Guardian Glass z nowym zestawem narzędzi do analizy szkła i szyb

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Każde narzędzie w pakiecie Glass Analytics ma na celu pomoc użytkownikowi w wyborze szkła i doradzić mu właściwe rozwiązanie.

fot. GUARDIAN

Każde narzędzie w pakiecie Glass Analytics ma na celu pomoc użytkownikowi w wyborze szkła i doradzić mu właściwe rozwiązanie.


Zobacz również:

oknoad

Ekspert Stolarki

Dobry Montaż


Guardian Glass w Europie wzbogacił swój pakiet popularnych narzędzi online, Glass Analytics. Dzięki ulepszeniom użytkownicy z Europy będą mogli jeszcze wierniej przedstawić zalety stosowania szkła o wysokich parametrach na fasadach budynków. 


Dzięki Glass Analytics użytkownicy zyskują dostęp do jednej platformy internetowej (glassanalytics.guardian.com), na której znajduje się wiele narzędzi do wykonywania obliczeń i wizualizacji, wraz z kompleksową analizą konfiguracji, obliczeniami akustyki, renderowaniem fotorealistycznym, modelowaniem informacji o budynku (BIM) i wieloma innymi funkcjami.

Glass Analytics zostanie zaprezentowane europejskim użytkownikom jako nowa platforma do analizy szkła zastępująca Konfigurator Guardian, który obecnie został dezaktywowany. By ułatwić i ulepszyć dostęp do narzędzi analitycznych Guardian, wprowadzono do Glass Analytics funkcję kalkulatora akustyki, tym samym oddając w ręce użytkowników kompleksowe narzędzie do analizy parametrów szkła i szyb. 

Każde narzędzie w pakiecie Glass Analytics ma na celu pomoc użytkownikowi w wyborze szkła i doradzić mu właściwe rozwiązanie, które najlepiej odpowiada celom projektu. Na każdym kroku procesu projektowania, określania specyfikacji oraz wznoszenia budynku narzędzia udostępniają szczegółowe dane dotyczące walorów estetycznych oraz parametrów, którymi muszą charakteryzować się makiety, by sprostać wymaganiom projektowym. Przy użyciu Glass Analytics użytkownicy mogą:

» Obliczyć parametry centralnej strefy próbki w przypadku konfiguracji dostosowywanych do indywidualnych potrzeb klienta
» Określać akustykę poszczególnych konfiguracji 
» Renderować fotorealistyczne obrazy standardowych lub wykonywanych na zamówienie konfiguracji szyb
» Korzystać z solidnego, dopasowanego do potrzeb użytkownika narzędzia do generowania informacji o budynku
» Archiwizować wyniki obliczeń dla danego projektu oraz generować raporty dla klienta

Dimosthenis Liouris, Manager Centrum Wsparcia Technicznego Guardian Glass w Europie mówi: Glass Analytics dostarcza architektom, projektantom, osobom pracującym z powłokami oraz przetwarzającym szkło rozwiązania, które pozwalają im odkrywać estetyczne i funkcjonalne możliwości naszych produktów, a jednocześnie spełnić ściśle określone wymagania dotyczące energetyki, nasłonecznienia oraz akustyki budynku. Przyświeca nam wizja stworzenia wartości dla naszych klientów. Jesteśmy przekonani, że nowe oprogramowanie przyczyni się do tego, udostępniając naszym klientom narzędzia, których potrzebują, by lepiej zrozumieć i określić konkretne zestawienia szkła o wysokich parametrach, które będzie najodpowiedniejsze z punktu widzenia ich projektu.


Metoda wykonywania obliczeń przez Glass Analytics posiada certyfikat KIWA świadczący o dokładności zgodnej z normami EN410 oraz EN673. Dane obliczeniowe pochodzą z certyfikowanych źródeł. W ten sposób GUARDIAN zadbał o wiarygodność informacji generowanych do wykorzystania w projektach budynków oraz pracach budowlanych. 

#szyby_zespolone, #fasady_szklane, #przeszklenia, #Glass_Analytics, #konfigurator_szkla

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Ramki Super Spacer® wspomagają trwałość szklanych elewacji

Ramki Super Spacer® wspomagają trwałość szklanych elewacji

Wielofunkcyjna powłoka miedziana budynku Maersk Tower w...

Szkło i drewno, czyli duet idealny

Szkło i drewno, czyli duet idealny

Przemyślane zestawienie szkła z drewnem wprowadzi do...

Lokalizacja nowej fabryki PRESS GLASS

Lokalizacja nowej fabryki PRESS GLASS

Zarząd Grupy Press Glass informuje, że spółka córka...

Przepisy dotyczące doboru szkła na balustrady

Przepisy dotyczące doboru szkła na balustrady

Według polskich przepisów oszklenia mocowane na...

Szkło POLFLAM w fasadach – wymagania z najwyższej półki

Szkło POLFLAM w fasadach – wymagania z najwyższej półki

Szklane elewacje stanowią wyznacznik współczesnych...» Więcej na subportalu szkło