Centrum wyszukiwania

szkło
szyby zespolone
szyby pojedyncze
szkło dekoracyjne
akcesoria, dodatki, systemy
akcesoria
chemia
profile dystansowe
masy uszczelniające
folie
systemy i okucia całoszklane
maszyny i narzędzia
usługi i software
półprodukt
okna
drzwi
dostawcy, akcesoria
fasady, ogrody zimowe
osłony, bramy
maszyny, obróbka powierzchni

Szukaj:

Szukaj:
STV® – suche szklenie statyczne

STV® – suche szklenie statyczne

GEALAN POLSKA Sp. z o.o.
Więcej informacji o firmie GEALAN

Technologia STV® (szklenie statyczne na sucho) polega na sklejeniu szkła i profilu skrzydła dwustronną taśmą klejącą przy zachowaniu tradycyjnego klockowania. Na skutek sklejenia szyby z profilem skrzydła, statyka szklanej tafli przenosi się na skrzydło i przez to cały system staje się bardziej stabilny. Dzięki temu okna o standardowych wymiarach mogą być budowane zupełnie bez stali w skrzydle. Alternatywnie można wykonywać okna o podwyższonej statyce przy jednoczesnym zastosowaniu STV® i stali w skrzydle. Dodatkowo w sektorze konstrukcji specjalnych istnieje możliwość poprawienia statyki łuków.

Do zalet tej technologii należy zaliczyć przede wszystkim fakt, że producent okien dzięki jej zastosowaniu nie musi inwestować w żadne dodatkowe maszyny, ponieważ taśma STV® jest fabrycznie zamontowana w profilu. Dodatkowym atutem STV® jest standardowa obróbka profili. Ponadto przy jednoczesnym zastosowaniu technologii STV® i wzmocnienia stalowego istnieje możliwość budowy okien o zwiększonych wymiarach. Kolejną zaletą tej technologii jest zwiększona izolacja cieplna oraz wyższa ochrona antywłamaniowa, ponieważ dzięki dużej powierzchni klejenia szyby do przylgi skrzydła wyważenie szyby jest utrudnione. Dzięki STV® oszczędzamy nie tylko na stali w skrzydle ale i na czasie. Obróbka STV® jest łatwa i szybka a montaż lżejszych okien jest zdecydowanie wygodniejszy.

Więcej na:  https://www.gealan.de/pl/innovationen/statyka-stv%C2%AE


Zapytaj o produkt

GEALAN POLSKA Sp. z o.o.

O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Inne produkty z tej kategorii

Zawias do szkła, model 4800, niklowany, firmy AMIGLOW-E Coating DetectorZawias 4801 do szkła niklowanyPodpórka półki szkl. 35 nikiel sat 10mmPochwyt AMIG 3-19x200 INOXPrzekładki korkoweZestaw profilu ściennegoZamek 10-160 WITRYNAImitacja szkła grawerowanego.Podpórka półki szklanej 40Szprosy międzyszybowe