Co wyróżnia technologię ciepłej ramki TermoProfi?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Ciepła ramka TermoProfi

fot. Oksan

Ciepła ramka TermoProfi


Ciepła ramka TermoProfi

fot. Oksan

Ciepła ramka TermoProfi

Ciepła ramka TermoProfi

fot. Oksan

Ciepła ramka TermoProfi

Ciepła ramka TermoProfi

fot. Oksan

Ciepła ramka TermoProfi

Szyby z ciepłą ramką TermoProfi

fot. Oksan

Szyby z ciepłą ramką TermoProfi

PPH OKSAN, właściciel marki TermoProfi, jest producentem zaawansowanych technologicznie termoizolacyjnych profili dystansowych „Warm Edge”, stosowanych w nowoczesnych oknach. Rozmawiamy z właścicielem firmy PPH OKSAN, Panem Andrzejem Tabałą.


Panie Andrzeju, skąd pomysł, żeby zająć się produkcją ciepłych ramek dystansowych?

Jestem związany z branża okienną już od ponad 20 lat. Przez okres ten udało mi się poznać rynek, jego potrzeby, kierunki zmian. Kilka lat temu zauważyłem, że przy skierowanych na energooszczędność trendach w budownictwie wielu polskich producentów szyb zespolonych ma bardzo utrudniony dostęp do wysokiej jakości termoizolacyjnych profili dystansowych. Kiedy jeden z największych krajowych wytwórców szyb powiedział „jeżeli potraficie to pomóżcie", to był to klasyczny impuls do założenia firmy. PPH OKSAN powstało w odpowiedzi na potrzeby rynku i jego uczestników. Dziś, 6 lat później, klient, jego potrzeby i zadowolenie wciąż są dla nas najważniejsze.

I potrafiliście pomóc tak od razu?

Tworząc firmę, mieliśmy dużą wiedzę o szkle i szybach, natomiast niewielką o przewodnościach cieplnych czy też współczynnikach przenikania gazów przez różne tworzywa. Chcąc oferować produkty najwyższej jakości, nawiązaliśmy szereg współprac z m.in. naukowcami z lokalnych uczelni wyższych. Opracowane formuły połączyliśmy z naszą pasją, niemiecką technologią wytworzenia i... zadziałało! 

Nie było jednak łatwo. Pamiętam sytuację, kiedy chcieliśmy zmierzyć współczynnik przenikania cząsteczek wody przez folię. Szukaliśmy więc uczelni lub instytutu, który mógłby wykonać dla nas pomiar. Nikt w całej Polsce nie posiadał jednak urządzeń wystarczająco czułych by to zmierzyć! Dokładność, jakiej potrzebowaliśmy, była stukrotnie większa niż czułość instrumentu znajdującego się w warszawskim instytucie opakowań. Poprzeczka, jak widać, postawiona była wysoko, ale nie poddaliśmy się – w końcu „kiedy jest problem, znajdzie się i rozwiązanie!”.

Co okazało się kluczem do sukcesu?

Na pewno wiara w to, że się uda, a przy tym upór w dążeniu do celu. Od początku jesteśmy nastawieni na sukces, a przy tym świadomi ogromu pracy i drogi, jaka wciąż przed nami. W zanadrzu mamy długoletnie doświadczenie w branży, które pomaga w prowadzeniu firmy oraz działalności w skali międzynarodowej. Nasze cechy stanowią jednak tylko 50% sukcesu. Druga połowa – a może nawet i więcej – to wspaniali ludzie, których dane nam było spotkać, a bez których ramki TermoProfi prawdopodobnie nigdy by nie powstały. Chciałbym z tego miejsca bardzo im wszystkim podziękować – wszystkim, którzy w nas uwierzyli, zaufali nam i pomagali w tworzeniu firmy. Bardzo Wam dziękujemy!

Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia?

Naszym głównym produktem są nowej generacji ramki dystansowe do szyb zespolonych. Jest to produkt typu „Warm Edge” produkowany pod marką TermoProfi. Jednym z głównych zadań wyrobu jest ograniczanie transferu energii między wnętrzem obiektu a jego środowiskiem zewnętrznym. W naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje profili: TermoProfi Standard oraz TermoProfi Optimal o ulepszonych parametrach cieplnych, obecnie jednych z najlepszych na rynku światowym.

Naszą cechą szczególną jest niewątpliwie doskonała konstrukcja profilu – jego grubość, a w szczególności wyjątkowa wysokość. Standardowe ramki mierzą 6,5 mm, podczas gdy ciepła ramka TermoProfi ma 7 mm. Wyższa ścianka minimalizuje ryzyko wystąpienia zjawiska wypływania butylu poza krawędź ramki, dając producentom okien pewność hermetyczności szyby oraz estetyczny wygląd całego pakietu szybowego. Wszyscy wiemy, że żaden z klientów nie lubi wypływającego wewnątrz szyby czarnego butylu. W przypadku stosowania ramek Termoprofi występowanie tego zjawiska jest znacznie ograniczone. Odpowiednio dobrana technologia i materiały zapewniają ciepłej ramce TermoProfi geometryczną powtarzalność, wytrzymałość oraz łatwość dalszej obróbki. 

Z jakich korzystacie dostawców?

90% naszych komponentów jest importowana z zagranicy, z różnych krajów UE. Niestety jedynie 10% pochodzi z rynku lokalnego. Proporcja ta wynika z faktu, że stosujemy kompozyty oraz dodatki chemiczne bardzo zaawansowane technologicznie, które nie są dostępne na polskim rynku.

Do kogo kierujecie swoją ofertę?

Naszą ofertę kierujemy głównie do producentów szyb zespolonych oraz tych producentów okien, którzy mają własną produkcję szyb zespolonych. Wiedząc, że mamy najwyższej jakości produkt, o parametrach potwierdzonych zarówno przez instytuty badawcze w Polsce, jak i Niemczech, staramy się zachęcić każdego producenta okien do tego, aby rozważył możliwość zastosowania w swoich oknach w standardzie ramki TermoProfi zamiast tradycyjnych profili aluminiowych. Z punktu widzenia kosztów w skali okna różnica jest znikoma, jednak patrząc na parametry cieplne, żywotność okien i komfort użytkowania, korzyści są ogromne. 

Jak upłynęły Wam ostatnie miesiące?

To były miesiące pełne wyzwań i coraz większych, odważniejszych kroków. Nawiązane podczas minionych miesięcy relacje biznesowe w satysfakcjonującej części zaowocowały już współpracą. Pojawili się nowi klienci zainteresowani naszym wyrobem, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Bardzo miłym wyróżnieniem w tym roku było również niespodziewane otrzymanie Certyfikatu Firmy Rekomendowanej przez Związek Polskie Okna i Drzwi, jak również nominacja Gazety Prawnej do tytułu „Polska nagroda Innowacyjności 2018” w kategorii Innowacyjna Firma. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni, i tym bardziej zmotywowani, aby działać jeszcze lepiej w nadchodzącej przyszłości.

Jakie są w związku z tym plany na przyszłość?

Dostosowując się do potrzeb naszych klientów, planujemy poszerzyć nieco ofertę produktową. Nowości powinny pojawić się w najbliższych miesiącach. Z końcem roku 2018 planowane jest zakończenie budowy nowej siedziby firmy. Większa powierzchnia, zarówno produkcyjna, jak i magazynowa, pozwoli nam na zwiększenie produkowanych i magazynowanych ilości wyrobów, co przełoży się na jeszcze lepszą i sprawniejszą realizację zamówień. Oczywiście wszystkie okna w nowym budynku zaopatrzone zostały w ciepłą ramkę TermoProfi.

Oprócz poszerzenia oferty i przeprowadzki do nowej siedziby, zamierzamy rozbudować posiadane laboratorium. Nowo nabyte urządzenia pozwolą nam na jeszcze dokładniejsze badanie otrzymywanych materiałów oraz produktów gotowych, abyśmy zawsze mogli oferować naszym klientom wyroby najwyższej jakości. Dodatkowo poszerzenie działalności badawczej poprzez zakup nowych instrumentów badawczych pozwoli nam na świadczenie usług na zewnątrz. Rozbudowa laboratorium planowana jest na rok 2019/2020. 

#szyby_zespolone, #cieple_ramki, #ramki_dystansowe

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

TermoProfi

21-100 Lubartów
Przemysłowa 4
tel.: +48 81 854 62 26
tel.: 519 618 709
tel.: 500 480 380
e-mail: info@termoprofi.com
http://termoprofi.com/
http://www.facebook.com/Termoprofi/Na co inwestorzy powinni zwracać uwagę przy wyborze okien

Na co inwestorzy powinni zwracać uwagę przy wyborze okien

Aby z powodzeniem sprostać karkołomnym wymaganiom...

Zmiany w normie – 1279 w nowym wydaniu

Zmiany w normie – 1279 w nowym wydaniu

Norma EN 1279-4:2018 to dokument określający wymagania...

Nowe środowiskowe deklaracje produktu dla Thermix i insulbar

Nowe środowiskowe deklaracje produktu dla Thermix i insulbar

Firma Ensinger, specjalizująca się w dziedzinie tworzyw...

POLVER poszerza ofertę o podnośniki i systemy do transportu szkła

POLVER poszerza ofertę o podnośniki i systemy do transportu szkła

Po ponad 20 latach pracy w branży szklarskiej POLVER...

Black Diamonds, czyli eleganckie okucia z ekspresyjnymi akcentami

Black Diamonds, czyli eleganckie okucia z ekspresyjnymi akcentami

Wyrafinowany projekt łazienki i aranżacji wnętrz...» Więcej na subportalu szkło