Centrum wyszukiwania

okna
typy okien
dodatkowe wyposażenie
na dach
usługi
montaż
serwis, naprawa
szklenie
transport
renowacja stolarki
drzwi
dostawcy, akcesoria
fasady, ogrody zimowe
osłony, bramy
maszyny, obróbka powierzchni
szkło

Szukaj:

Szukaj:
MONTAŻ/SERWIS

MONTAŻ/SERWIS

Hensfort
Więcej informacji o firmie Rem II

Kompleksowość usług to ważna cecha naszej oferty. Pomagamy zdecydować się na odpowiednie rozwiązania pasujące do budynku i do Twoich potrzeb. Zaczynamy więc często od diagnozy w miejscu montażu, a następnie przedstawiamy możliwe do zastosowania rozwiązania, dobieramy okna spełniające określone wymogi. Coraz częściej Twój wybór pada na okna energooszczędne. Powodem takich decyzji jest ich wysoka termoizolacja, a więc w konsekwencji niższe koszty ogrzewania. Konieczny jest jednak profesjonalny montaż, który w dużym stopniu przyczynia się do efektu energooszczędności. Warto skorzystać w takim wypadku z usługi tzw. ciepłego montażu. Dodatkowym atutem przy wyborze naszych usług montażowych jest przedłużona gwarancja na wszystkie produkty.

Przygotowanie do montażu

Ekipa montażowa w ciągu jednego dnia jest w stanie wstawić do domu w stanie surowym do 20 okien. Wymieniając stolarkę w całym mieszkaniu trzeba się liczyć z pracami trwającymi około 4 godzin. Prace murarskie trwają nieco dłużej i mogą być prowadzone po wyschnięciu pianki poliuretanowej, czyli po ok. 5 godzinach. Przeprowadzane są najczęściej następnego dnia po wstawieniu okna.

Klient przed montażem powinien zapewnić tyle miejsca aby możliwe było doniesienie okna do otworu okiennego i pozostawić przestrzeń do pracy tj. ok. 1,5 m od okna. 

Do obowiązków naszych pracowników po montażu należy przeprowadzenie ogólnych porządków polegających na usunięciu z obiektu wszelkich większych odpadów powstałych w wyniku demontażu starych okien i prac murarskich przygotowujących do wstawienia nowej stolarki . Obejmuje to również wywiezienie starych okien i ich utylizacja.

Czym jest warstwowy montaż okien tzw. ciepły montaż?

Jest nowoczesnym rozwiązaniem dotyczącym uszczelniania. Podczas takiego montażu stosuje się odpowiednie materiały izolacyjne m.in.: tradycyjną piankę montażową, folię i taśmy uszczelniające luby taśmy paroszczelne. Możliwy do zastosowania przy oknach i drzwiach o dobrej izolacji termicznej, w budynkach z murem dwu lub trójwarstwowym. Okno montowane jest wówczas w strefie jego izolacji. Wymaga właściwego przygotowania otworu  okiennego i fachowej wiedzy na temat wykonania prac izolacyjnych, w tym właściwego rozmieszczenia połączeń mechanicznych okna ze ścianą i obróbki czy regulacji szczególnie w miejscu styku okna z murem. Nie jest stosowany w budynkach ze ścianami jednolitymi. Głównym atutem zastosowania tego rodzaju montażu jest energooszczędność (zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o połowę) i zabezpieczenie pomieszczenia przed wilgocią (ograniczenie zagrzybienia wokół okien i drzwi wejściowych).


Trójwarstwowe uszczelnianie okien zapewnia:

-od wewnątrz: ochronę przed przenikaniem wilgoci do wnętrza okna
-od środka: izolację akustyczną i termiczną
-od zewnątrz: zabezpieczenie przed wnikaniem wilgoci do wnętrza pomieszczenia 


Zapytaj o produkt

Inne produkty z tej kategorii

Usługi montażoweCIEPŁY MONTAŻ