FENEDO – młoda, prężnie działająca fabryka okien z Wrocławia

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

FENEDO 
zajmuje się produkcją okien drewnianych oraz dostarczaniem stolarki z PCW i aluminium. Od 2012 roku z powodzeniem działa na rynku polskim oraz międzynarodowym. Zaprosiliśmy do rozmowy Dominika Czerwińskiego, Prezesa Zarządu spółki FENEDO.

Panie Dominiku, skąd pomysł na FENEDO?

Pomysł, aby stworzyć firmę, nie powstał w ciągu jednego dnia. Była to bardzo świadoma i przemyślana decyzja. Dokładnie obserwowaliśmy to, co dzieje się na rynku stolarki otworowej, i dostrzegliśmy na nim pewną lukę. Dowiedzieliśmy się też, że nie wszystkie oczekiwania klientów są realizowane lub nie są oni zadowoleni z wykonanych usług. Wychodząc więc naprzeciw ich potrzebom, stworzyliśmy markę, dla której priorytetem jest odciążenia klientów od codziennych problemów. 

Wszystko poszło gładko od samego początku?

Początki zwykle bywają trudne – niestety nas również nie ominęły. Mieliśmy bardzo dużo pracy, ciągle wprowadzaliśmy zmiany w naszej ofercie, aby optymalnie dostosować ją do potrzeb klientów. Kompletowaliśmy asortyment i stale dokształcaliśmy się w zakresie zaawansowanych technologii, które wprowadzano w branży stolarki otworowej. Na szczęście wierzyliśmy w sukces i nasze głowy były pełne nowych pomysłów. Nawet gdy po drodze pojawiały się drobne problemy, stawialiśmy im czoła. Nasi odbiorcy widzą coraz wyraźniej, że jesteśmy dobrym partnerem gdyż naszą perspektywą jest ich biznes i wartości ich klientów.  

Czyli można powiedzieć, że wszystko się udało.

Uważam, że nadal się rozwijamy, dlatego nie chcę jeszcze spocząć na laurach. Mimo że od 2012 roku z powodzeniem działamy nie tylko na rynku polskim, ale też międzynarodowym, to nieustannie wyznaczamy sobie nowe cele. Zbieramy także informacje od naszych klientów i pytamy, czy są zadowoleni ze zrealizowanych usług. Jeśli możemy coś skorygować lub usprawnić, to od razu wdrażamy to w życie. 

Co stanowi trzon oferty i co ją wyróżnia?

Głównymi produktami w ofercie FENEDO są okna i drzwi drewniane w pożądanych profilach IV 68, IV 76 z nakładkami aluminiowymi oraz IV 92 slim. Poza starannością wykonania oraz szybkim terminem realizacji, wyróżnia nas możliwość zastosowania pakietu szybowego 52 mm w profilu IV 76 Gemini.

Korzystamy tylko z renomowanych i znanych dostawców w naszej branży, dzięki temu mamy pewność, że jakość produktów w asortymencie FENEDO jest najwyższa. Kantówkę kupujemy u certyfikowanych dostawców, głównie z Polski, a okucia dostarczają nam niekwestionowani liderzy rynku: Maco, GU, Roto.

Do kogo skierowana jest oferta?

Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do dystrybutorów okien i drzwi oraz do klientów inwestycyjnych.

Jak oceniacie miniony rok?

Rok 2016 był dla nas pełen nowych wyzwań i dużych zmian. Można spokojnie powiedzieć, że mamy za sobą najbardziej intensywne 12 miesięcy w dotychczasowej historii FENEDO. Cieszę się, że możemy uznać ten rok za naprawdę udany. Jest to zasługa ogromnej pracy i zaangażowania wszystkich naszych pracowników. Mieliśmy dużo szczęścia, że pozyskani pracownicy mieli ogromne doświadczenie w produkcji stolarki okiennej. Przy tak szybkim tempie rozwoju ciągle przyjmujemy nowych pracowników – aktualnie poszukujemy kolejnych kilkunastu osób do produkcji i handlu. Najważniejsze, że razem udało nam się zrealizować plany i FENEDO obecnie jest nie tylko dostawcą okien, ale też ich producentem. Zdajemy sobie sprawę, że przed nami pojawiło się bardzo wymagające zadanie, ale jesteśmy dumni z tego, co udało się osiągnąć. Przed nami jeszcze dużo wyzwań, ale jeśli miałbym wskazać, co daje nam największą radości, to jest to zadowolenie naszych klientów i ich pozytywna reakcja na nasze produkty i jakość obsługi.

Jakie macie plany na przyszłość?

Będziemy dalej rozwijać ofertę, zwłaszcza w zakresie okien drewnianych. Jesteśmy nastawieni na rozwój i planujemy dostosowywać się do potrzeb naszych klientów. Czekają nas nowe inwestycje i realizacje, również za granicą. Wszystko wskazuje na to, że ten rok będzie równie pracowity. Cały czas myślimy o nowych wyzwaniach i ambitnych projektach, które niebawem wprowadzimy.

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

FENEDO sp. z o.o.

52-014 Wrocław
ul. Opolska 188
tel.: +48 (71) 716 47 00
Fax: +48 (71) 716 41 49
e-mail: info@fenedo.pl
http://www.fenedo.pl/
http://www.facebook.pl/fenedo