Szkło POLFLAM® – doskonałe do fasad

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni, projekt: AEC Krymow & Partnerzy. W jego obiektach zastosowano 1200 m kw. szkła fasadowego marki POLFLAM®

fot. POLFLAM

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni, projekt: AEC Krymow & Partnerzy. W jego obiektach zastosowano 1200 m kw. szkła fasadowego marki POLFLAM®


Marka POLFLAM® umacnia swoją pozycję w ekskluzywnej grupie producentów szkła fasadowego – za sprawą dużego doświadczenia w produkcji szkła ogniochronnego o rekordowych rozmiarach i dzięki wyjątkowym cechom tego produktu. Jakie parametry są tu decydujące i dlaczego format w przypadku przeszkleń fasadowych odgrywa tak ważną rolę? Zapytajmy ekspertów POLFLAM. 

Duże wymiary szkła w przypadku fasad mają kluczowe znaczenie. Im więcej szkła, tym mniej ram i elementów stolarki, czyli przegroda oddzielająca wnętrze budynku od świata zewnętrznego jest lepsza. To ważne nie tylko z punktu widzenia walorów architektonicznych. Ograniczenie ram sprzyja przede wszystkim zwiększaniu przepuszczalności światła dla całej fasady. Korzystnie wpływa również na współczynnik Uw, określający skalę strat ciepła wynikających ze słabszej izolacyjności stolarki (w porównaniu do szkła). Jednym słowem – im więcej szkła, tym współczynnik Uw lepszy.

Projektanci szklanych fasad poszukują szkła o dużych rozmiarach. Oprócz jego gabarytów w grę wchodzi jednak także kilka istotnych parametrów i cech. Ich osiągnięcie wcale nie jest łatwe. Ważna jest jak największa przepuszczalność światła, bo w tym właśnie celu stosuje się przecież szkło. W przypadku szkła POLFLAM® współczynnik Lt sięga niemal 90% Liczy się również odpowiednie dopasowanie kolorystyki szkła – przy łączeniu fragmentów, dla których nie jest wymagana odporność ogniowa, z częściami odpornymi na ogień. Technologia produkcji szkła POLFLAM® gwarantuje neutralną kolorystykę. Warstwa żelu, decydującego o ogniochronności, jest całkowicie przezroczysta, nie wprowadza refleksów i innych negatywnych efektów optycznych, a dzięki szerokiej palecie kolorów i odcieni szkła selektywnego można bez trudu osiągnąć spójność: cała fasada ma ten sam odcień, a jej powierzchnia jest jednolita. 

Kolejny ważny punkt to izolacyjność szkła, czyli pytanie o straty ciepła. Szkło POLFLAM® może być zespalane z większością dostępnych na rynku szkieł powłokowych o doskonałych właściwościach termicznych. W przypadku selektywnych szyb dwukomorowych zespolonych ze szkłem POLFLAM® współczynnik Ug wynosi jedynie 0,5 [W/m²K]. Równie istotny jest faktor słoneczny SF, czyli całkowity współczynnik przenikania energii słonecznej (g) – niska wartość SF szkła POLFLAM® zapobiega nadmiernemu przegrzewaniu się pomieszczeń latem. 

Parametry refleksyjności, kontroli słonecznej i izolacyjności składają się na właściwości termiczne przeszkleń fasadowych, co decyduje o utrzymaniu równowagi energetycznej budynku. Listę korzystnych cech szkła POLFLAM® uzupełnia dobra izolacyjność akustyczna, łatwość dospolenia wielu rodzajów szkła specjalistycznego, a także niewielka grubość i mały ciężar dla najczęściej używanej w fasadach klasie EI 60. Parametry te z pewnością docenią projektanci konstrukcji nośnych.

Autorska technologia produkcji szkła ogniochronnego POLFLAM® jest w pełni bezpieczna dla środowiska i ludzi, a w procesie produkcji minimalizowane jest zużycie energii. To kolejne argumenty – ważne zwłaszcza dla europejskich inwestorów wdrażających idee zrównoważonego rozwoju. 

Szkło POLFLAM® jest niewątpliwie jedną z najciekawszych opcji przy tworzeniu fasad szklanych, w których wymagane jest stosowanie szkła ogniochronnego. To europejski produkt, regularnie poddawany badaniom w renomowanych instytutach na całym kontynencie, certyfikowany według norm europejskich i rekomendowany przez wielu producentów stolarki i systemów fasadowych.
Zainteresowany? Poproś o ofertę!Przeszklona czerń

Przeszklona czerń

Szkło, podobnie jak czerń, znajdzie zastosowanie w...

Nierozłączki z Manhattanu

Nierozłączki z Manhattanu

Na brzegu East River wyłoniła się w ostatnim czasie...

Jak montować szkło z pomocą akcesoriów do struktur bezramowych?

Jak montować szkło z pomocą akcesoriów do struktur bezramowych?

Szklane ściany działowe mogą być mocowane z pomocą...

Przeszklony taras – pomysły na aranżację domowego balkonu

Przeszklony taras – pomysły na aranżację domowego balkonu

Niezależnie od tego, jaką ilością miejsca...

Test na strzelnicy szkła kuloodpornego Pilkington

Test na strzelnicy szkła kuloodpornego Pilkington

Wygląda jak zwykła szyba – gładka i przejrzysta....» Więcej na subportalu szkło