ClimaGuard® Premium2: szkło na granicy fizycznych możliwości?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

ClimaGuard® Premium2 to rozwiązanie, które pozwala na niemal idealne doświetlenie wnętrza w naturalny sposób, bez ryzyka przegrzewania się pomieszczeń

fot. Guardian

ClimaGuard® Premium2 to rozwiązanie, które pozwala na niemal idealne doświetlenie wnętrza w naturalny sposób, bez ryzyka przegrzewania się pomieszczeń


Producent szkła architektonicznego Guardian zaprezentował niedawno szkło termoizolacyjne nowej generacji ClimaGuard Premium2, a jego produkcja ruszyła właśnie w częstochowskiej hucie. 

Przeznaczone dla budownictwa mieszkaniowego szkło łączy w sobie inteligentne zarządzanie transmisją energii cieplnej z wysoką przepuszczalnością naturalnego światła. Można stosować je w podwójnych i potrójnych zestawach szybowych, a dzięki doskonałym parametrom szczególnie dobrze sprawdzi się w domach pasywnych i niskoenergetycznych.

Zarówno regulacje prawne, jak i rosnące ceny energii powodują, że unikanie strat ciepła w poprzez oszklenia staje się priorytetem. Jednocześnie w nowoczesnych wnętrzach kładzie się coraz większy nacisk na dostęp do naturalnego światła oraz pozyskiwanie energii z promieniowania słonecznego.

  • Więcej naturalnego światła

Odpowiedzią Guardian na tak szerokie oczekiwania ze strony branży budowlanej jest szkło ClimaGuard® Premium2. W porównaniu do wcześniejszego wariantu ClimaGuard® Premium, nowa wersja charakteryzuje się jeszcze wyższą przepuszczalnością naturalnego światła. Dzięki temu wnętrze pomieszczenia staje się znacznie jaśniejsze i bardziej komfortowe, a także wymagaja mniej sztucznego oświetlenia. Co za tym idzie, zmniejszają się również koszty związane ze sztucznym oświetlaniem pomieszczeń. Wysoka przepuszczalność jest szczególnie wyraźna w przypadku potrójnego szklenia, gdzie transmisja światła wynosi 74% (o 5% więcej niż w przypadku starszej wersji). Również wskaźnik oddawania barw jest imponujący, gdyż sięga 97% dla potrójnego oraz 98% dla podwójnego szklenia. Dzięki temu uzyskujemy jasne, odpowiednio doświetlone wnętrza z dużą ilością naturalnego światła, tak korzystnego dla dobrego samopoczucia i zdrowia osób przebywających we wnętrz budynku.

  • Termoizolacja i zyska ciepła

W przypadku najnowszej propozycji z huty Guardian, świetnie prezentują się także wskaźniki izolacji termicznej. Wartość Ug wynosi 0,5 W/(m²K) dla trzyszybowych (4|18-4-18-|4) i 1,1 W/(m²K) dla dwuszybowych (4-16-|4) zestawów wypełnionych argonem, co pozwala znacznie zwiększyć izolacyjność całego budynku. Dzięki generowaniu dużych  oszczędności, ClimaGuard® Premium2 jest szczególnie polecany w budownictwie pasywnym i niskoenergetycznym, które charakteryzuje się bardzo restrykcyjnymi normami dotyczącymi termoizolacyjności. „ClimaGuard Premium2 łączy większą neutralność z lepszymi parametrami.. Nowe szkło znalazło uznanie w Passive House Insitite Darmstadt w Niemczech, który przyznał mu certifikat komponent domów pasywnych” mówi Tomasz Gelio, Dyrektor Marketingu Guardian Częstochowa.

Wart odnotowania jest również znacznie lepszy bilans energetyczny uzyskiwany przy zastosowaniu szkła ClimaGuard® Premium2, dzięki wyższemu o niemal 7% współczynnikowi przepuszczalności całkowitej energii promieniowania słonecznego (g=53%) w przypadku potrójnego szklenia.

  • Lokalna produkcja, niższe koszty

Nowe szkło, tworzone na szkle bazowym float ExtraClear® o zwiększonej neutralności, dostarczane jest z huty w Częstochowie. Dzięki lokalnej produkcji znacznie obniżone zostają koszty transportu oraz zminimalizowany wpływ na środowisko naturalne. Parametry szkła ClimaGuard® Premium2 dostępne są w automatycznie aktualizującej się wersji programu Guardian Konfigurator (przejdź do konfiguratora). 


Rodzaj szkła*

Transmisja

światła [%]

Odbicie światła [%]

Współczynnik przenikania energii słonecznej g [%]

Wskaźnik oddawania barw

Współczynnik Ug

[W/(m²K)]

Szyba zespolona 4-16-4

82

12

64

98

1.1

Szyba zespolona 4-18-4-18-4

74

16

53

97

0.5

wypełnienie Argonem 90%. Podane wartości są wartościami nominalnymi podlegającymi tolerancjom produkcyjnym.Reklama

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Szyby, które dają prąd – ewolucja energetyczna dzięki kropkom kwantowym

Szyby, które dają prąd – ewolucja energetyczna dzięki kropkom kwantowym

Wyobraźmy sobie, że już za kilka lat nasze rachunki za...

Od XXS do XXL: Wydajność na całej linii

Od XXS do XXL: Wydajność na całej linii

Szyby zespolone XXL są wymagającym rynkiem rozwoju,...

Fotoniczna szyba zespolona od ML System z patentem

Fotoniczna szyba zespolona od ML System z patentem

Spółka ML System otrzymała patent na wynalazek pod...

Duże przeszklenia – trend nowoczesnego budownictwa

Duże przeszklenia – trend nowoczesnego budownictwa

Duże przeszklenia, oprócz tego, że piękne, zamieniły...

SWISSPACER Air z Aprobatą Techniczną Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej (DIBt)

SWISSPACER Air z Aprobatą Techniczną Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej (DIBt)

Od października 2018 roku membrana SWISSPACER Air robi...» Więcej na subportalu szkło