Technoform Glass Insulation (TGI) – specjaliści w produkcji izolacyjnych profili dystansowych do szyb

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Firma Technoform Glass Insulation (TGI) została założona w 1998 roku i jest jednym z czterech przedsiębiorstw wchodzących w skład grupy Technoform. TGI specjalizuje się w produkcji izolacyjnych profili dystansowych do szyb zespolonych, tzw. „ciepłych ramek”.

Dzięki zaawansowanej wiedzy w dziedzinie ekstruzji i oprzyrządowania, TGI może pochwalić się bardzo wydajnymi i nowoczesnymi liniami produkcyjnymi. Ścisły program kontroli jakości sprawia, że zakłady produkcyjne w Niemczech, Włoszech i USA dostarczają wysokiej jakości produkty i usługi dla klientów w całej Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Flagowym produktem dostarczanym przez firmę jest TGI-Spacer M, wytwarzany z połączenia stali nierdzewnej i polipropylenu, co zapewnia znakomite parametry izolacyjne. Dodatkowo, konstrukcja jest wzmacniana drutem stalowym, co znacznie wpływa na sztywność profilu, pozwalając na wykonywanie bardzo dużych szyb. TGI-Spacer M jest ramką do gięcia, co znacznie wpływa na produktywność, szczelność oraz redukcję mostków cieplnych. Ramka TGI-Spacer M jest dostępna w szerokiej gamie kolorów oraz rozmiarów. 

Ponadto, w swojej ofercie TGI posiada szprosy międzyszybowe TGI-Muntin Bar, które idealnie komponują się wyglądem ramki, tworząc tym samym spójne i estetyczne rozwiązanie. Z technicznego punktu widzenia natomiast rozwiązanie to zapewnia uzyskanie najlepszych parametrów termoizolacyjnych, tworząc unikalny system „ciepłego szprosa”. Szpros TGI-Muntin Bar, jest – podobnie jak ramka TGI-Spacer M – wykonany z polipropylenu, co zapewnia bardzo dobre parametry przewodności cieplnej oraz odpowiednią sztywność profilu. Odpowiedni skład materiału zapobiega również interakcji produktu ze stosowanymi w branży uszczelniaczami. Oferowane przez TGI akcesoria, jak krzyże i łączniki, zapewniają łatwy i precyzyjny montaż całego systemu. Szpros dostępny jest w szerokiej gamie kolorów i wymiarów.

Produkty TGI spełniają wszelkie obecne w branży standardy, w tym PN-EN 1279, ISO 4892-2, DIN ISO 9001, CEKAL i ASTM. Od roku 2016 firma TGI jest certyfikowana według ISO 14001, BS OHSAS 18001 i ISO 50001.

Od kwietnia 2016 roku firma TGI obsługuje polskich klientów poprzez oddział w Krakowie. Jest to kolejna filia zagraniczna przedsiębiorstwa, dzięki czemu Technoform podkreśla szczególny nacisk na lokalne wsparcie klienta i zapewnienie bezpośredniej pomocy na miejscu w procesie produkcyjnym ich klientów. 

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Folia LCD Kamfora, czyli prywatność na żądanie

Folia LCD Kamfora, czyli prywatność na żądanie

Ilość przeszkleń w budownictwie wzrasta lawinowo,...

Ciepła ramka – o czym mowa?

Ciepła ramka – o czym mowa?

Ramka dystansowa to element konstrukcyjny, który łączy...

Zamykacze do drzwi szklanych z serii Bergamo i Firenzne

Zamykacze do drzwi szklanych z serii Bergamo i Firenzne

Zamykacze podłogowe, wspomagające zamykanie oraz...

Guardian Glass z nowym zestawem narzędzi do analizy szkła i szyb

Guardian Glass z nowym zestawem narzędzi do analizy szkła i szyb

Dzięki ulepszeniom użytkownicy z Europy będą mogli...» Więcej na subportalu szkło