Centrum wyszukiwania

szkło
szyby zespolone
ciepłochronne
przeciwsłoneczne
akustyczne
bezpieczne antywłamaniowe
kuloodporne
ognioodporne
gięte
do szkleń strukturalnych
hartowane
nieprzezierne
inne
inteligentne
szyby pojedyncze
szkło dekoracyjne
akcesoria, dodatki, systemy
usługi i software
półprodukt
okna
drzwi
dostawcy, akcesoria
fasady, ogrody zimowe
osłony, bramy
maszyny, obróbka powierzchni

Szukaj:

Szukaj:
Effector Lamino Effect

Effector Lamino Effect

Effect Glass S.A.
Więcej informacji o firmie Effect Glass

Szyby laminowane Effector Lamino Effect – to szyby, które w zależności od budowy zapewniają różne funkcje – chronią przed włamaniem, ograniczają ryzyko zranienia odłamkami szkła w przypadku ich rozbicia oraz ryzyko wypadnięcia, a ze względu na to, że standardowo szyba, która zapewnia funkcję ochronną jest grubsza od drugiej szyby w zestawie oraz zawiera folie PVB mające pewne właściwości tłumienne, szyby Effector Lamino Effect charakteryzują się lepszymi parametrami ochrony przed hałasem. Lamino Effect filtruje również większość promieni UV, co pozwala na maksymalną ochronę wszelkich elementów narażonych na oddziaływanie promieni słonecznych.

Do zespolenia szyb Effector Lamino Effect stosuje się szkło laminowane (norma PN-EN ISO 12543-1,2,3,4,5,6 „Szkło warstwowe i bezpieczne szkło warstwowe”), które składa się z dwóch lub więcej tafli połączonych ze sobą za pomocą jednej lub wielu folii PVB (poli-winylo-butyralowej). Proces ten odbywa się w autoklawie w temperaturze około 115°C i pod ciśnieniem około 10 at. Wcześniej podczas przygotowania tafli do klejenia należy odpompować powietrze z przestrzeni międzyszybowej, w której znajduje się już folia PVB.

Cechy szkła laminowanego:
- w przypadku pęknięcia szkła, folia lub folie PVB powstrzymują fragmenty szkła na miejscu,

- różnicując ilość i grubość poszczególnych warstw, otrzymuje się szkło laminowane o odmiennych właściwościach fizycznych,
- folie PVB mogą być bezbarwne, mleczne lub w niektórych przypadkach kolorowe, istnieje także możliwość zalaminowania między szybami nadruków lub elementów graficznych.  

Funkcje szyb Effector Lamino Effect:

- OBNIŻENIE RYZYKA WŁAMANIA I OCHRONA PRZED AKTAMI WANDALIZMU – w zależności od budowy szyby laminowanej wchodzącej w skład szyby Effector Lamino Effect zespolenie posiada odpowiednią klasę zabezpieczenia, które zdefiniowane zostały w normie PN-EN 356 poprzez określenie jaką próbę wytrzymałości musi przejść dana szyba, aby zyskać daną klasę. Próbę przeprowadza się przez jednokrotne lub wielokrotne uderzenie kuli stalowej (3 - krotne) o masie 4,11 kg spadającej swobodnie z określonej wysokości (od 1,5 m do 9 m) na testowane szkło (1100 x 900 mm) umieszczone poziomo. Połączone punkty uderzeń tworzą trójkąt równoboczny o 13 centymetrowych bokach. Wysokość upadku zmienia się w zależności od klasy szkła. Nawet po trzecim uderzeniu kula nie powinna przebić szkła. 

KLASA

TESTY

WYNIK

P1A

3 uderzenia kuli w trójkącie - wysokość 1,5 m

nie przebite

P2A

3 uderzenia kuli w trójkącie - wysokość 3 m

nie przebite

P3A

3 uderzenia kuli w trójkącie - wysokość 6 m

nie przebite

P4A

3 uderzenia kuli w trójkącie - wysokość 9 m

nie przebite

P5A

3x3 uderzenia kuli w trójkącie - wysokość 9 m

nie przebite

Klasa P5 –to taki sam test jak w przypadku klas P1 do P4, przy czym powtarzany 3 razy z wysokości 9 m. Nawet po dziewiątym uderzeniu kula nie powinna przebić szkła.
Klasa P6 do P8 - próbka szkła umieszczona pionowo wytrzymuje uderzenia mechanizmu o odpowiednim ciężarze wyposażonego w siekierę i młot, aby tworzyć otwór 40 x 40 cm, zwyczajowo przyjmowany za pozwalający na przejście człowieka. Ilość uderzeń koniecznych do wykonania tego otworu określa klasę szkła bezpiecznego.

KLASA

TESTY

WYNIKI

P6A

młot i siekiera, od 30 do50 uderzeń

Otwór 40 x 40 cm nie wykonany

P7A

młot i siekiera, od 51do70 uderzeń

Otwór 40 x 40 cm nie wykonany

P8A

młot i siekiera, powyżej 71 uderzeń

Otwór 40 x 40 cm nie wykonany

 

Dzięki zastosowaniu szyb Effector Lamino Effect można zapewnić bezpieczeństwo mieszkania, dóbr i osób w nim się znajdujących, zamontowanie takiego przeszklenia naprawdę jest w stanie opóźnić działania i tym samym zniechęcić agresorów. W przypadku usiłowania kradzieży lub włamania, przeszklenia te pozostawiają wystarczająco dużo czasu na interwencję lub włączenie alarmu. Pozwalają także na uniknięcie obowiązku zasuwania żaluzji na czas krótkiej nieobecności. Ograniczają ryzyko skaleczeń w razie przypadkowego uderzenia.

- OCHRONA PRZED RYZYKIEM SKALECZEŃ - w przypadku przypadkowego pęknięcia szkło laminowane w szybie Effector Lamino Effect gwarantuje utrzymanie szklanej ścianki na miejscu i spójności jego elementów, w celu uniknięcia ryzyka skaleczenia, zwłaszcza w razie upadku. Zastosowanie tego zabezpieczenia, często obowiązkowego (jednostki użyteczności publicznej, szkoły, przedszkola, pojazdy mechaniczne) znajduje swoje uzasadnienie również w budynkach mieszkalnych, w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców.

- OCHRONA PRZED SPADAJĄCYMI PRZEDMIOTAMI NA DACHY I PRZESZKLONE ŚCIANY - dzisiejsza architektura coraz większą wagę przywiązuje do przeszkleń dachowych, które pozwalają na optyczne powiększenie pomieszczeń, lepsze wykorzystanie światła słonecznego, podniesienie komfortu i estetyki wnętrz. Jako przykład posłużyć może weranda, która staje się miejscem gdzie można bezpiecznie korzystać z promieni słonecznych, nie wystawiając się na działanie wiatru i zimna. Przeszklenia dachowe muszą więc odpowiadać wymaganiom dotyczącym bezpieczeństwa, izolacji termicznej, ochrony przeciwsłonecznej. Jeśli jakiś przedmiot pada na przeszklony dach, szkło zatrzymuje go i nie dopuszcza do upadku elementów szklanych na ludzi.

- OCHRONA OSÓB PRZED WYPADNIĘCIEM - z racji swych wymiarów, sposobu montażu, elementów wspornikowych, ściśle odpowiadających wymaganiom i obowiązującym przepisom, szkło gwarantuje stabilność strukturalną w razie rozbicia i zatrzymanie siły naporu na element szklany. Szkło może być zastosowane do realizacji elementów podokiennych i barierek ochronnych a także przeszkleń ściennnych. 

 


Zapytaj o produkt

Inne produkty z tej kategorii

SGG SECURIT ALARMSzyby zespolone bezpieczne i antywłamaniowe.Szyby bezpieczne SANCO Safe®Szyby bezpieczne, antywłamanioweSzyby zespolone ochronneSzyby zespolone bezpieczne