| Wyświetleń:1066

Zastosowanie szkła w balkonach i balustradach

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Dzisiejsza technologia sprawia, że szkło to materiał nie tylko estetyczny, ale również bezpieczny i ekologiczny, który może być wykorzystany wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Szklane balustrady

Za pomysłem użycia szkła, w miejscach takich jak balustrady czy schody, z pewnością przemawiają jego go walory estetyczne, a także transparentność.  

Szkło, dzięki swej wizualnej lekkości i przezierności, idealnie sprawdza się w małych, ciasnych wnętrzach, które potrzebują doświetlenia. Przejrzyste tafle zajmą optycznie mniej miejsca niż rząd masywnych, drewnianych tralek czy konstrukcja wykonana z metalu, będą też bardzo efektownym elementem wnętrza – tłumaczą przedstawiciele Saint-Gobain.

Sytuacja wygląda podobnie z antresolami. Zabezpieczenie takiego miejsca balustradą wykonaną w całości ze szkła jest bardzo atrakcyjnym zabiegiem estetycznym. Intymne zacisze można uzyskać stosując półprzezierne szkło ornamentowe lub szkło z kolorową folią, zaś bezpieczeństwo zapewni jego hartowanie i laminowanie.

Szklane osłony balkonów

Duże, szklane tafle z powodzeniem można wykorzystywać również w budownictwie mieszkaniowym, np. jako osłony balkonów i przegrody między balkonami. Szkło w tym zastosowaniu nada bryle budynku lekkości i podkreśli jego nowoczesną stylistykę, może też posłużyć jako element wprowadzający na fasadę dodatkowy kolor – dodają przedstawiciele Saint-Gobain.



Reklama

Do zastosowania w balustradach i osłonach balkonów firma Saint-Gobain zaleca używanie szkła laminowanego SGG STADIP. Odpowiednia grubość tafli szkła powinna zostać dobrana przez konstruktora, zależnie od systemu mocowania oraz wielkości formatek szklanych. Jedna z szyb powinna być hartowana (ze względu na znacznie zwiększoną wytrzymałość), a druga półhartowana (ze względu na utrzymanie sztywności). 



#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Ensinger stawia na największe na świecie targi BAU

Ensinger stawia na największe na świecie targi BAU

Specjalista w dziedzinie profili izolacyjnych do...

Od ziarna piasku po taflę szkła – rusza interaktywna wystawa edukacyjna w Sandomierzu

Od ziarna piasku po taflę szkła – rusza interaktywna wystawa edukacyjna w Sandomierzu

W Muzeum Okręgowym w Sandomierzu otwarto wystawę pod...

Guardian Glass uruchamia nowy coater w zakładzie produkcyjnym w Częstochowie

Guardian Glass uruchamia nowy coater w zakładzie produkcyjnym w Częstochowie

Nowy coater, nowa linia produkcyjna szkła float oraz...

Zmiany w strukturze zarządzania w Guardian Glass

Zmiany w strukturze zarządzania w Guardian Glass

Ron Vaupel, President oraz CEO of Guardian Industries,...



» Więcej na subportalu szkło