Katalog Produktów

szkło
szyby zespolone
ciepłochronne
przeciwsłoneczne
akustyczne
bezpieczne antywłamaniowe
kuloodporne
do szkleń strukturalnych
hartowane
nieprzezierne
inne
ognioodporne
gięte
inteligentne
szyby pojedyncze
szkło dekoracyjne
półprodukt
akcesoria, dodatki, systemy
usługi i software
okna
drzwi
dostawcy, akcesoria
fasady, ogrody zimowe
osłony, bramy
maszyny, obróbka powierzchni
montaż

Szukaj:

Szukaj:
CLIMATOP LUX

CLIMATOP LUX

GLASSOLUTIONS
Więcej informacji o firmie GLASPOL

Oszczędzaj na ogrzewaniu i oświetleniu, dodatkowo zyskując komfort!

Współczesne okna stają się żródłem energii dla domu!

Obok ograniczenia strat ciepła, szyby dwukomorowe takie jak CLIMATOP LUX w budynkach energooszczędnych mają za zadanie pozyskanie maksymalnej ilości promieniowania słonecznego w sezonie grzewczym. W Polsce, w zależności od miejsca, Słońce dostarcza w ciągu roku od 900 kWh do 1200 kWh energii na każdy m2 powierzchni. Dlaczego więc nie wykorzystać takiego potencjału? Najnowsze szyby dwukomorowe CLIMATOP LUX z powłokami niskoemisyjnymi SGG PLANITHERM LUX, o współczynniku Ug=0,7 W/m2K, współczynniku Solar Factor g=0,62 i współczynniku TL=0,73 pozwalają na optymalne wykorzystanie energii słonecznej, dzięki czemu można zaoszczędzić na konwencjonalnych systemach grzewczych oraz na wykorzystaniu energii elektrycznej w celu doświetlania pomieszczeń. Paradoksalnie, więc aby zmniejszyć zużycie energii trzeba powiększyć okna. Oczywiście okna z szybami dwukomorowymi CLIMATOP LUX, w których zastosowano odpowiednie powłoki niskoemisyjne.

CLIMATOP LUX spełnia wymagania klasy energetycznej „A” we wszystkich krajach (Wielka Brytania, Słowacja, Czechy, Dania, Finlandia) gdzie istnieje system klas energetycznych dla okien lub szyb zespolonych.

Klasyfikacja literowa od A do G obrazowana kolorami od ciemnozielonego do czerwonego – na wzór tej stosowanej w sprzęcie AGD – odpowiada oszczędnościom energii i jej kosztom dla użytkownika. Najbardziej efektywną jest klasa A,   oznaczana kolorem zielonym. Odpowiednie etykiety z efektywnością energetyczną są już obecne m.in. w Wielkiej Brytanii, Finlandii, Danii, Czechach i na Słowacji. Wszędzie tam do obliczenia odpowiedniej klasy energetycznej okna bierze się pod uwagę całkowitą przepuszczalność energii Solar Factor g (zyski ciepła) oraz współczynnik przenikania Ug (straty).

www.szybydwukomorowe.pl
GLASSOLUTIONS Inne produkty z tej kategorii

SGG CLIMATOP TRISTAR CLIMAPLUS 4S CLIMAPLUS BIOCLEAN

O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Inne produkty z tej kategorii

Szyby zespolone ciepłochronne.Szyby termoizolacyjne (ciepłochronne) - GlasMax Thermo, GlasMax SuperThermoSzyby zespolone ciepłochronne Top-GlasNEUTRALUX - Szkło termoizolacyjneEffector Therm EffectSzyba zespolona z ciepłą ramką SUPER SPACERSzyby ciepłochronne SANCO® SILVERSTAR® TRIII E