MULTIKO – salony stolarki, które wymagających realizacji się nie boją

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Realizacja MULTIKO

fot. MULTIKO

Realizacja MULTIKO


Maciej Mazgaj, współwłaściciel MULTIKO ARCHITEKTURA OKIEN.

fot. MULTIKO

Maciej Mazgaj, współwłaściciel MULTIKO ARCHITEKTURA OKIEN.

Realizacja MULTIKO

fot. MULTIKO

Realizacja MULTIKO

Realizacja MULTIKO

fot. MULTIKO

Realizacja MULTIKO

Realizacja MULTIKO

fot. MULTIKO

Realizacja MULTIKO

Realizacja MULTIKO

fot. MULTIKO

Realizacja MULTIKO

Realizacja MULTIKO

fot. MULTIKO

Realizacja MULTIKO

Realizacja MULTIKO

fot. MULTIKO

Realizacja MULTIKO

Realizacja MULTIKO

fot. MULTIKO

Realizacja MULTIKO

Firma MULTIKO powstała kilkanaście lat temu i od początku swojej działalności działa na rynku okiennej i drzwiowej stolarki budowlanej. Przedsiębiorstwo to kładzie duży nacisk na prawidłowy montaż i trudne realizacje. Zaprosiliśmy do rozmowy Macieja Mazgaja, współwłaściciela MULTIKO ARCHITEKTURA OKIEN.


Panie Macieju, skąd pomysł na zajęcie się prowadzeniem własnych salonów stolarki otworowej?

MULTIKO ARCHITEKTURA OKIEN powstało w 2003 r. z chęci świadczenia usług specjalistycznych w budownictwie, w których nie pojawia się rutyna i stagnacja. Ze względu na wielowymiarowość zagadnienia oraz potencjał rynkowy, wybór padł na stolarkę otworową i osłonową. Jest to jeden z nielicznych elementów budynku odpowiedzialny za wiele jego aspektów. To okno buduje architekturę obiektu oraz ma bezpośredni wpływ na jego wnętrze. To dzięki niemu możemy otworzyć nasze pomieszczenia na ogród, wykonując wyjścia tarasowe, które w okresie letnim wprost powiększają powierzchnię stref dziennych w naszych domach. To dzięki dobrej klasy stolarce nasze budynki posiadają dobry bilans energetyczny – pozyskują energię oraz pozwalają regulować dopływ światła słonecznego.

Jak wyglądały początkowe etapy działalności?

Większość osób zapewne zgodzi się ze stwierdzeniem, że początki są  zawsze trudne. W naszym przypadku było podobnie. Jako nowa firma borykaliśmy się z niewielką rozpoznawalnością na rynku stolarki otworowej, który już w tamtym czasie był bardzo mocno nasycony. Czekało nas nie lada wyzwanie. 

I jak udało się mu sprostać?

Cechami, które napędzają naszą firmę, są z pewnością pogoń za wiedzą, niegasnący zapał oraz determinacja do bycia najlepszym, a także szybka reakcja na trendy pojawiające się na rynku. Od samego początku staraliśmy się skupiać w naszej firmie osoby, które podchodzą do pracy z pasją. Jasnym celem była najwyższa jakoś obsługi klienta i prac montażowych oraz rozwój naszych kompetencji w kierunku wymagających i trudnych technicznie realizacji. Przeświadczenie, że jesteśmy istotną częścią przedsięwzięcia, które nazywamy w naszej firmie „budową domu marzeń" bardzo nam w tym pomagało.

Jakie produkty dokładnie oferujecie swoim klientom?

Trzonem naszej oferty jest szeroko rozumiana stolarka okienna. Zaczynając od systemów PVC poprzez rozwiązania drewniane i drewniano-aluminiowe, na stolarce aluminiowej (włącznie z systemami cienko-ramowymi) kończąc. Przez lata wyspecjalizowaliśmy się w dostawie wielkogabarytowych rozwiązań architektonicznych – olbrzymie drzwi przesuwne i okna stałe, czy też strukturalne połączenia całoszklane to nasza domena. Oczywiście mamy w ofercie również elementy osłonowe, bramy garażowe, drzwi oraz deski tarasowe i elewacyjne.

Z jakich korzystacie dostawców?

W doborze dostawców kierujemy się przede wszystkim jakością oferowanych produktów, terminowością oraz troską o interesy klienta ostatecznego. To podstawowe cechy, które powinien spełniać producent chcący podjąć z nami współpracę. Nie mamy utartej ścieżki – współpracujemy i z dużymi, i małymi firmami, pod warunkiem, że spełniają w/w oczekiwania. Korzystamy z usług producentów takich jak Vetrex, Pozbud, Adams, Panoramah!, Centor, RK Aluminium, Novoferm, KAEMDE, Komsta, Rehau Relazzo, Anwis, Selt, Parmax, Baier czy Mirola. 

Do kogo skierowana jest oferta?

Nasza oferta skierowana jest głównie do wymagających inwestorów ostatecznych i architektów. Nie boimy się skomplikowanych realizacji, można nawet powiedzieć, że dla MULTIKO ARCHITEKUTRA OKIEN im trudniej tym lepiej. Dlaczego? Bo kochamy architektoniczne obiekty i wiążące się z tym wyzwania, olbrzymią satysfakcje sprawia nam współpraca z projektantami już na etapie koncepcji czy też projektu. Dzięki temu czujemy, że coś współtworzymy. Dobierając rozwiązania okienne i montażowe sprawiamy, że materializują się one w przyszłości w coś, co wzbudza podziw i cieszy właścicieli budynków swoim wyglądem, trwałością i rozwiązaniami technicznymi.

Jak oceniacie miniony rok?

Miniony rok był dla nas niesamowicie pracowity. Z naszych usług skorzystało wielu klientów i architektów. Rozbudowaliśmy nasze salony zlokalizowane w Bielsku-Białej, Chorzowie i Rybniku, wyposażając ekspozycje w rozwiązania, które nie sposób zobaczyć w innych tego typu placówkach w naszym regionie. Nawiązaliśmy sporo cennych kontaktów, zacieśniliśmy współpracę z SARP oraz nabyliśmy nowoczesny mini-żuraw wspomagający instalatorów w realizacji trudnych montaży. Dodatkowo poszerzyliśmy naszą działalność o najem, sprzedaż i serwis wyrobów holenderskiej firmy Hoeflon produkującej mini-żurawie, transportery samobieżne, chwytaki próżniowe i tym podobne.

Jakie macie plany na przyszłość bliższa i dalszą?

Obserwując trendy i widząc jasny kierunek, w jakim podąża rynek architektonicznej stolarki otworowej, zamierzamy nadal rozwijać zakres naszych kompetencji. Wprowadzanie na rynek najnowszych systemów okiennych oraz rozwiązań montażowych, przygotowanie firmy do pracy z wielkogabarytowymi przeszkleniami, szkolenia pracowników – to działania, które pozwolą skutecznie i profesjonalnie wykonywać powierzone nam zadania. 
Planujemy także rozwijać naszą współpracę z firmą Hoeflon, dostarczając na polski rynek nowoczesne mini-żurawie, które w rękach doświadczonego operatora pozwalają na bezpieczny i komfortowy montaż dużych przeszkleń. Mamy nadzieję, że narzędzia, którymi dysponujemy, oraz otwartość na współpracę z innymi firmami z branży pozwolą nam na realizację wielu pięknych inwestycji.


» Salon w Bielsku-Białej: Mozańcowice 57;  tel: 512 621 571; email: bielsko@multiko.pl

» Salon w Chorzowie: ul. Katowicka 157; tel: 519 101 283; email: chorzow@multiko.pl

» Salon w Rybniku: ul. Prosta 180; tel: 513 812 072; email: rybnik@multiko.pl

Tekst promocyjny

#stolarka_otworowa, #okna_pvc, #okna_alu, #salony_stolarki

Zainteresowany? Poproś o ofertę!