Centrum wyszukiwania

okna
typy okien
dodatkowe wyposażenie
elementy ozdobne
klamki
parapety
rozszerzone funkcje
na dach
usługi
drzwi
dostawcy, akcesoria
fasady, ogrody zimowe
osłony, bramy
maszyny, obróbka powierzchni
szkło

Szukaj:

Szukaj:
Napędy do Rolet

Napędy do Rolet

TONTOR ZPU
Więcej informacji o firmie TONTOR

Rodzaje mechanizmów w roletach zewnętrznych.

W systemach rolet zewnętrznych dla komfortu i upodobań klientów stosuje się różnego rodzaju napędy od ręcznego po elektryczny. Podstawowym napędem rolety jest zwijacz paska lub sznurka natynkowy, jego odmiana to zwijacz paska podtynkowy oraz do cięższych pancerzy zwijacz paska lub sznurka korbowy. Firma Tontor oferuje wszystkie zwijacze w dwóch kolorach białym i brązowym.

W szczególnych sytuacjach i do ciężkich pancerzy wygodnym rozwiązaniem jest drążek korby z przegubem Cardana z przekładnią ślimakową. Mechanizm ten w różnych odmianach jest bardzo popularny we Francji, Szwajcarii i Niemczech. W roletach Tontor stosuje się mechanizm tylko od znanego niemieckiego producenta firmy Geiger GmbH. Sprawdzone i najlepsze jakościowo rozwiązanie wykonane z takich materiałów jak aluminium, teflon i stal nierdzewna zapewnia najwyższy poziom komfortu obsługi. Produkty dostępne są w kolorze białym lub brązowym.

Ostatnim sposobem wprawienia w ruch rolety i najbardziej komfortowym jest zastosowanie napędu elektrycznego. W ostatnich latach nagły rozwój tej dziedziny spowodował, wzrost sprzedaży rolet wyposażonych w napędy elektryczne. Firma Tontor stawiając na pierwszym miejscu jakość, bezpieczeństwo i zadowolenie klienta wyposaża rolety w napędy i sterowania od renomowanych dostawców Somfy, Simu, Selve i Mobilus, marek znanych na całym świecie. Napędy elektryczne możemy podzielić na:

·        - Podstawowe z mechaniczną regulacją położeń krańcowych pancerza

·       -  Przeciążeniowe z czułym mechanizmem wykrywającym przeszkody i oblodzenie pancerza

·        - Radiowe z wbudowanym odbiornikiem sterowanym z nadajnika za pomocą fal radiowych

·        - Z awaryjnym otwieraniem ręcznym w przypadku braku prądu.

Firma Tontor w szczególności poleca mechanizm z detekcją przeszkód. Jest on wytrzymały na różnego rodzaju warunki atmosferyczne np. oblodzenia, które bardzo często stają się główną przyczyną awarii w przypadku zwykłych napędów. Ponadto mechanizm ten,  wyczuwając opór na swojej drodze zatrzymuje się, nie niszcząc tym samym pancerza rolety ani przeszkody, którą napotyka.

Istnieje wiele odmian i krzyżówek między tymi funkcjami napędów i zawsze możemy dobrać odpowiedni napęd elektryczny do Państwa oczekiwań. Aby napęd elektryczny zadziałał i uruchomił pancerz rolety musimy podłączyć sterownik który może współpracować z napędem przewodowo lub radiowo. Najprostszym sterowaniem przewodowym jest podłączenie zwykłego przełącznika klawiszowego z funkcjami góra, dół do napędu (sterowanie indywidualne). Sterowanie przewodowe indywidualne można także podłączyć do jednego miejsca i stworzyć sterowanie centralne ale w dobie szybkiego rozwoju napędów i sterowania radiowego układy centralnego sterowania projektujemy i obsługujemy za pomocą układów radiowych. Sterowanie radiowe to prosty i wygodny w obsłudze system w którym po założeniu rolet z napędami i podłączeniu do nadajników to my decydujemy w którym miejscu i które rolety będzie obsługiwać dany nadajnik. Sterowanie może odbywać się z nadajnika naściennego, nadajnika w formie pilota 1-dno lub wielokanałowego oraz z centralki która może realizować różne funkcje otwarcia i zamknięcia w żądanym czasie.

 

 


Zapytaj o produkt

TONTOR ZPU Inne produkty z tej kategorii

RNR - ROLETY NAKŁADANE ROUND-LINE RNK - ROLETY NAKŁADANE KOMFORT RNS - ROLETY NAKŁADANE STANDARD

O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Inne produkty z tej kategorii

Parapety zewnętrzneMOSKITIERA RAMKOWA OTWIERANA (MRO)NAWIEWNIKIParapetyPARAPETY ZEWNĘTRZNEKlamki dESIGN +Parapet z konglomeratuKlamkiAEROMAT VT