Innowacyjna powłoka hydrofobowa do szkła i inne nowości od HTG

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Szkło z warstwą hydrofobową cieszyło się ogromnym zainteresowaniem na targach Ecobuild w Londynie.

fot. HTG

Szkło z warstwą hydrofobową cieszyło się ogromnym zainteresowaniem na targach Ecobuild w Londynie.


Szkło prywatne SwitchView

fot. HTG

Szkło prywatne SwitchView

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, HTG rozpoczęło produkcję szkła hydrofobowego w oparciu o nową i stanowiącą know-how spółki technologię produkcji szkła samoczyszczącego z zastosowaniem hydrofobowej warstwy ochronnej i wymiennymi wiązaniami chemicznymi tej warstwy z powierzchnią szkła. 


Innowacyjność rozwiązania oparto o zastosowanie chemii organicznej w celu uzyskania związków będących podstawą do związania warstwy hydrofobowej z powierzchnią szkła. Wiązania te umożliwiają pokrycie szkła warstwą hydrofobową na różnych etapach produkcji i obróbki szkła, a także pokrycie szkła już zainstalowanego, gdyż proces technologiczny wykorzystuje metodę elektrospinningu (elektroprzędzenia nanowłókien polimerowych, z których zbudowane są wiązania warstwy ze szkłem). 

Dodatkowo związki te mogą zostać wymienione poprzez ponowne pokrycie powierzchni szkła materiałem podstawowym bez konieczności ponownego wykonania warstwy hydrofobowej. 

Szkło hybrydowe samoczyszczące, w tym szkło ogrzewane z warstwą hydrofobową jest produktem konkurencyjnym względem innych produktów z tej samej branży występujących na rynku międzynarodowym. Dotychczas żadna z firm działających w branży nie wprowadziła rozwiązania umożliwiającego zastosowanie hydrofobowej warstwy ochronnej do szkła w trakcie obróbki – wyjaśniają przedstawiciele High Technology Glass Polska.


High Technology Glass uczestniczył niedawno w targach Ecobuild w Londynie. Największym zainteresowaniem cieszyły się takie produkty jak: szkło z warstwą hydrofobową, szkło grzewcze i szkło prywatne SwitchView, które zostało zaprezentowane w postaci wielkiego panelu z przełącznikiem ściennym. Firma skorzystała również z projektora, aby pokazać jedno z zastosowań szkła prywatnego. Wyłączony panel SwichView stanowi doskonały ekran tylnej projekcji o wysokiej rozdzielczości do prezentacji wideo lub filmów, zapewniając niezwykłą klarowność obrazu. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że odwiedzający stoisko HTG mieli okazję przyjrzeć się także szkłu SwitchMirror – produkt ten funkcjonuje jak zwykłe lustro, ale może ukrywać za sobą telewizor. Po włączeniu ekranu lustrzana powłoka staje się przezroczysta i można cieszyć się oglądanym programem, filmem. 

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Parametry szkła a estetyka

Parametry szkła a estetyka

Różne budynki to różne potrzeby pod względem...

Nowe rozwiązania dla komfortu akustycznego od PRESS GLASS

Nowe rozwiązania dla komfortu akustycznego od PRESS GLASS

Świadomość zagrożenia hałasem wśród...

NSG Group świętuje 100 lat powstania

NSG Group świętuje 100 lat powstania

Uroczyste otwarcie wystawy poświęconej historii...

Techniczne wyzwania dla stosowania szkła w drapaczach chmur

Techniczne wyzwania dla stosowania szkła w drapaczach chmur

Zaawansowane technologicznie przeszklenia o dużej...» Więcej na subportalu szkło