| Wyświetleń:2921

Jak dobrać okna i mieszkać komfortowo?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Jak dobrać okna i mieszkać komfortowo?

fot. Pilkington

Jak dobrać okna i mieszkać komfortowo?


Jak dobrać okna i mieszkać komfortowo?

fot. Pilkington

Jak dobrać okna i mieszkać komfortowo?

Jak dobrać okna i mieszkać komfortowo?

fot. Pilkington

Jak dobrać okna i mieszkać komfortowo?

Wybierając nowe okna do naszego domu lub mieszkania bardzo często kierujemy się względami estetycznymi. Ważny jest dla nas kolor i rodzaj profilu okiennego, nie zwracając uwagi na rodzaj zastosowanych w nich przeszkleń. Na co warto zwrócić uwagę przed wyborem okien, aby cieszyć się komfortowymi wnętrzami przez cały rok?


Współczesne okna są zupełnie inne niż te sprzed kilkunastu lat. Ogromny postęp, jaki dokonał się w ich produkcji, przyniósł udoskonalenie techniczne i istotne zmiany wyglądu, a nawet funkcji. Rozwój technologii sprawił, że teraz od przeszkleń oczekujemy więcej niż tylko doświetlenia wnętrz. Zakup nowoczesnych okien to duży wydatek, a jednocześnie jest to decyzja na długie lata. Dlatego warto, aby oprócz względów wizualnych spełniały również funkcje praktyczne, jak zmniejszenie kosztów i opłacanych przez nas rachunków. Do wyboru mamy różne typy stolarki, ale co z szybami?

Jasne wnętrza


Szyba zespolona może nie tylko zapobiegać ucieczce ciepła na zewnątrz, ale także chronić pomieszczenia przed przegrzewaniem się. Optymalnym rozwiązaniem jest wybór okien ze szkłem takim jak Pilkington Suncool™. Takie szyby mają neutralny kolor i należą do grupy szyb wysokoselektywnych. Co to oznacza w praktyce? Selektywność szkła Pilkington Suncool™ sprawia, że okno zachowuje optymalną równowagę pomiędzy ilością energii cieplnej dostającej się do wnętrza i światłem. Dzięki temu pomieszczenie może być jasne i jednocześnie nie nagrzewać się pod wpływem słońca.

Komfort latem i zimą


Wysokoselektywne szyby przeciwsłoneczne są rozwiązaniem na cały rok dzięki niskoemisyjnym właściwościom powłoki. Oznacza to, że energia długofalowa, emitowana przez grzejniki i inne źródła ciepła, odbija się od powłoki i trafia z powrotem do wnętrza. Powłoka niskoemisyjna zatrzymuje ciepło w mieszkaniu, zapewniając komfort podczas chłodniejszych miesięcy. Dzięki niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła szyby z grupy Pilkington Suncool™ nadają się do dużych przeszkleń, ponieważ cechują się dobrą izolacyjnością cieplną, co pozwala ograniczyć zużycie energii.

Poddasze pełne słońca


Adaptacja poddaszy do celów mieszkalnych od lat cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Niezależnie od tego, czy projektujemy nowy budynek, czy adaptujemy strych istniejącego już domu, przy wyborze okien dachowych szczególną uwagę należy zwrócić na zastosowany w nich rodzaj szkła. Okna te powinny być wykonane od zewnątrz ze szkła hartowanego, odpornego na uderzenia szyszek, złamanych gałęzi czy gradu, oraz bezpiecznego szkła laminowanego od wewnątrz, które po stłuczeniu utrzymuje się w ramie okiennej dzięki specjalnej folii. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze okien dachowych jest utrzymanie ich w czystości, ponieważ dostęp do takich okien może być kłopotliwy. 

Idealnym rozwiązaniem może być szkło Pilkington Activ Suncool™ Pro T, które – dzięki innowacyjnej technologii dwóch powłok w jednym produkcie (samoczyszczącej i przeciwsłonecznej) oraz możliwości hartowania – doskonale nadaje się do zastosowania w tego typu oknach. Powłoka samoczyszcząca znajdująca się po zewnętrznej stronie okna, reagując z promieniowaniem ultrafioletowym światła dziennego, powoduje rozkładanie się wszelkich zanieczyszczeń ocharakterze organicznym. Dzięki właściwościom hydrofilowym woda spływa równomiernie po powierzchni szyby, spłukując uwolnione zanieczyszczenia i nie pozostawiając po sobie nieestetycznych zacieków. Wystarczy deszcz czy po prostu spłukanie szyb wodą z węża ogrodowego, by szybko usunąć nagromadzone zanieczyszczenia.

Pamiętajmy, że przeszklenia mają wpływ na utrzymanie optymalnej temperatury w naszych domach i mieszkaniach. Dlatego, wybierając nowe okna, nie bójmy się pytać o rodzaj szyb w nich zastosowanych, ponieważ to dzięki nim zapewnimy sobie komfort i niższe koszty utrzymania.

#szyby_wysokoselektywne, #szyby_zespolone

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Pilkington IGP Sp. z o.o.

02-675 Warszawa
ul. Wołoska 18 Curtis Plaza
tel.: 22 548 75 00
Fax: 22 548 75 22
e-mail: pilkington@pl.nsg.com
http://www.pilkington.plGuardian Glass uruchamia nową linię produkcyjną szkła float w Częstochowie

Guardian Glass uruchamia nową linię produkcyjną szkła float w Częstochowie

Nowy, zaawansowany technologicznie zakład, jest...

Jak powstaje szyba zespolona? Część 2: proces produkcji

Jak powstaje szyba zespolona? Część 2: proces produkcji

Zapraszamy do drugiej części cyklu opisującego proces...

Komfort cieplny zaczyna się od okna

Komfort cieplny zaczyna się od okna

Nowe, przeprowadzone przez Instytut Budownictwa Pasywnego...

W pogoni za ciszą – wydarzenie akustyczne Saint-Gobain i Komfortu Ciszy

W pogoni za ciszą – wydarzenie akustyczne Saint-Gobain i Komfortu Ciszy

Już 17 września 2020 (czwartek) od 17.00 do 18.30...

Inwestycja w Wilanowie z szybami zespolonymi od Effect Glass

Inwestycja w Wilanowie z szybami zespolonymi od Effect Glass

Effect Glass dostarczył dwukomorowe szyby zespolone,...» Więcej na subportalu szkło