Lacobel T – technologia, która zaskakuje

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

AGC Glass Europe wprowadza na rynek lakierowane szkło Lacobel T. To wysokiej jakości szkło w wersji do hartowania nie tylko oferuje wszystkie zalety Lacobel (błyszczącą powierzchnię, intensywny kolor, zoom optyczny, stabilność koloru, itp.), ale także możliwość szerszego wykorzystania przez realizacje projektów na zewnątrz budynków.

Lacobel T jest również idealny do użytku wewnątrz pomieszczeń jako panele ścienne, szafki kuchenne, drzwi, blaty na biurka lub wall cladding. Szkło nadaje się do stosowania na zewnątrz budynku jak i wewnątrz. Dostępne jest w czterech kolorach. Odpowiednio oświetlone, kolorowe szkła Lacobel można połączyć z drewnem, stalą, kamienia i osiągnąć niesamowite efekty.

Szkło lakierowane Lacobel produkowane przez AGC Glass Europe odniosło olbrzymi sukces rynkowy. Przetwórcy szkła i architekci cenią sobie jego wyjątkowe walory estetyczne.

Choć w sprzedaży znalazła się już linia szkła bezpiecznego Lacobel (uzyskanego przez nałożenie folii SAFE na tylną powierzchnię tafli), na rynku brakowało jej hartowalnego odpowiednika. Po wielu latach badań i eksperymentów AGC może dziś z dumą zaprezentować zaawansowaną technologicznie linię Lacobel T – wyjątkową gamę hartowalnych szkieł lakierowanych.

Za co producenci szkła cenią Lacobel?
 1. W ich ręce trafia polakierowane już szkło, które natychmiast można ciąć i hartować. Oznacza to większą elastyczność w zarządzaniu liniami produkcyjnymi, zamówieniami i zapasami, ponieważ produkt został już poddany lakierowaniu. Przetwórcy oszczędzają wiele czasu i mogą zaoferować krótsze terminy dostaw (oszczędność czasu = oszczędność środków).
 2. Proces fabrycznego lakierowania AGC gwarantuje doskonałe walory estetyczne: jednolity kolor szkła i stabilność koloru po zakończeniu hartowania.
 3. W procesie lakierowania wykorzystano najwyższej jakości farbę odporną na zarysowania również przed hartowaniem, co zmniejsza ryzyko powstania uszkodzeń w trakcie transportu.
 4. Szkło przeznaczone jest do zastosowań na zewnątrz i wewnątrz budynków: oprócz tradycyjnych zastosowań we wnętrzach, Lacobel T można instalować na fasadach (spandrele lub okładziny elewacji).
Jakie inne zalety ma szkło Lacobel?
 1. Po zakończeniu procesu hartowania szkło spełnia szereg norm bezpieczeństwa.
 2. Jest odporne na szok termiczny.
 3. Posiada wszystkie atuty szkła Lacobel, takie jak doskonałe walory estetyczne, łatwość montażu i utrzymania w czystości.
Gdzie stosuje się szkło Lacobel?
 • W meblarstwie: stoły, półki, tablice, wyświetlacze, podstawyszklane itd.
 • Na pokrycie ścian: kuchenne płyty ochronne, ściany w restauracjach, hotelach, sklepach, biurach itd.
 • W spandrele
 • Na okładziny fasad (np. okna wystawowe sklepów)
Parametry techniczne:
Dla zapewnienia prawidłowego przebiegu procesu hartowania szkła lakierowanego Lacobel T AGC zaleca korzystanie z konwekcyjnego pieca hartowniczego. W ramach wsparcia technicznego dla przetwórców szkła AGC służy pomocą w zakresie ustalania poprawnego profilu hartowania. AGC zaleca również dokładne zapoznanie się z Instrukcją obróbki szkła Lacobel T, w której opisano wszystkie etapy procesu hartowania. Instrukcja dostępna
jest na stronie internetowej: www.YourGlass.com.

artykuł sponsorowany
tekst: Red. Marta Chrisidu, oknonet.pl
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!