efektywny system zarządzania wariantami w Porta Glas Design

Aby jeszcze szybciej i ekonomiczniej spełniać...

Nowoczesne urządzenia w badaniach szyb zespolonych

Nowoczesne urządzenia w badaniach szyb zespolonych

OKSAN, producent ramki dystansowej TermoProfi, oferuje...» Więcej na subportalu szkło