| Wyświetleń:3991

Szklany spacer brzegiem Jeziora Tarnobrzeskiego

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Szklany spacer brzegiem Jeziora Tarnobrzeskiego

fot. Pilkington | Szklany spacer brzegiem Jeziora Tarnobrzeskiego

23 września br. zostanie otwarta trasa tzw. szklanego spaceru nad brzegiem Jeziora Tarnobrzeskiego. To wyjątkowy projekt, który nie tylko uzupełni listę lokalnych atrakcji, ale też zaprezentuje historię obiektu w bardzo oryginalnej i nowoczesnej formie. 


Jezioro Tarnobrzeskie znane i nieznane


Zarówno Jezioro Tarnobrzeskie, jak i jego najbliższa okolica są dobrze znane wielbicielom natury i ekologii. To również ulubione miejsce miłośników sportów wodnych oraz nurkowania, ale też turystów lokalnych i spacerowiczów. Jezioro zwane „cudem ekologii” znane jest w całej Polsce z powodu kilku unikalnych cech, m.in. najdłuższej plaży w południowej Polsce, wielkości (drugie miejsce na Podkarpaciu) czy głębokości (czwarty najgłębszy wśród sztucznych zbiorników). 

Okoliczne atrakcje również są powszechnie znane, jednak w temacie historii jeziora orientuje się już niewiele osób. Tymczasem jest ona bardzo ciekawa, ponieważ kiedyś na tych terenach znajdowały się dwie wsie: Machów i Kajmów. Później odkryto tam bogate złoża siarki, wsie zrównano z ziemią, a na ich miejscu stanęła kopalnia. Po likwidacji kopalni teren zalano wodą. Okazuje się jednak, że ta historia to temat na… dłuższy spacer – szklany spacer brzegiem Jeziora Tarnobrzeskiego.

Nowy projekt edukacyjny


Szklany spacer brzegiem Jeziora Tarnobrzeskiego to projekt, którego celem jest przybliżenie ciekawej, a jednak mało znanej (zwłaszcza przyjezdnym) historii akwenu. W ramach jego realizacji na brzegu jeziora zamontowano konstrukcje z metalu i szkła, na którym spisano ciekawostki dotyczące m.in. starej kopalni czy wykorzystywanych w niej technologii. 

Historia Jeziora Tarnobrzeskiego jest niezwykła, a przez to warta poznania. Teraz każdy zainteresowany będzie mógł ją poznać na miejscu, wystarczy wybrać się na spacer ścieżką edukacyjną, na której trasie zostały zamontowane szklane tablice z informacjami. Ta inicjatywa pomoże podkreślić unikalność tego niezwykłego miejsca i pozwoli zrozumieć, z czego ta unikalność wynika – mówi Dariusz Bożek, Prezydent Miasta Tarnobrzega.


Na szklany spacer można będzie wybrać się już w piątek 23 września. Trasa spaceru rozciąga się wzdłuż plaży i liczy sobie 4 przystanki, czyli szklane tablice z ciekawostkami. To właśnie od nich wzięła się nazwa tego projektu. Tablice wykonane ze szkła przez NSG Group będą nie tylko nośnikiem informacji, ale też elementem, który dopasuje się do architektury naturalnego krajobrazu. 

Szklane tablice – estetyka i funkcjonalność


Przystanki szklanego spaceru zostały zaprojektowane w taki sposób, by zagwarantować czytelność i wysoką estetykę. 

To projekt, który ma służyć przez długie lata. Wykorzystane szkło musi być nie tylko wytrzymałe, ale i zachowywać doskonały wygląd. Zdecydowaliśmy się zastosować szkło samoczyszczące Pilkington Activ™, które wykorzystuje siły przyrody do oczyszczania z zanieczyszczeń organicznych, a jednocześnie ogranicza przyleganie zanieczyszczeń pochodzenia nieorganicznego. W praktyce oznacza to, że zwykły deszcz wystarczy, aby tablice prezentowały się znakomicie – wyjaśnia Mariusz Kołodziej, Dyrektor Sprzedaży Szkła Architektonicznego Pilkington Region Wschodni.  


Realizacja projektu „szklany spacer” stanowić będzie nowy element promocji regionu, w czym NSG Group zawsze chętnie uczestniczy. Szkło można wykorzystać na wiele różnych sposobów, także tych niecodziennych i nieoczywistych, które posłużą szerokiemu gronu odbiorców. 

Szklany spacer nad Jeziorem Tarnobrzeskim to drugi tego typu projekt, który NSG Group ma na swoim koncie. Pierwszy został zrealizowany w 2021 roku w Sandomierzu, gdzie tablice zostały wykorzystane do tego, by porównać dawny wygląd lokalnych obiektów z obecnym. W przyszłości planowane są kolejne spacery.

#SzkloArchitektoniczne, #Pilkington, #SzybyZespolone, #HutySzkla, #warszawa

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Pilkington IGP Sp. z o.o.

02-675 Warszawa
ul. Wołoska 18 Curtis Plaza
tel.: 22 548 75 00
Fax: 22 548 75 22
e-mail: pilkington@pl.nsg.com
http://www.pilkington.pl

» Więcej na subportalu szkło